01 Şubat 2013, Cuma 15:36:47

THY'NİN AFRİKA İLGİSİ NEREDEN GELİYOR?

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu Anadoluda Sabah televizyonuna konuk olarak THY ve Türk Havacılığı'nı değerlendirdi...
  • Hamdi Topçu, beni işe almadın. Devlet memuru olmama az kaldı. Arkandaki güç, (one minute)gidince yaptığın kahpeliği yanına bırakmıycam!
  • Hamdi Başkanım, Türk Havacılığının ilahıdır o. Nereye yeni hat açılacağına, hangi cinste uçakların alınması gerektiğine ve ne zaman neyin yapılması gerektiğine en doğru kararı o verir. Herşeyi bilir... Merak etmeyin... THY ve iştirakleri emin ellerde daa... Fırıncılık ve bakkalcılıktan kazandığı derin ve büyük ticari deneyimini tamamen THY yöneticiliğine aktarmıştır. Kimse tutamaz THY yi..
  • evet ,,bir sürü evladımız massachusettes eyaletinde okuyor,,lütfen Boston Logan a uçuş koyalım..hem üstelik sadece bu eyaletteki 5000 Türk öğrenci değil,,,binlerce burada okuyan diğer yabancı öğrencilerde THY yi kullanıp ülkelerine gidip gelebilir..yani Boston a uçmakta kesin bir ticari mantık var..
  • Hamdi Bey, ne yazıktır ki kaç uçağa sahip olduğunuzu ballandıra ballandıra anlatıyorsunuz. Ancak uçaklarda bulunan mutfağı bile doğru düzgün telaffuz edemiyorsunuz. Galley, code-share kelimelerinin okunuşlarını lütfen Karadeniz aksanına göre belirlemeyelim. Pilot alımı konusuna gelince: Türkiye'de yeterli sayıda pilot yok mu? Yazıktır, günahtır ya! Onca boşa bekleyen Türk pilot varken ne hikmetse gidip elin 250 kadar yabancı pilotunu istihdam ediyorsunuz. 2023 vizyonunuzu merak etmiyor değilim. :)

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu Anadoluda Sabah televizyonuna konuk olarak THY ve Türk Havacılığı'nı değerlendirdi.

Türk Havacılığı'ndaki büyümenin istikrar kaynaklı olduğunu ifade eden Topçu, 10 yıl öncesinde THY'nin Türkiye'de yalnız olduğunu ancak şimdi rekabetçi bir ortam oluştuğunu ifade etti. THY'nin 2012 yılını rekorlarla kapattığının altını çizen Topçu, THY'nin asıl hedefinin dış hatlar olduğunu açıkladı.

Türk Hava Yolları'nın hak ettiği başarıyı sonunda aldığını belirten deneyimli yönetici Hamdi Topçu, havacılıktaki pastadan artık daha fazla pay aldıklarını sözlerine ekledi. THY'nin her anlamda 5 kat daha büyük olduğunu ve 97 ülkeye uçtuklarını belirten Topçu, Türkiye'nin artık dünyanın en çok noktasına uçan bir markasının olduğunu belirtti.

THY'nin 2013 hedefinin de daha fazla büyümek olduğunu belirten Hamdi Topçu, bazı önemli detayları da açıkladı.

THY'NİN AFRİKA İLGİSİ NEREDEN GELİYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Topçusavar ~ 5 yıl önce
Hamdi Topçu, beni işe almadın. Devlet memuru olmama az kaldı. Arkandaki güç, (one minute)gidince yaptığın kahpeliği yanına bırakmıycam!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SİKAY BOSS ~ 5 yıl önce
Hamdi Başkanım, Türk Havacılığının ilahıdır o. Nereye yeni hat açılacağına, hangi cinste uçakların alınması gerektiğine ve ne zaman neyin yapılması gerektiğine en doğru kararı o verir. Herşeyi bilir... Merak etmeyin... THY ve iştirakleri emin ellerde daa... Fırıncılık ve bakkalcılıktan kazandığı derin ve büyük ticari deneyimini tamamen THY yöneticiliğine aktarmıştır. Kimse tutamaz THY yi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boston lütfen ~ 5 yıl önce
evet ,,bir sürü evladımız massachusettes eyaletinde okuyor,,lütfen Boston Logan a uçuş koyalım..hem üstelik sadece bu eyaletteki 5000 Türk öğrenci değil,,,binlerce burada okuyan diğer yabancı öğrencilerde THY yi kullanıp ülkelerine gidip gelebilir..yani Boston a uçmakta kesin bir ticari mantık var..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pronouncation sorunu ~ 5 yıl önce
Hamdi Bey, ne yazıktır ki kaç uçağa sahip olduğunuzu ballandıra ballandıra anlatıyorsunuz. Ancak uçaklarda bulunan mutfağı bile doğru düzgün telaffuz edemiyorsunuz. Galley, code-share kelimelerinin okunuşlarını lütfen Karadeniz aksanına göre belirlemeyelim. Pilot alımı konusuna gelince: Türkiye'de yeterli sayıda pilot yok mu? Yazıktır, günahtır ya! Onca boşa bekleyen Türk pilot varken ne hikmetse gidip elin 250 kadar yabancı pilotunu istihdam ediyorsunuz. 2023 vizyonunuzu merak etmiyor değilim. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBQ ~ 5 yıl önce
Pronounce-evet,ama pronunciation olacak.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000