15 Ocak 2017, Pazar 09:48:57

THY'nin eski uçağı Shaheen Air'e teslim edildi

Pakistanlı havayolu şirketi Shaheen Air, Türk Hava Yolları'nın filodan çıkardığı Airbus A319 tipi uçağı teslim aldı.
  • O değil de Pakistan itfaiyesi suları bile denk getirememiş
  • TC IZM. Ismi Alsancak'tı. Karşıyaka ve Göztepe'yle beraber 3 tane 319'undan biriydi. Ilk uçuşumu yaptığım uçaktı muhtemelen. Doğduğum ve büyüdüğüm şehirde, şehrin adıyla kurulmuş şirkette, kurumsal renklerini Izmir'den alan, uçak isimleri Izmir'in ta kendisi olan, ekipleri Izmir kokan bi şirketti.. Haberi okuyunca artık görüşmediğim; ama zamanında çok hasbıhal ettiğim eski bi dostu gurbete uğurlamış gibi hissettim :'(
  • Bu ne şimdi? Eskiden uçak gerçekten lükstü ve herkes binemezdi ancak gelişen teknoloji ve fiyatlar uçağı ulaşılabilir yaptı. Şu bir gerçek ki artık otobüs uçağa göre daha konforlu. Ankarada yaşayan biri olarak İstanbul adana İzmir ya da samsun gibi kentlere otobüsle seyahat ediyorum. Keyifle gidiyorum. Çünkü uçak çok konforsuz. Sadece vaktim darsa uçağı tercih ediyorum. Bu haberde sanki Pakistan ilk defa uçak almış gibi olmuş. A380 bile almış olsa neyse diycem bence o bile haber olmamalı. Bence bu sektör turizmin neden gerilediğini, bunun size yansımaları gibi daha ciddi oturmuş haberlerle gündeme gelmeli. Şunu söyliyim en kalifiye olan pilotlukta dahi her üniversite mezunu olanın gelip yapabileceği bir sektörden bahsediyoruz. Yani sektörün o 90lardaki fiyakası yok. Bu haber o yüzden çok nostaljik duruyor. Sıradan Bir hava aracına itfaiyeciler havadan su püskürtmüş. Haber değeri bu kadar işte.
  • Bu uçaklarının gitmesi iyi oldu

Türk Hava Yolları'nın (THY), geçtiğimiz ay filosundan çıkardığı TC-JUA kuyruk tescilli Airbus A319 tipi uçak, yeni şirketine teslim edildi.

Kira süresinin dolması nedeniyle THY tarafından AerCap firmasına gönderilen uçak, Pakistanlı havayolu Shaheen Air renkerine boyandı ve dün akşam teslim edildi.

TC-JUA tescilli uçağa AP-BNI kuyruk tescili verildi ve Shaheen Air'in merkezi Jinnah Havalimanı'nda su takı ile karşılandı.

A319 tipi uçak İzAir filosunda Pegasus adına ve THY filosunda da 5'er yıl görev yapmıştı.

THY'nin eski uçağı Shaheen Air'e teslim edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Kapadokya ~ 2 yıl önce
O değil de Pakistan itfaiyesi suları bile denk getirememiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bye ~ 2 yıl önce
TC IZM. Ismi Alsancak'tı. Karşıyaka ve Göztepe'yle beraber 3 tane 319'undan biriydi. Ilk uçuşumu yaptığım uçaktı muhtemelen. Doğduğum ve büyüdüğüm şehirde, şehrin adıyla kurulmuş şirkette, kurumsal renklerini Izmir'den alan, uçak isimleri Izmir'in ta kendisi olan, ekipleri Izmir kokan bi şirketti.. Haberi okuyunca artık görüşmediğim; ama zamanında çok hasbıhal ettiğim eski bi dostu gurbete uğurlamış gibi hissettim :'(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eski izair ~ 1 yıl önce
Çok özledim o günleri..
Ankariot ~ 2 yıl önce
Bu ne şimdi? Eskiden uçak gerçekten lükstü ve herkes binemezdi ancak gelişen teknoloji ve fiyatlar uçağı ulaşılabilir yaptı. Şu bir gerçek ki artık otobüs uçağa göre daha konforlu. Ankarada yaşayan biri olarak İstanbul adana İzmir ya da samsun gibi kentlere otobüsle seyahat ediyorum. Keyifle gidiyorum. Çünkü uçak çok konforsuz. Sadece vaktim darsa uçağı tercih ediyorum. Bu haberde sanki Pakistan ilk defa uçak almış gibi olmuş. A380 bile almış olsa neyse diycem bence o bile haber olmamalı. Bence bu sektör turizmin neden gerilediğini, bunun size yansımaları gibi daha ciddi oturmuş haberlerle gündeme gelmeli. Şunu söyliyim en kalifiye olan pilotlukta dahi her üniversite mezunu olanın gelip yapabileceği bir sektörden bahsediyoruz. Yani sektörün o 90lardaki fiyakası yok. Bu haber o yüzden çok nostaljik duruyor. Sıradan Bir hava aracına itfaiyeciler havadan su püskürtmüş. Haber değeri bu kadar işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 2 yıl önce
Bu uçaklarının gitmesi iyi oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000