12 Aralık 2012, Çarşamba 11:01:54

THY'NİN 2013 PLANI HAZIR

2013 yılı yaz aylarına yönelik planlarını şimdiden hazırlayan Türk Hava Yolları, Antalya ve Adana çıkışlı Avrupa uçuşlarına da başlayacak.
  • tabii ki bir sey olmayacak; sozde ulusal havayolumuz, bayrak tasiyicimiz THY 2013 yilinda da herhangi bir girisimde bulunmayarak, ankara'yi anadolujet denilen garabetin vicdanina terk edecek -- tabii hatlarin ve ucuslarin sunexpress'e tamamen aktarilmasi da cabasi. ne dersek diyelim, hangi hakli gerekceleri siralarsak siralayalim, THY sozde kar-zarar, arz-talep retoriginin ardina saklanarak, baskenti yok saymaya devam edecek ve olanca yatirimini istanbul'a aktarmayi surdurecek. istanbul'un cografi nitelikleri suphesiz ki bu kenti onemli bir hub kiliyor. ancak, 5 milyona yaklasan nufusu, onemli ticaret kapasitesi ve sanayi uretimi, her alanda urettigi katma deger ve ihracat kapasitesi ile ankara su an turkiye'nin 2. en onemli kenti ve maalesef degil hub olmak, hak ettigi hizmeti THY'den goremiyor. yaziklar olsun!
  • Birisi artık THY'na Ankara'nın Başkent olduğunu hatırlatabilir mi acaba?Daha 1 hafta önce TÜGİAD başkanı aynı talepte bulundu. Bunun yanında içanadolu ve çevre bölgelerine hizmet edebilecek bir HUB noktasını artık görmezden gelmeyin.Ayrıca Hızlı Tren hatlarının Ankara'ya bağlanması ile başta Konya ve Eskişehir vatandaşlarımız olmak üzere iç anadolu bölgesinde yaşayan diğer vatandaşlarımızda bu yönde bir beklenti oluşmuş durumda, buna kayıtsız kalınmaması gerekir.Eğer THY beni önümüzdeki dönemdede aktarmalı uçuşa zorlamaya kalkarsa hiç zahmet etmesin,ben şahsen kendim yine aktarmalı bile olsa yurtdışına giderken başka bir havayolu şirketi ile uçmayı tercih edeceğim.
  • Erzurum havalimani büyük, yeni sayilir ve dishatlar terminali var ama malesef dis hatlar islemiyor/kulanilmiyor. neden???? dis hat ucuslari koysalar isler, sadece erzurumlular degil dogu anadolunun bundan faydanabilecgini düsüniyorum. Erzurum - Hamburg istiyoruz!!!! sayin bakanimiza ve sayin kotile duyurulur.
  • Ayt - bruksel yaz aylarinda %100 her ucak full olur ondan eminim!

Atatürk Havalimanı’ndaki trafik yoğunluğu sebebiyle başka noktalara uçuşlarını kaydırma planları yapan Türk Hava Yolları, Sabiha Gökçen Havalimanı planına ek olarak iki noktadan Avrupa’ya uçuşlar başlatacak.

Yaz aylarında 5 uçağını Sabiha Gökçen Havalimanı’na kaydırmayı planlayan THY, Antalya ve Adana’dan da Avrupa uçuşlarına başlayacak.

THY, 21 Mayıs-18 Eylül tarihleri arasında Adana’dan Stuttgart’a sefer düzenleyecek. Ayrıca, 25 Mayıs-22 Eylül tarihleri arasında da Antalya çıkışlı Stuttgart seferleri başlayacak.

Antalya çıkışlı bir diğer sefer ise 13 Haziran-13 Eylül tarihleri arasında yapılacak Antalya-Viyana olacak.
 

THY'NİN 2013 PLANI HAZIR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

ankara ne olacak 2 ~ 5 yıl önce
tabii ki bir sey olmayacak; sozde ulusal havayolumuz, bayrak tasiyicimiz THY 2013 yilinda da herhangi bir girisimde bulunmayarak, ankara'yi anadolujet denilen garabetin vicdanina terk edecek -- tabii hatlarin ve ucuslarin sunexpress'e tamamen aktarilmasi da cabasi. ne dersek diyelim, hangi hakli gerekceleri siralarsak siralayalim, THY sozde kar-zarar, arz-talep retoriginin ardina saklanarak, baskenti yok saymaya devam edecek ve olanca yatirimini istanbul'a aktarmayi surdurecek. istanbul'un cografi nitelikleri suphesiz ki bu kenti onemli bir hub kiliyor. ancak, 5 milyona yaklasan nufusu, onemli ticaret kapasitesi ve sanayi uretimi, her alanda urettigi katma deger ve ihracat kapasitesi ile ankara su an turkiye'nin 2. en onemli kenti ve maalesef degil hub olmak, hak ettigi hizmeti THY'den goremiyor. yaziklar olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankara Ne Olacak? ~ 5 yıl önce
Birisi artık THY'na Ankara'nın Başkent olduğunu hatırlatabilir mi acaba?Daha 1 hafta önce TÜGİAD başkanı aynı talepte bulundu. Bunun yanında içanadolu ve çevre bölgelerine hizmet edebilecek bir HUB noktasını artık görmezden gelmeyin.Ayrıca Hızlı Tren hatlarının Ankara'ya bağlanması ile başta Konya ve Eskişehir vatandaşlarımız olmak üzere iç anadolu bölgesinde yaşayan diğer vatandaşlarımızda bu yönde bir beklenti oluşmuş durumda, buna kayıtsız kalınmaması gerekir.Eğer THY beni önümüzdeki dönemdede aktarmalı uçuşa zorlamaya kalkarsa hiç zahmet etmesin,ben şahsen kendim yine aktarmalı bile olsa yurtdışına giderken başka bir havayolu şirketi ile uçmayı tercih edeceğim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dadas ~ 5 yıl önce
Erzurum havalimani büyük, yeni sayilir ve dishatlar terminali var ama malesef dis hatlar islemiyor/kulanilmiyor. neden???? dis hat ucuslari koysalar isler, sadece erzurumlular degil dogu anadolunun bundan faydanabilecgini düsüniyorum. Erzurum - Hamburg istiyoruz!!!! sayin bakanimiza ve sayin kotile duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selim ~ 5 yıl önce
Ayt - bruksel yaz aylarinda %100 her ucak full olur ondan eminim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000