27 Şubat 2013, Çarşamba 09:23:02

"THY'NİN DURUMU KÖTÜ BİR İMAJ OLUŞTURUYOR"

Alman Uçak Kazaları Veri Değerlendirme Merkezi JACDEC'in topladığı istatistiklere göre Türk Hava Yolları, en güvenli havayolu şirketlerinin açıklandığı ve 60 şirketin yer aldığı listede 54'üncü sırada yer aldı. Hava-İş Başkanı Atilay Ayçin bunun Türk Sivil Havacılığı için kötü bir imaj oluşturduğunu ifade etti.
  • bahsedilen listede ülkeler alfabetik sıralanmış ve ayrıca şirket ismi de verilmiyor, ülke adı var. Nasıl bir dezenformasyondur bu...?
  • Globally Fossss!.......
  • UÇUŞ EMNİYET TARAFINDAN YAYINLANMAYAN BASINA SIZMAYAN OLAYLAR AÇİĞA ÇIKSA 200 ncü SIRA BİLE HAYAL OLUR
  • AFRİKAYA DİKKAAAAAAAAT! EN BERBAT MEYDANLAR BURALAR AMAN ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKAT ! 160 NCI SIRAYA DÜŞMEYELİM !

Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, merkezi Almanya’da bulunan bağımsız bir uçak kaza araştırma kurumunun yaptığı istatistiklere göre, THY'nin Avrupa’da “En güvenli havayolları” sıralamasında 60 şirket arasında 54. sırada yer aldığını söyledi.

Ayçin, büyük çıkış yakaladığı söylenen THY’de bazı işlerin iyi gitmediğini ve Avrupa’daki bağımsız kuruluşların araştırmaları ve istatistik sonuçlarının da tezlerini doğrular nitelikte olduğunu bildirdi. Ayçin, filonun yaklaşık 3 kat artmasına rağmen hemen hemen aynı sayıdaki çalışanın verdiği mücadelenin takdir edilmesi gerektiğini belirtti.

Şirkette, yıllık ve haftalık izinlerin asgariye çekilmeye çalışıldığını ve mevcut personelden azami ölçüde yararlanma çabalarının bulunduğunu vurgulayan Ayçin, bu yöntemin, “sıfır hata” ile çalışılması gereken havacılık sektörü şirketi için büyük riskler oluşturduğuna dikkat çekti.

THY’den yapılan açıklamaların, çoğu kez gerçekleri yansıtmadığının altını çizen Ayçin, Avrupa’daki bağımsız araştırma kuruluşlarının yaptığı araştırma sonuçlarına göre şirketin durumunun sivil havacılık arenasında pek iç açıcı olmadığını söyledi.

Alman Uçak Kazaları Veri Değerlendirme Merkezi’nin JACDEC, (Jet Airliner Crash Data Evaluation Centre) istatistik sonuçlarına göre THY’nin, Avrupa’da “en güvenli havayolları” sıralamasında 60 şirket arasında 54. sırada yer aldığını ifade eden Ayçin, bu durumun Türk sivil havacılığı için de bir tehlike ve kötü imaj oluşturduğuna dikkat çekti. Ayçin, THY’deki teknik ve uçucu personel ihtiyacının ivedi olarak karşılanamaması durumunda tehlikenin her zaman kapıda olacağını da vurguladı.

"THY'NİN DURUMU KÖTÜ BİR İMAJ OLUŞTURUYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

böyle mi habercilik ~ 5 yıl önce
bahsedilen listede ülkeler alfabetik sıralanmış ve ayrıca şirket ismi de verilmiyor, ülke adı var. Nasıl bir dezenformasyondur bu...?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Listelerde fosluyor ~ 5 yıl önce
Globally Fossss!.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uyarı ~ 5 yıl önce
UÇUŞ EMNİYET TARAFINDAN YAYINLANMAYAN BASINA SIZMAYAN OLAYLAR AÇİĞA ÇIKSA 200 ncü SIRA BİLE HAYAL OLUR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uyarı ~ 5 yıl önce
AFRİKAYA DİKKAAAAAAAAT! EN BERBAT MEYDANLAR BURALAR AMAN ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKAT ! 160 NCI SIRAYA DÜŞMEYELİM !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000