11 Nisan 2010, Pazar 09:44:05

THY'nin büyüme stratejisi...

THY'nin Avrupa'daki pazar payının ise yüzde 4'lerden yüzde 8.5'lere yükseldiğini anlatan Kotil, diğer havayollarına göre THY'nin 2 kat fazla büyüdüğünü söyledi.
  • THY yönetimi istatistiki bilgileri bilinçli şekilde saptırıyor. Hiç gereği yok. Utanç duyuyorum. Kendimi aldatılmış hissediyorum. Beni niye aldatıyorsun kardeşim Temel, ben sana ne kötülük yaptım?
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • yav alisamadinmi?vah vaah!!
  • cemaatçi fetuş tayfası buraya da sıçramış, herşeyleri allah, thy'yi sevmiyorum, türklüğümü seviyorum, sizin gibi arap yalakalığı yapmıyorum. ne kadar yalaka varmış yahu burayı takip eden, merak etmeyin az kaldı....
Temel Kotil, 2003'te dünyadaki toplam yolcunun ancak 0.5'ini THY olarak taşıdıklarını ifade ederek, "Bugün dünyadaki yolcuların 1.2'sini transit yolcunun ise 3.6'sını taşıyoruz. THY şu anda dünya havacılığının yıldızı'' şeklinde konuştu.

Genel Müdür Kotil, bu yılın ilk çeyreğinde taşınan yolcu sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26 artışla 6,2 milyon yolcuya ulaştığına dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Mart ayı zayıf bir ay olmasına rağmen geçen yılın haziran ayındaki yolcu sayısını yakaladık. Yakaladığımız bu performans ile Avrupa'nın en büyük 4'üncü havayolu şirketi olan THY'yi 3'üncü sıraya taşımayı hedefliyoruz'' dedi.

THY'nin büyüme stratejisi hakkında da bilgi veren Kotil, bir havayolu şirketinin üç yol izleyerek büyüyeceğini anımsattı. Kotil, "Satın almalarla, organik olarak ya da başkalarının yolcularını alarak büyüyebilirseniz. Bizim yolumuz da bu'' dedi.
THY'nin büyüme stratejisi...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
THY yönetimi istatistiki bilgileri bilinçli şekilde saptırıyor. Hiç gereği yok. Utanç duyuyorum. Kendimi aldatılmış hissediyorum. Beni niye aldatıyorsun kardeşim Temel, ben sana ne kötülük yaptım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yav alisamadinmi?vah vaah!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
cemaatçi fetuş tayfası buraya da sıçramış, herşeyleri allah, thy'yi sevmiyorum, türklüğümü seviyorum, sizin gibi arap yalakalığı yapmıyorum. ne kadar yalaka varmış yahu burayı takip eden, merak etmeyin az kaldı....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000