07 Şubat 2013, Perşembe 16:48:30

THY’NİN ASKER UÇAĞINDA HOSTES YASAK!

Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Hava Yolları arasındaki protokol sonrası ücretsiz asker sevkiyatı başladı. Bugün Atatürk Havalimanı’ndan Van’a 5 uçakla asker taşındı, o uçaklarda hangi ayrıntı dikkat çekti?
  • Neden araştırmadan haber yaptığınızı anlayabilmiş değilim aslında... Sizin yaptığınız habere göre dün yapılan 5 Van seferinin 5 inde de "kadın kabin memuru" görev almamış. Bu duruma göre ya ben dün Van yerine başka bir meydana asker götürdüm ki Van'a gittiğimizden gayet eminim(!) ya da ben bu sonuca göre kadın değilim???
  • Ne bekliyordunuz ki Tayyip Erdoğanın bu göreve layık gördüğü bu zihniyetlilerden. Her türlü fenalığın asker kesimden geldiğine inanıyorlar nede olsa. Sanki çocuklar hostes yiyecekler. Daha önce parasını ödeyerek kullandıkları bu hizmette böyle birşey yokken, devlet eliyle olunca "bu kadarı bile size fazla" der gibi çeşit çeşit icat çıkarmışlar. Herbirinin zihniyeti Hüseyin ÜZMEZ' in bakışıyla dolu olduğundan normaldir. ne demiş atalarımız, "Hırsız karşısındakini de hırsız, arsız karşısındakini de arsız, namussuz karşısındakini de namussuz sanırmış." Durun bakalım bu gözler daha ne çirkinlikler, bu kulaklar ne iğrençlikler duyacak. Tuzlayalım da kokmayın e mi!!!
  • Son derece yerinde ve isabetli bir karar. Ülkedeki insan kalitesizliği ve kadına verilmeyen değer göz önüne alındığı zaman THY'nin bu kararında ne kadar isabetli olduğu anlaşılır.
  • GAYET OLUMLU BİR KARAR İLERİDE OLUSABİLECEK PROBLEMLERE KARŞI ÖNCEDEN OLINMIŞ ÇOK YERİNDE BİR TEDBİR

Türk Hava Yolları, İstanbul’dan Van’a en büyük asker sevkiyatını bugün yaptı. Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan protokol çerçevesinde askerlerin uçaklarla ücretsiz sevkiyatının sağlanmasını içeren anlaşma sonrası bugün en büyük aktarma noktası olan Van’a yoğun uçuş yapıldı.

Sabah saatlerinden itibaren Atatürk Havalimanı’na gelen çok sayıda asker, kendilerini Van’a ulaştıracak uçağa bindi. 2’si Türk Hava Yolları’nın tarifeli, 2’si özel ve biri de Anadolujet’e ait olmak üzere toplam 5 uçak Van’a hareket etti.

Uçaktaki yolcuların neredeyse tamamına yakınının asker olması sebebiyle Türk Hava Yolları, kabinde farklı bir uygulamaya imza attı. Airporthaber'in edindiği bilgiye göre, normal uygulamada ortalama her uçuşta sadece bir erkek kabin memuru görevlendiren Türk Hava Yolları, Van’a yapılan asker sevkiyatlarında bütün ekibi erkek kabin memurlarından oluşturdu.

THY’nin asker taşıyan uçaklarda kadın kabin memuru görevlendirmemesine ilişkin bilgi verilmedi.

THY ve Anadolujet’in bugün Van’a gerçekleştirdiği seferler şöyle:

TK3792 (THY-Tarifesiz) saat 10.44
TK7576(Anadolujet) saat 08.56
TK2750 (THY-Tarifeli) Saat 11.04
TK2746 (THY-Tarifeli) Saat 14.16
TK3796 (THY-Tarifesiz) Saat 15:13

©AirportHaber Özel Haber

THY’NİN ASKER UÇAĞINDA HOSTES YASAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

KADIN KABİN MEMURU ~ 5 yıl önce
Neden araştırmadan haber yaptığınızı anlayabilmiş değilim aslında... Sizin yaptığınız habere göre dün yapılan 5 Van seferinin 5 inde de "kadın kabin memuru" görev almamış. Bu duruma göre ya ben dün Van yerine başka bir meydana asker götürdüm ki Van'a gittiğimizden gayet eminim(!) ya da ben bu sonuca göre kadın değilim???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tuzlayayım kokma ~ 5 yıl önce
Ne bekliyordunuz ki Tayyip Erdoğanın bu göreve layık gördüğü bu zihniyetlilerden. Her türlü fenalığın asker kesimden geldiğine inanıyorlar nede olsa. Sanki çocuklar hostes yiyecekler. Daha önce parasını ödeyerek kullandıkları bu hizmette böyle birşey yokken, devlet eliyle olunca "bu kadarı bile size fazla" der gibi çeşit çeşit icat çıkarmışlar. Herbirinin zihniyeti Hüseyin ÜZMEZ' in bakışıyla dolu olduğundan normaldir. ne demiş atalarımız, "Hırsız karşısındakini de hırsız, arsız karşısındakini de arsız, namussuz karşısındakini de namussuz sanırmış." Durun bakalım bu gözler daha ne çirkinlikler, bu kulaklar ne iğrençlikler duyacak. Tuzlayalım da kokmayın e mi!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
avalon1166 ~ 5 yıl önce
Son derece yerinde ve isabetli bir karar. Ülkedeki insan kalitesizliği ve kadına verilmeyen değer göz önüne alındığı zaman THY'nin bu kararında ne kadar isabetli olduğu anlaşılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEKNİSYEN ~ 5 yıl önce
GAYET OLUMLU BİR KARAR İLERİDE OLUSABİLECEK PROBLEMLERE KARŞI ÖNCEDEN OLINMIŞ ÇOK YERİNDE BİR TEDBİR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000