13 Mart 2009, Cuma 08:49:50

THY'nin de kerbela açılımı var!

Başını Ankaralı Şenol Tatlıbal ve Kerküklü Abdülaziz Wahid 'in çektiği bir grup Alevi ilginç bir proje için Türk Hava Yolları'nın kapısını çaldı ve yönetime, "Türkiye'deki Alevileri Kerbela'ya götürmek istiyoruz. Lütfen bize destek olun" talebinde bulundu.
  • Fazla değil 2 şer sene İsa olsun sonra Hüseyin olsun sonrada Kızılkaya olsun kardeş kardeş.
  • Bu bölgeleri rotasyona tabi tutalım alamanyadaki fetuşçu müdürleri alalım buraya birazda buraları kalkındırsınlar diyorum hehe hhe heheh..
  • BAĞDATTA ÇALIŞAN ADAMA EN AZ 20.000 USD VERECEKSİNİZ CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAKSINIZ ZIRHLI ARAÇ VERECEKSİNİZ NE DE OLSA O BİR T.C. BÜROKRATI SAYILIR DEĞİLMİ?AMA BİZİM THY BUNLARI YAPARMI?MAZALLAH ÜÇTEBİR MAAŞI BİLE VERMEZ GERİSİMİ?SALDIM BAĞDATA OBAMA KAYIRA OLUR.HİÇBİR ZAMAN HALİN NEDİR DİYE SORANIN BİLE OLMAZ ALİMALLAH.
  • Burada çok sevinen arkadaşları oraya atayalım görevli olarak

Bu ilginç projenin fikir babalarıyla tesadüfen bir araya geldim. Projelerini hayata geçirmek konusunda son derece kararlı görünen Tatlıbal ve Wahid'in hedefi THY'nin Kerbela'ya karayoluyla bir buçuk saatlik mesafedeki Necef'e uçmasını sağlamaktı. İkili heyecanla beni aradı ve görüşmenin olumlu geçtiğini, THY yönetimin projenin hayata geçmesi için kolları sıvadığını aktardı.

"Yahu niye bu kadar heyecanlısınız siz? Yoksa bu işten çok mu para kazanacaksınız?" diye espriyle takılınca biraz bozuldular. Ve heyecanlarının asıl nedenini aynen şöyle aktardılar: "Sevilay Hanım. Heyecanımız Türkiye'de bir ilke öncülük ediyor olmamızdan. Biliyorsunuz. Biz Aleviler için aradan asırlar da geçse unutulmayacak kadar derin, anlamlı, öğretici bir olaydır Kerbela Olayı. İyi ile kötünün, zalim ile mazlumun, lanetli ile kutsalın, karanlık ile aydınlığın hesaplaşmasıdır. İnsanlık dışı katliam olarak tarihe geçen Kerbela Olayı sadece biz Aleviler için değil, tüm İslam alemi için çok büyük anlam taşır. Çok mutluyuz çünkü THY yönetimi Kerbela için düzenleyeceğimiz turlara destek verme kararı aldı. Bundan böyle THY sadece Bağdat'a değil, Necef'e de Kerbela ziyaretçilerine özel uçacak. Üstelik de en uygun fiyat uygulaması ile. Heyecanımız ondan, kazanacağımız paradan değil!"

Sevilay YÜKSELİR
SABAH

THY'nin de kerbela açılımı var!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
Fazla değil 2 şer sene İsa olsun sonra Hüseyin olsun sonrada Kızılkaya olsun kardeş kardeş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu bölgeleri rotasyona tabi tutalım alamanyadaki fetuşçu müdürleri alalım buraya birazda buraları kalkındırsınlar diyorum hehe hhe heheh..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BAĞDATTA ÇALIŞAN ADAMA EN AZ 20.000 USD VERECEKSİNİZ CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAKSINIZ ZIRHLI ARAÇ VERECEKSİNİZ NE DE OLSA O BİR T.C. BÜROKRATI SAYILIR DEĞİLMİ?AMA BİZİM THY BUNLARI YAPARMI?MAZALLAH ÜÇTEBİR MAAŞI BİLE VERMEZ GERİSİMİ?SALDIM BAĞDATA OBAMA KAYIRA OLUR.HİÇBİR ZAMAN HALİN NEDİR DİYE SORANIN BİLE OLMAZ ALİMALLAH.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Burada çok sevinen arkadaşları oraya atayalım görevli olarak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000