04 Mart 2016, Cuma 23:15:22

THY'nin 3 uçağına yıldırım çarptı

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkan 3 uçağına yıldırım isabet etmesi nedeniyle uçaklar İstanbul’a geri döndü.
  • Meteorolojiden kimse söylemiyor mu kalkış hattında CB var oraj var diye? bilen varsa yazsın lütfen,
  • Havacilikta bir hava durumu var her an. Her yerde. Ne olacagi kesin tespit edemesin. Hele bu mevsimde. Sik raslanan. Yildirim Isabet etmesi tubulans. Yan ruzgarlar. Bunlar cok onemli. Yildirim isabet mi. Pilot. Mejburdur En kisa yerde inmeye Inmese. Allah korusun Ciddi sorunlar Olabilir. Tabii olarak pilot once kendi canini Dusunur , her kes bu kosede. Iskembeyi. Kubrada atiyor. Bunlar kolay isler degil, cok luzumsuz. Seyler yaziyorsunuz. Burda yolcu magduriyeti degil. Bilakis yolcu. Boyle bir kazadan kurtuldugu icin. Allaha. Hamd ve pilota tesekur etmek lazim
  • ARFF DEĞİL İTFAİYE,yıllardır voleybol tavla oynayıp birde utanmadan havacılık tazminatı isteyen sıradan itfaiyeciler,ne yaptında emniyeti sağladın,yangınmı çıktıda söndürdün,yatarak 4 bin tl maaş yazık,bu birimdekiler derhal voleybol federasyonuna bağlanmalı,kendilerine voleybol ve tavla tazminatı ayrıca hadsizlik ödülü verilmeli
  • Bos bos yorum yazanlardan igreniyorum airport haber sizde her yorumu onayliyorsunuz

Akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı’ndan kalkış yapan Türk Hava Yolları'nın TK1005 sefer sayılı Üsküp, TK1893 sefer sayılı Selanik ve TK1941 sefer sayılı Brüksel uçaklarına kalkışlarından kısa bir süre sonra yıldırım isabet etti.

Uçakların pilotları havalimanı kontrol kulesi ile irtibata geçerek güvenlik nedeniyle İstanbul’a geri döneceklerini rapor etti. Geri gelen Üsküp uçağının yolcularından Reşat Çalışkan, havalandıktan 10 dakika sonra uçağa yıldırım isabet etmesi üzerine geri döndüklerini belirterek “Herhangi bir sıkıntı olmadı. Emniyetli bir şekilde geri geldik Panik olmadı herkes sakin ve neşeliydi. Yeni bir uçak ayarlanıyor” dedi.

Serdar Özmen ise, “Pilot geri dönme kararı aldı. Çok şükür kazasız belasız indik. Şu an herhangi bir problem yok yeni bir uçak ayarlanacakmış onu bekliyoruz” diye konuştu.

Yıldırım isabet eden 3 uçak da gerekli kontrollerinin yapılması için bakıma alındı. Yolcular ise başka uçaklarla gecikmeli olarak gidecekleri noktaya gönderilecek.

TK1005 sefer sayılı Üsküp-İstanbul seferini yapacak TC-JLZ tescilli A319 tipi uçak TC-JLS tescilli bir başka A319 uçakla değiştirildi. TK1941 sefer sayılı Brüksel seferini gerçekleştiren TC-JLP tescilli A319 tipi uçak TC-JLO tescilli bir başka A319 seferle değiştirilirken TK1893 sefer sayılı Selanik seferini yapacak TC-JYF tescilli B737-900ER tipi uçak ise TC-JGC tescilli B737-800 tipi uçakla değiştirildi.

THY'nin 3 uçağına yıldırım çarptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Meteoroloji ~ 2 yıl önce
Meteorolojiden kimse söylemiyor mu kalkış hattında CB var oraj var diye? bilen varsa yazsın lütfen,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siyaset ~ 2 yıl önce
Havacilikta bir hava durumu var her an. Her yerde. Ne olacagi kesin tespit edemesin. Hele bu mevsimde. Sik raslanan. Yildirim Isabet etmesi tubulans. Yan ruzgarlar. Bunlar cok onemli. Yildirim isabet mi. Pilot. Mejburdur En kisa yerde inmeye Inmese. Allah korusun Ciddi sorunlar Olabilir. Tabii olarak pilot once kendi canini Dusunur , her kes bu kosede. Iskembeyi. Kubrada atiyor. Bunlar kolay isler degil, cok luzumsuz. Seyler yaziyorsunuz. Burda yolcu magduriyeti degil. Bilakis yolcu. Boyle bir kazadan kurtuldugu icin. Allaha. Hamd ve pilota tesekur etmek lazim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 2 yıl önce
ARFF DEĞİL İTFAİYE,yıllardır voleybol tavla oynayıp birde utanmadan havacılık tazminatı isteyen sıradan itfaiyeciler,ne yaptında emniyeti sağladın,yangınmı çıktıda söndürdün,yatarak 4 bin tl maaş yazık,bu birimdekiler derhal voleybol federasyonuna bağlanmalı,kendilerine voleybol ve tavla tazminatı ayrıca hadsizlik ödülü verilmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çekemeyen ~ 2 yıl önce
çekemeyen anten taksın. orada çalışan insanların içine girmeden ancak böyle bir yorum yapılabilir, tebrikler!!
777 ~ 2 yıl önce
Bos bos yorum yazanlardan igreniyorum airport haber sizde her yorumu onayliyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
888 ~ 2 yıl önce
bu yorum çok mu dolu?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000