25 Ağustos 2014, Pazartesi 15:02:39

THY'NİN ATEŞİ YÜKSELİYOR!

Türk Hava Yolları’nın Afrika operasyonlarının son bir aylık faturası ağır oldu. Bir pilot, iki kabin ve bir de yükleme personeli sıtma virüsü kaptı. İşte detaylar...
  • Pilot kimki, tum arkadaslara acil sifa diliyorum?
  • bu logo THY 'nin eski logosu. Bir türlü alışamadınız yeni logoyu kullanmaya
  • Bu l
  • Sitmanin asisi yoktur.Bir sinek ısırmasıyla vucuda giren virüs bir ömür boyu tetikte bekler ve bagışıklıgın en zayıf oldugu zaman harekete geçer.Sonuç kalıcı sakatlık veya beyne yerlesen virusun süründürmesidir.

Afrika’da ebola tehlikesi sürerken son bir ayda 4 THY çalışanının, yüksek ateş şikâyeti sonrası ebola virüsü kapmış olma olasılığı göz önünde bulundurularak hastaneye kaldırıldığı ortaya çıktı.

Bugüne kadar ebola virüsü şüphesiyle bazı uçuşlarda yüksek ateş ve kusma belirtileri gösteren yolculara ebola  değil sıtma teşhisi konulurken, bazı  çalışanların da Afrika’da sıtma virüsü kaptığı belirtildi.

Yüksek ateş ve kusma belirtileri gösteren biri pilot, ikisi kabin memuru ve biri de yükleme personeli olmak üzere 4 çalışanın ilk başta ebola virüsü kaptığından şüphe edildi.

Söz konusu çalışanlar THY’nin kontrolü altında uzman sağlık kuruluşlarına sevk edildi. Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, bu çalışanlar bir süre karantina altında tutuldu ve uçuşlardan çekildi.

Ancak yapılan uzun tetkikler sonrasında THY çalışanlarında ölümcül ebola virüsüne rastlanmadığı tespit edildi. Ekiplere sıtma teşhisi konulurken herhangi bir hayati tehlike olmadığı anlaşıldı.

©AirportHaber ÖZEL

THY'NİN ATEŞİ YÜKSELİYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Pilot kim ~ 4 yıl önce
Pilot kimki, tum arkadaslara acil sifa diliyorum?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
bu logo THY 'nin eski logosu. Bir türlü alışamadınız yeni logoyu kullanmaya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu l

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sıtma ~ 4 yıl önce
Sitmanin asisi yoktur.Bir sinek ısırmasıyla vucuda giren virüs bir ömür boyu tetikte bekler ve bagışıklıgın en zayıf oldugu zaman harekete geçer.Sonuç kalıcı sakatlık veya beyne yerlesen virusun süründürmesidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000