28 Ekim 2010, Perşembe 08:45:36

THY'DEN YOLCULARA UYARI

Amerika Birleşik Devletleri, ülkeye uçakla seyahat edecek yolcuların kimlik bilgilerinin 72 saat önceden bildirilmesi zorunluluğunu getirdi. ABD'nin 1 Kasım'dan itibaren tüm ülkelerde bu uygulamaya geçeceğini bildirmesi üzerine, Türk Hava Yolları, Amerika'ya gidecek yolcularını konuyla ilgili uyardı
  • Bu haber, ABD'ye vizesiz seyahat edebilen (cogu AB uyesi ulke) 35 ulkeyi kapsiyor. Turkler gibi vize ile seyahat eden yolcularin bilgileri zaten ABD sisteminde mevcut. Bunlar siz vize alirken giriliyor.
  • Brezilyalilara daha kotu yaptirimlari var, cunku Brezilya ulkesine giren ABD lilere zorluk cikartti diye. Diger yorumcunun dedigi gibi zaten ABD nasil yapsamda ulkeme musluman erkekler gelmese diye haril haril calismakta.
  • Ister gidin ister gitmeyin....amerikalilarin umurunda degil arkadaslar!
  • Bence de Amerikaya uçulmasın ne bu ya acil işi çıkıyor insanın o gün uçması gerekiyor 72 saat nedir kimse gitmesin boykot edelim
British Airways, ABD'de uçak yolcularına uygulanan güvenlik önlemlerinin aynen İngiltere'de de uygulanmasına karşı çıkarken, Amerika yeni bir güvenlik uygulamasını daha yürürlüğe koyuyor.

THY, internet sitesinde yaptığı duyuru ile yolcularını uyardı. Uyarıda, Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Güvenlik Yönetimi biriminin, 1 Kasım 2010 tarihi itibarıyla Amerika'ya veya Amerika'dan yapılacak uçuşlarda uçuş saatinden 72 saat önce, yolcuya ait "ad, soyad, cinsiyet, doğum tarihi" bilgilerinin gönderilmesini talep ettiği kaydedildi. 

Türk Hava Yolları da Amerika'dan gelecek ve Amerika'ya gidecek yolcularını, yaptığı bir duyuru ile uyardı. THY, "1 Kasım 2010'dan sonra Amerika'ya veya Amerika'dan uçuşu olan yolcularımızın bu bilgileri tamam değilse uçuşlarını gerçekleştiremeyebilirler. İlgili tüm yolcularımızın 1 Kasım öncesinde mutlaka Türk Hava Yolları ofislerine ya da rezervasyon yaptırdıkları (veya biletlerini temin ettikleri) acentelere başvurarak bu bilgileri tamamlatmalarını önemle rica ederiz" duyurusunda bulundu.

THY'DEN YOLCULARA UYARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bu haber, ABD'ye vizesiz seyahat edebilen (cogu AB uyesi ulke) 35 ulkeyi kapsiyor. Turkler gibi vize ile seyahat eden yolcularin bilgileri zaten ABD sisteminde mevcut. Bunlar siz vize alirken giriliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Brezilyalilara daha kotu yaptirimlari var, cunku Brezilya ulkesine giren ABD lilere zorluk cikartti diye. Diger yorumcunun dedigi gibi zaten ABD nasil yapsamda ulkeme musluman erkekler gelmese diye haril haril calismakta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ister gidin ister gitmeyin....amerikalilarin umurunda degil arkadaslar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bence de Amerikaya uçulmasın ne bu ya acil işi çıkıyor insanın o gün uçması gerekiyor 72 saat nedir kimse gitmesin boykot edelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000