27 Temmuz 2012, Cuma 10:02:50

"THY'NİN BU YAPTIĞI SUÇTUR"

CHP'li Oran, halka açık olan THY'nin, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı uçaklarına kârsız hizmet vermesinin, örtülü kazanç suçu olduğunu söyledi…
  • 27 Temmuz 2012, Cuma 12:26:20 TARİHLİ SUÇMU YAZANA. CANIM LEPİSTES, BU ÜLKE EN SON CHP İKTİDARINI 1978-1979 İKTİDARINDA B.ECEVİT BAŞBAKANLIĞI İLE SADECE 1 YILLIK BİR HÜKÜMETTİR, SEVGİLİ LEPİSTES, ÖMRÜNDE İKTİDARA GEÇMEMİŞ KİŞİYE SEN GEÇERSEN ŞÖYLE OLUR DEMEK ANC BALIK ZEKASI İLE KURULABİLECEK BİR ÖNERMEDİR. BAK LEPİSTES CAHİL LEPİSTES, OKUMAKTAN ACİZ, ARAŞTIRMA ÖZÜRLÜSÜ LEPİSTES, CHP OLARAK KAST EDİLEN HAYATINI, PUTUNU, TÜM VARLIĞINI BORÇLU OLDUĞUN ATATÜRK TÜR. ONA DİL UZATAMAYAN PUTÇU LAR CHP YE LAF EDERLER. SENDE LEPİSTES PUTÇULARININ YALANLARINA BALIKLAMA ATLARSIN. OKU BE LEPİSTES ÖĞRENMEKTEN KORKMA LESPİSTES.
  • Bugun Oran gundeme getirdi ama, kendi doneminde bu masraflari bu sekilde Thy ye odetmek dogru degil dedigi icin Abdurrahman Gundogdu apar topar genel mudurluk gorevinden alinmis yerine Temel Kotil getirilmisti. Kendi goreve getirdigi adamin makul bir hayirina dayanamayan iktidar hicbirseye hayir demeyenleri getirince yasananlari hep birlikte gorduk.
  • akp'nin arka bahçesi,gizli kasası olduğu alenen ortada zaten,bunu bilmeyen yok..
  • ULUSAL ŞİRKETİMİZİ BİLİNÇLİ OLARAK ZARAR ETTİREN THY YÖNETİCİLERİNDEN HESAP SORULSUN? SIRF ŞIMARIKLIĞINDAN PERSONELE UYUZ OLAN , O PERSONELİ İŞTEN ATTIRAN , BUNLARDA YETMEZMİŞ GİBİ DAHADA PERSONELİ VE AİLESİNİ TEHDİT EDEN GENÇ TORPİLLİ MÜDÜRLERDEN DE HESAP SORULSUN ARTIK...YOK CANIM TABİİKİDE SAYIN BABUŞÇUDAN BAHSETMİYORUM.KİMİN NE HADDİNE BEYEFENDİDEN HESAP SORMAK!!! BU ŞİRKETİ KENDİ ŞAHŞİ ÇIKARLARI İÇİN SOYAN TÜM YÖNETİCİLERDEN HESAP SORULSUN ARTIK...BAZI DEPARTMANLARDA MEMUR SAYISINDAN FAZLA MÜDÜR VAR...GARİBAN MEMURLARLA UĞRAŞCAKLARINA BİRAZ DA ŞİRKETİ BABALARININ ÇİFTLİĞİ GİBİ SÖMÜREN TORPİLLİ YÖNETİCİLERLE UĞRAŞSINLAR...SAYGILARIMIZLA GARİBAN İŞÇİLER...

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e bir soru önergesi verdi. Oran soru önergesinde, THY’nin Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı uçaklarına verdiği mal ve hizmetleri kar almadan yani maliyetine fatura ettiği iddiasını gündeme getirdi.

Devletin VIP filosunda bulunan ve Başbakan ile Cumhurbaşkanı’nın kullandığı uçakların üstgeçiş konma, konaklama, yer hizmetleri, akaryakıt, teknik bakım onarım, haberleşme ve ikram ihtiyaçlarının THY tarafından karşılandığını belirten Oran, yarısı devlete yarısı ise halka açık olan THY’nin bu mal ve hizmetleri üzerine kar koymadan aldığı fiyattan sattığını iddia etti.

SPK’ya göre suç

Oran, bu işlemin Sermaye Piyasası Kanunu’na göre “Örtülü kazanç” suçunu oluşturduğunu, suçun karşılığının hapis ve idari para cezası olduğunu belirtti. Kanuna göre halka açık şirketlerde, yönetim ve denetim ile ilişkili kişi ve kuruluşlara rayicin altında mal ve hizmet satılması Örtülü kazanç olarak nitelendiriliyor. (Sözcü)

"THY'NİN BU YAPTIĞI SUÇTUR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

PROMETHEUS ~ 6 yıl önce
27 Temmuz 2012, Cuma 12:26:20 TARİHLİ SUÇMU YAZANA. CANIM LEPİSTES, BU ÜLKE EN SON CHP İKTİDARINI 1978-1979 İKTİDARINDA B.ECEVİT BAŞBAKANLIĞI İLE SADECE 1 YILLIK BİR HÜKÜMETTİR, SEVGİLİ LEPİSTES, ÖMRÜNDE İKTİDARA GEÇMEMİŞ KİŞİYE SEN GEÇERSEN ŞÖYLE OLUR DEMEK ANC BALIK ZEKASI İLE KURULABİLECEK BİR ÖNERMEDİR. BAK LEPİSTES CAHİL LEPİSTES, OKUMAKTAN ACİZ, ARAŞTIRMA ÖZÜRLÜSÜ LEPİSTES, CHP OLARAK KAST EDİLEN HAYATINI, PUTUNU, TÜM VARLIĞINI BORÇLU OLDUĞUN ATATÜRK TÜR. ONA DİL UZATAMAYAN PUTÇU LAR CHP YE LAF EDERLER. SENDE LEPİSTES PUTÇULARININ YALANLARINA BALIKLAMA ATLARSIN. OKU BE LEPİSTES ÖĞRENMEKTEN KORKMA LESPİSTES.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gundogdu yu hatirlayalim ~ 6 yıl önce
Bugun Oran gundeme getirdi ama, kendi doneminde bu masraflari bu sekilde Thy ye odetmek dogru degil dedigi icin Abdurrahman Gundogdu apar topar genel mudurluk gorevinden alinmis yerine Temel Kotil getirilmisti. Kendi goreve getirdigi adamin makul bir hayirina dayanamayan iktidar hicbirseye hayir demeyenleri getirince yasananlari hep birlikte gorduk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arka bahçe ~ 6 yıl önce
akp'nin arka bahçesi,gizli kasası olduğu alenen ortada zaten,bunu bilmeyen yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HESAP SORULSUN ~ 6 yıl önce
ULUSAL ŞİRKETİMİZİ BİLİNÇLİ OLARAK ZARAR ETTİREN THY YÖNETİCİLERİNDEN HESAP SORULSUN? SIRF ŞIMARIKLIĞINDAN PERSONELE UYUZ OLAN , O PERSONELİ İŞTEN ATTIRAN , BUNLARDA YETMEZMİŞ GİBİ DAHADA PERSONELİ VE AİLESİNİ TEHDİT EDEN GENÇ TORPİLLİ MÜDÜRLERDEN DE HESAP SORULSUN ARTIK...YOK CANIM TABİİKİDE SAYIN BABUŞÇUDAN BAHSETMİYORUM.KİMİN NE HADDİNE BEYEFENDİDEN HESAP SORMAK!!! BU ŞİRKETİ KENDİ ŞAHŞİ ÇIKARLARI İÇİN SOYAN TÜM YÖNETİCİLERDEN HESAP SORULSUN ARTIK...BAZI DEPARTMANLARDA MEMUR SAYISINDAN FAZLA MÜDÜR VAR...GARİBAN MEMURLARLA UĞRAŞCAKLARINA BİRAZ DA ŞİRKETİ BABALARININ ÇİFTLİĞİ GİBİ SÖMÜREN TORPİLLİ YÖNETİCİLERLE UĞRAŞSINLAR...SAYGILARIMIZLA GARİBAN İŞÇİLER...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000