05 Haziran 2009, Cuma 16:11:04

THY'DEN ZORUNLU İNİŞ

THY'nin İstanbul-Cezayir seferini yapan uçağı bir yolcunun rahatsızlanması üzerine Atina'ya indi.
  • Yolcu bizde, kargo bizde, A-340 ta bizde. Neden gitmesin ki hep gidiyor zaten Cezayir'e 340...
  • yakit ucuz cezayirde donuste full aliyolar ve donuste cok ama cok hac veya umre yolcusu tasiyolar
  • Magrib ilkeleri son iki senedir nerdeyse bütün umre seferlerini thy üzerinden yapıyor. bu nedenle (ben son zamanlarda tunus seferlerinde çok karşılaştım) 330 dahil widebody uçaklar ayarlanıyor bu uçuşlar için. Ama genelde tek yön için planlanabiliyor bu. Ben mesela Tunus'a hınca hınca 340 ile'de uçtum. Dönüşte hazıları alacağı için nispeten boş giden 330 yaylada gider gibi de uçtum. Atina'ya inen o seferin dönüşü de pakettir muhtemelen..
  • Bir seferin sadece gidiş ayağı yoktur, belki bilmezsiniz ama uçaklar geri de dönerler. Dönüş yolcusu 270 olan bir sefere 310 veya 737 planlayacak zekalar anca moskova da bol votkalı beyinlerde bulunur. (Gerçi gidiş yolcusu da 195 ya neyse...) Not: Votkayla uyuşturduğunuz beyinlerinize, Rakı tavsiye ederim; zihin açar.
İstanbul'dan Cezayir'e gitmek üzere havalanan THY'ye ait Airbus 340-300 tipi "Mersin" adlı yolcu uçağı, bir yolcunun hastalanması üzerine Atina'ya zorunlu iniş yaptı. 195 yolcusu bulunan TK 1153 sefer sayılı uçak Atatürk Havalimanı'ndan Cezayir'e gitmek üzere saat 10.25'te kalktı. TC-JII kuyruk tescilli uçakta bulunan bir yolcu kalkıştan hemen sonra rahatsızlanınca uçak Atina'ya indi. Yolcu burada tedavi altına alınırken THY uçağı Cezayir'e hareket etti.
THY'DEN ZORUNLU İNİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 9 yıl önce
Yolcu bizde, kargo bizde, A-340 ta bizde. Neden gitmesin ki hep gidiyor zaten Cezayir'e 340...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yakit ucuz cezayirde donuste full aliyolar ve donuste cok ama cok hac veya umre yolcusu tasiyolar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Magrib ilkeleri son iki senedir nerdeyse bütün umre seferlerini thy üzerinden yapıyor. bu nedenle (ben son zamanlarda tunus seferlerinde çok karşılaştım) 330 dahil widebody uçaklar ayarlanıyor bu uçuşlar için. Ama genelde tek yön için planlanabiliyor bu. Ben mesela Tunus'a hınca hınca 340 ile'de uçtum. Dönüşte hazıları alacağı için nispeten boş giden 330 yaylada gider gibi de uçtum. Atina'ya inen o seferin dönüşü de pakettir muhtemelen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bir seferin sadece gidiş ayağı yoktur, belki bilmezsiniz ama uçaklar geri de dönerler. Dönüş yolcusu 270 olan bir sefere 310 veya 737 planlayacak zekalar anca moskova da bol votkalı beyinlerde bulunur. (Gerçi gidiş yolcusu da 195 ya neyse...) Not: Votkayla uyuşturduğunuz beyinlerinize, Rakı tavsiye ederim; zihin açar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000