26 Ocak 2016, Salı 03:08:02

THY'nin Batman ve Superman'lı uçağı gökyüzüyle buluştu

Türk Hava Yolları'nın dün düzenlediği organizasyonla tanıttığı Batman ve Superman giydirmeli TC-JJN tescilli Boeing B777-300ER tipi uçağı yeni boyamasıyla ilk seferini yapıyor.
  • Allah u teala (cc) 99 adet ismi var, bir tanesi tanri degil.... Neden tanri demek istiyorsunuz, neden bu kadar karsitsiniz, Allah demek istemiyorsan git hristiysn ol kardesim, tanri de, kutsasin seni, baba ogul kutsal ruh de, gunahda cikar kilisede super iste... Bizide kurtar kenidinide kirtar..
  • Boya boya gururdan şiş ;)) İran Air geliyor. 380 almişlar. Biz de badana boya ya devam...;)
  • tanrı türkü korusun milli sembolümüz olan kurt desenli bir uçak boyaması isteriz.
  • A380 gibi UWB uçaklar yerine B777X hem daha fazla yakıt tasarrufu sağlar hem de neredeyse 747-8i ye yakın yolcu kapasitesi ile LHR LAX JFK gibi yoğun talep olan meydanlara yüksek frekans ile sefer yapma fırsatı sağlar. Çünkü bu uçaklar A380 kadar büyük olmadığından dolayı doluluk oranlarını yüksek tutmak daha kolay olur. Şayet A380 alınmasında karar kılınmış ise de 4 veya 6 adet gibi düşük sayıda alınmalı ve kullanımı çok iyi planlanmalıdır. Cathay Pacific American Airlines ANA gibi marka değeri yüksek bir sürü havayolu A380 kullanmadan gayet iyi bir marka değerine sahiptir. Elbette THY gerekirse 15 A380 de kullanabilir ancak bu uçakların doluluk oranları kışın illa ki belirli bir oran düşecektir.İlaveten A380 ler ülkemiz meydanlarının elverissizligi dolayısıyla boş kaldığı zamanlarda ic hat seferlerinde kullanılamaz Dolayısıyla 777X daha esnek kullanıma sahip ve daha verimli olduğundan THY için daha uygun olur.

Türk Hava Yolları (THY) dün düzenlediği organizasyonla Batman Superman'a Karşı: Adaletin Şafağı isimli filme sponsor olduğunu duyurmuştu.

Warner Bross yetkilileri ve THY Yönetiminin birlikte duyurduğu anlaşmada THY'nin TC-JJN tescilli bir uçağına Batman ve Superman logoları giydirilmişti. 

THY'nin sponsorluk kapsamında giydirdiği uçağı ilk seferini gerçekleştiriyor. TK24 sefer sayısı ile Atatürk Havalimanı'ndan saat 01.50'de havalanan uçak, Tayvan'ın başkenti Taipei'ye gitmek üzere yola koyuldu.

Yerel saatl ile 17.55'de Taoyuan Havalimanı'na teker koyması planlanan uçak, yeni boyaması ile gökyüzüyle buluşmuş oldu.

©AirportHaber

THY'nin Batman ve Superman'lı uçağı gökyüzüyle buluştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Tanri korusun ~ 2 yıl önce
Allah u teala (cc) 99 adet ismi var, bir tanesi tanri degil.... Neden tanri demek istiyorsunuz, neden bu kadar karsitsiniz, Allah demek istemiyorsan git hristiysn ol kardesim, tanri de, kutsasin seni, baba ogul kutsal ruh de, gunahda cikar kilisede super iste... Bizide kurtar kenidinide kirtar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kahya ~ 2 yıl önce
ne istiyorsa onu desin, neyi kast ettiğini değiştirir mi? şekilcilik bu yaptığınız. önemli olan gönülden geçen.
hobi ~ 2 yıl önce
tam bir salaklık örnegisin ha TANRI HA RAB HA ALLAH tamamı yaradanı temsil eder seninki art niyetlilik SADECE FİTNEYİ NASIL SOKARIM ZİHNİYETİ
Boyacı küpü ~ 2 yıl önce
Boya boya gururdan şiş ;)) İran Air geliyor. 380 almişlar. Biz de badana boya ya devam...;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 2 yıl önce
IranAir (ya da genel anlamda İran), evet Airbus'a yüklü bir sipariş verme aşamasında. Bunların içinde bir miktar (rivayete göre sekiz) a380 olduğu dedikodusu da var ama ortalıkta resmi açıklama ve rakamlar yok. Ancak bu uçaklar SİPARİŞ edilmiş olacak; TESLİM edilmiş DEĞİL! Teslimatlar, başladıktan sonra (ki başlaması en azından 2 seneyi alır; eğer başkasının sırasını çalmazlarsa...) en az 4-5 yıl sürecektir. Yani İran pazarının keyfini, sürebilirse. THY daha iki yıl sürecektir!... Ondan sonra, maalesef "deniz bitmeye başlar"!!!
altay ~ 2 yıl önce
tanrı türkü korusun milli sembolümüz olan kurt desenli bir uçak boyaması isteriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atsız ~ 2 yıl önce
nihal atsız'ın ismi uçakların birine verilmeli.
~ 2 yıl önce
A380 gibi UWB uçaklar yerine B777X hem daha fazla yakıt tasarrufu sağlar hem de neredeyse 747-8i ye yakın yolcu kapasitesi ile LHR LAX JFK gibi yoğun talep olan meydanlara yüksek frekans ile sefer yapma fırsatı sağlar. Çünkü bu uçaklar A380 kadar büyük olmadığından dolayı doluluk oranlarını yüksek tutmak daha kolay olur. Şayet A380 alınmasında karar kılınmış ise de 4 veya 6 adet gibi düşük sayıda alınmalı ve kullanımı çok iyi planlanmalıdır. Cathay Pacific American Airlines ANA gibi marka değeri yüksek bir sürü havayolu A380 kullanmadan gayet iyi bir marka değerine sahiptir. Elbette THY gerekirse 15 A380 de kullanabilir ancak bu uçakların doluluk oranları kışın illa ki belirli bir oran düşecektir.İlaveten A380 ler ülkemiz meydanlarının elverissizligi dolayısıyla boş kaldığı zamanlarda ic hat seferlerinde kullanılamaz Dolayısıyla 777X daha esnek kullanıma sahip ve daha verimli olduğundan THY için daha uygun olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A380 ~ 2 yıl önce
A380 istiyoruz, bu yorumlara karnimiz tok. Surekli yazip durmayin. Bizim vergilerimizle aliniyor ucaklar

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000