08 Ocak 2013, Salı 17:11:20

THY'DEN YOLCULARA MÜJDELİ HABER!

Türk Hava Yolları son 3 günde iptal ettiği seferler nedeniyle mağdur olan yolcularına müjdeli bir haber verdi...
  • Diğer şirketler uçuşlarını yapıyorsa neden THY iptal ediyor diyen arkadaşlar kar yağması uçuş emniyet açısından bir sıkıntı yaratmıyor ilgili prosedürleri gerçekleştirir kalkarsın. Neden uçuşlar iptal oluyor bu prosedürler zaman alıyor AHL günde 1000 uçak kaldıra biliyorsa karyağdığında bu sayı 600e 700 e düşüyor. AHL trafiğinin yüzde 95i THY 200 uçakla operasyon yapıyor. Bu yüzdende kendi seçtikleri ekonomik açıdan en az zarar verecek uçuşları iptal ediyorlar. Milletimizin en büyük sorunu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak.
  • Sen kanarya adalarindanmi yaziyorsun??
  • Thy once ofisten cikmayan ve hicbir aksakliga cozum bulmayan sadece bos bos oturarak para kazanan bu insanlara her ay en az 2500 lira veriyor yazikk!!!!!disarida okadar issiz ve ihtiyaci olan insan varken once buna bir cozum getirsin
  • Bunu gece yazıyorum, sırf size müjde verebilmek için. Hadi gene iyisiniz, yarın güneş yine doğacak. mutlu olun. Yasal olarak yapması zorunlu olanı yapınca bile "müjde" "marifet" bravo" oluyor ya helal olsun. Sabah Konya'yı iptal etti, PGS uçtu. Aynı günün gecesi, dönüşte PGS 1 saat, THY 3 saat rötar yaptı. Üstelik İSG'deki MTO AHL'den çok daha kötüydü.

Türk Hava Yolları son 3 günde yüzden fazla seferinin iptali nedeniyle mağdur olan yolcularına 15 Ocak tarihine kadar işlem yaptırılması halinde rezervasyon ve parkur değişikliklerinde ücret alınmayacağını açıkladı.

THY'den yapılan açıklamada:

Değerli Yolcularımız,

Son günlerde yaşanan olumsuz hava koşullari sebebiyle 7-8-9 Ocak 2013 tarihli İstanbul varışlı ve çıkışlı tüm seferlere bilet almış yolcuların,

15 Ocak 2013 (dahil) tarihine kadar işlem yaptırması kaydıyla ücret kurallarina bakılmaksızın:


1-Rezervasyon ve parkur değişiklikleri aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz olarak yapılacaktır.
2-Kullanılmamış biletler ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız olarak iade edilecektir.
3-İstendiğinde biletler herhangi bir ücret ve ceza alınmaksızın 15 Ocak 2013 (dahil) tarihine kadar uzatılabilecektir.
4-Bilet süresinin 16 Ocak 2013 (dahil) ve sonrası için uzatılması talebi hali hazırdaki ücret kuralları doğrultusunda yapılacaktır.


Detaylı bilgi için lütfen Çağrı Merkezi’mizi (444 0 849) arayınız.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle havalimanına gelmeden önce uçuşunuzun güncel statüsünü Çağrı Merkezi’nden (444 0 849) veya web sitemiz üzerinden kalkış-varış uygulaması ile kontrol ediniz.

THY'DEN YOLCULARA MÜJDELİ HABER!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Pilot ~ 5 yıl önce
Diğer şirketler uçuşlarını yapıyorsa neden THY iptal ediyor diyen arkadaşlar kar yağması uçuş emniyet açısından bir sıkıntı yaratmıyor ilgili prosedürleri gerçekleştirir kalkarsın. Neden uçuşlar iptal oluyor bu prosedürler zaman alıyor AHL günde 1000 uçak kaldıra biliyorsa karyağdığında bu sayı 600e 700 e düşüyor. AHL trafiğinin yüzde 95i THY 200 uçakla operasyon yapıyor. Bu yüzdende kendi seçtikleri ekonomik açıdan en az zarar verecek uçuşları iptal ediyorlar. Milletimizin en büyük sorunu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
insanlarin programlari diyene ~ 5 yıl önce
Sen kanarya adalarindanmi yaziyorsun??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY SUPERVİZOR ~ 5 yıl önce
Thy once ofisten cikmayan ve hicbir aksakliga cozum bulmayan sadece bos bos oturarak para kazanan bu insanlara her ay en az 2500 lira veriyor yazikk!!!!!disarida okadar issiz ve ihtiyaci olan insan varken once buna bir cozum getirsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir müjde de benden ~ 5 yıl önce
Bunu gece yazıyorum, sırf size müjde verebilmek için. Hadi gene iyisiniz, yarın güneş yine doğacak. mutlu olun. Yasal olarak yapması zorunlu olanı yapınca bile "müjde" "marifet" bravo" oluyor ya helal olsun. Sabah Konya'yı iptal etti, PGS uçtu. Aynı günün gecesi, dönüşte PGS 1 saat, THY 3 saat rötar yaptı. Üstelik İSG'deki MTO AHL'den çok daha kötüydü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atmayalim ~ 5 yıl önce
sen istersen bir de pegasusun bugun ku gecikmelerina bak THY ortalama 1 saat gecikmeli pegasus bir tanesi 4 digeri 3 saat atmayalim biraderim

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000