19 Mart 2012, Pazartesi 13:23:23

THY'DEN YOLCUYA '5 YILDIZLI' ÖZÜR...

Trabzon-İstanbul uçağında seyahat eden kadın hastanın bagajdaki oksijen cihazı kırılınca, Türk Hava Yolları(THY), hastayı özel hastaneye yerleştirdi...
  • akşam 17.00 üçağına thynin oksijen tüpünü biz istihdam edicez sözüyle alınan bi bilet var ortada + uçağa gidildiğinde oksijen tüpünün olmadığı öyle bir bilginin bildirilmediği ve hastayı yalancı konumuna sokan bi üslup+ akşam 20.00 uçağına fazladan ödenen 280 tl ve hastayı 3 saat bekletme + uçağa binildiğinde hastanın sağlık eşyasını kırma hemde üstünde koskocaman dikkat kırılır kelimesi yazmasına rağmen ve bütün bunlara rağmen thy'yi savunan hastalara sağladığı 5 yıldızlı oteli iyiylik sayan arkadaşlar iyilik yapıldığında basbas haber yapılmaz böyle olunca iyiylikten çıkmış olur.Bunu herkesin aklı zekasının yettiğini düşünüyorum herkesin elini vicdanına koymasına bekliyorum..
  • BENIM ESYALARIM CALINDIU ONU NIYE ODEMEDILER ,,,,,,,,???????? BAGAJLARIMI 5 GUN SONRA ALABILDIM
  • TGS NİN BİR OKSİJEN CİHAZI KIRMADIĞI KALMIŞTI SONUNDA ONUDA YAPTI...TÜM MASRAFLARI HANDLING FİRMASI TGS ÖDESİN...
  • bagajda calisan insanlar bagajlari patir kütür banta atarlarda olacagi bu dur iste bu durumdan havalani artik hangi sirketse o sorumludur thy rida havalani bagaj sirketini sorgulamasi lagzimdir isini yapamayanin isine son verilmeli burum böyle devamli oluyorsa ozaman geregi düsünülmeli böyle islerde .yolcu memmunuyeti basda gelir Thy larinda .böyle seylerin icin THY kötülüyemeyiz ..ama ne yapacan bizim türk milleti hic birseyden menmun kalmaz kolay kolay hele bu ic hatlarsa.ucaga hic binmeyen birini ucaga bindirisin aaakusa bak dermis...bukadar
Trabzon-İstanbul uçağında seyahat eden kadın hastanın bagajdaki oksijen cihazı kırılınca, Türk Hava Yolları(THY), hastayı özel hastaneye yerleştirdi. Hasta yakınları ise 5 yıldızlı bir otelde misafir edildi. Cihazın kırılmasına öfkelenen hasta yakınları, havayolu şirketine tepki gösterdi.

Olay, önceki gece Atatürk Havalimanı'nda yaşandı. İddiaya göre, Trabzon'dan İstanbul'a gelen Şükriye Şengün, KOAH hastası olduğu için oksijen konsantartörü cihazını yanında getirmek istedi. Hasta yakınları, teslim ettikleri oksijen cihazını Atatürk Havalimanı'nda kırılmış olarak geri alınca ne yapacağını şaşırdı. Hasta yakınlarının tepkisi üzerine, kırılan cihaz için havalimanında rapor tutuldu. Bir süre havalimanında bekletildiğini iddia eden hasta yakınları, daha sonra oksijen ihtiyacının karşılanması için Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Devlet hastanesinin hastayı kabul etmediği öne sürüldü. Bunun üzerine hasta yakınları havayolu şirketi tarafından Küçükçekmece'de özel bir hastaneye yerleştirildi. Yakınları ise 5 yıldızlı bir otelde misafir ediliyor.
 
Yolculuklarının çileye döndüğünü anlatan Şükriye Şengün'ün oğlu Toygün Şengün, annesinin oksijen konsantartörü cihazı ve yardımcı oksijen tüpü olmadan yaşayamadığını söyledi. İstanbul'a bakım ve tedavi amacıyla geldiklerini belirten Şengün, "Yolculuk sonrasında cihazı bize teslim ettiklerinde parçalanmış vaziyette gördüm. Rapor tuttular. Benim haklı olduğumu söylüyorlar. Bunun Türk Hava Yolları'nın hatası olduğunu kabul ediyorlar." dedi.
 
Atatürk Havalimanı'nda bulunan klinikte annesinin doktor tarafından muayene edildiğini ve daha sonra Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiğini dile getiren Şengün, "'Bakırköy Devlet Hastanesi'yle biz görüştük' dediler, büyük bir odada misafir edileceğini söylediler. Ambulansa beraber devlet hastanesine götürdük. 'Biz bu hastayı kabul edemeyiz' dediklerinde beynimden vurulmuşa döndüm. Benim sert tutumun üzerine sabah 6'da özel bir hastaneye getirdiler. Bizi de otele yerleştirdiler, geç gelen bir ilgisizliğin mağduruyum. Cihazım sağlam olsaydı akşam evimde olacaktım iki gündür otel köşelerindeyim." şeklinde konuştu. (Zaman)
THY'DEN YOLCUYA '5 YILDIZLI' ÖZÜR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 6 yıl önce
akşam 17.00 üçağına thynin oksijen tüpünü biz istihdam edicez sözüyle alınan bi bilet var ortada + uçağa gidildiğinde oksijen tüpünün olmadığı öyle bir bilginin bildirilmediği ve hastayı yalancı konumuna sokan bi üslup+ akşam 20.00 uçağına fazladan ödenen 280 tl ve hastayı 3 saat bekletme + uçağa binildiğinde hastanın sağlık eşyasını kırma hemde üstünde koskocaman dikkat kırılır kelimesi yazmasına rağmen ve bütün bunlara rağmen thy'yi savunan hastalara sağladığı 5 yıldızlı oteli iyiylik sayan arkadaşlar iyilik yapıldığında basbas haber yapılmaz böyle olunca iyiylikten çıkmış olur.Bunu herkesin aklı zekasının yettiğini düşünüyorum herkesin elini vicdanına koymasına bekliyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
BENIM ESYALARIM CALINDIU ONU NIYE ODEMEDILER ,,,,,,,,???????? BAGAJLARIMI 5 GUN SONRA ALABILDIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
TGS NİN BİR OKSİJEN CİHAZI KIRMADIĞI KALMIŞTI SONUNDA ONUDA YAPTI...TÜM MASRAFLARI HANDLING FİRMASI TGS ÖDESİN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bagajda calisan insanlar bagajlari patir kütür banta atarlarda olacagi bu dur iste bu durumdan havalani artik hangi sirketse o sorumludur thy rida havalani bagaj sirketini sorgulamasi lagzimdir isini yapamayanin isine son verilmeli burum böyle devamli oluyorsa ozaman geregi düsünülmeli böyle islerde .yolcu memmunuyeti basda gelir Thy larinda .böyle seylerin icin THY kötülüyemeyiz ..ama ne yapacan bizim türk milleti hic birseyden menmun kalmaz kolay kolay hele bu ic hatlarsa.ucaga hic binmeyen birini ucaga bindirisin aaakusa bak dermis...bukadar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000