19 Aralık 2010, Pazar 09:33:54

THY'NİN DİREKT SEFERLERİ YETERLİ DESTEĞİ GÖRMEDİ!

THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu, Antalya'dan yurtdışına başlatılan direkt seferlerin yeterli destek görmediğini açıkladı.
  • lutfen thy paris antalya seferini tekrar koyun çok kişinin işine yarıyor benimde bizlerde düsünün thy satis müdrü lütfen!!!
  • Çizmeci bey maalesef pazarlama teşkilatına bir ruh katmak bir yana herşeyi kaybettirdi. Teşkilatın merkezden aldığı bir strateji ve planlama yok. Hepsi tamamıyle bölgesel etkilerin güdümünde. THY ye yazık oluyor. Piyasayı kaybedersen 2 senede zor toparlarsın. Yerinde oturarak ve acentelerden ve operatörlerden bekleyerek satış olmaz. Bu pazarlamanın 1. maddesi. Sen daha birinci maddede sayıkla bakalım. Ne demişler. Mala sahip ister, oğlu değil babası. Faruk efendi kendisini oralara getiren iradelere yağ, bal servisi yapacağına onların yüzünü karartmadan elinden geleni yapmalı. Yeni teknikler geliştirmeli, ekibini toparlamalı, ruh katmalı. Tabi kendisinde varsa…
  • THY nin en buyuk eksigi pazarlama. Araba satarken pazarlama genel md yrd olan Faruk Bey cuvaldizi kendisine batirmali. THY pazarlama teskilati acentalarla koordine olma yerine, elleri mecbur ucacaklar mantigi guttugu surece, THY'nin bu hizli cikisi hizli dususe gecer.Faruk Cizmecioglu egolarini birakip pazarlama teskilatini ileri goturmeye bakmali. Ama uzun suredir cizdigi profil malesef hayal kirikligi. Hamdi Beye duyrulur.
  • Moscow Lions THY de charter firmlarına uygun fiyata blok koltuk veriyor Antalya!daki bir çok firma blok koltuk alıyor ve satıyor bende ordaki acentadan 350 euroluk bileti 250 USD aldım kendi kontenjanlarından ayrıca Moskova hattında zengin Ruslar THY tercih ediyor

THY Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu, Paris, Düsseldorf, Stockholm, Moskova gibi merkezlerden Antalya'ya direkt seferler başlattıklarını, ancak, bu seferlerden bazılarının tur operatörlerinden yeterli desteği görmediğini söyledi. 

Faruk Çizmecioğlu, Antalya direkt seferleri ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:
"Tur operatörleri olaya maliyet eksenli yaklaşıyor. Böyle olunca bizim koyduğumuz uçakların koltukları kendilerine pahalı geliyor. Bundan dolayı daha ucuz olan charter şirketlerine kaçış başladı. THY'nin ürününün konumlanmasıyla bir sürü farklılığı var. O farklılığa o pazardan bir talep gelmiyorsa bu manada sürdürülebilir olmaktan çıkıyor. Bu biraz da ticaretin dinamiklerinden kaynaklanıyor. Ben onları suçlamıyorum. Oradaki ticaret böyle çalışıyor demek ki. Bu ürünün farkını ödeyebilecek bir müşteri kitlesini oraya getiremiyorlar. O müşteri kitlesi muhakkak var dünyada. Ama o kitleye ulaşacak tur operatörü lazım. Onu bulup getirecek o uçağımıza koyacak bir iş planı lazım."

Antalya’ya bu yıl içinde Paris, Moskova, Düsseldorf ve Stockholm’den direkt seferler başlatan THY, 29 Ekim 2010 itibariyle Paris ve Düsseldorf seferlerini durdurdu. Moskova ve Stockholm seferleri ise devam ediyor. Antalyalı turizmcilerin özellikle 2011’de yükseliş eğiliminde olan İngiltere pazarı nedeniyle Londra’dan direkt seferler konulması yönünde THY yöneticileri ile görüşmelerinin ise sürdüğü belirtiliyor.

THY'NİN DİREKT SEFERLERİ YETERLİ DESTEĞİ GÖRMEDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
lutfen thy paris antalya seferini tekrar koyun çok kişinin işine yarıyor benimde bizlerde düsünün thy satis müdrü lütfen!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Çizmeci bey maalesef pazarlama teşkilatına bir ruh katmak bir yana herşeyi kaybettirdi. Teşkilatın merkezden aldığı bir strateji ve planlama yok. Hepsi tamamıyle bölgesel etkilerin güdümünde. THY ye yazık oluyor. Piyasayı kaybedersen 2 senede zor toparlarsın. Yerinde oturarak ve acentelerden ve operatörlerden bekleyerek satış olmaz. Bu pazarlamanın 1. maddesi. Sen daha birinci maddede sayıkla bakalım. Ne demişler. Mala sahip ister, oğlu değil babası. Faruk efendi kendisini oralara getiren iradelere yağ, bal servisi yapacağına onların yüzünü karartmadan elinden geleni yapmalı. Yeni teknikler geliştirmeli, ekibini toparlamalı, ruh katmalı. Tabi kendisinde varsa…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THY nin en buyuk eksigi pazarlama. Araba satarken pazarlama genel md yrd olan Faruk Bey cuvaldizi kendisine batirmali. THY pazarlama teskilati acentalarla koordine olma yerine, elleri mecbur ucacaklar mantigi guttugu surece, THY'nin bu hizli cikisi hizli dususe gecer.Faruk Cizmecioglu egolarini birakip pazarlama teskilatini ileri goturmeye bakmali. Ama uzun suredir cizdigi profil malesef hayal kirikligi. Hamdi Beye duyrulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Moscow Lions THY de charter firmlarına uygun fiyata blok koltuk veriyor Antalya!daki bir çok firma blok koltuk alıyor ve satıyor bende ordaki acentadan 350 euroluk bileti 250 USD aldım kendi kontenjanlarından ayrıca Moskova hattında zengin Ruslar THY tercih ediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000