01 Şubat 2018, Perşembe 13:36:10

THY'den yeni pilot ilanı!

Türk Hava Yolları gelecek hedefleri doğrultusunda yeni pilotlar yetiştirecek.
  • Başlangıç Fo maaşı ne kadar acaba?
  • Merhaba, dişteki kaplama pilot olmaya engel midir ?
  • " maaş desteği de alacakları eğitime başlayacaklar". burdaki maaş desteği ne kadar bir bilgisi olan var mı? Nihayetinde mevcut işi bırakıp oraya gideceğim. Ailemizi geçindirmeye devam edebilecek miyim?
  • Biz hazir bekliyoruz, halen bizi almiyorlar.. Yetistirecegine piyasada 3-4000 bin saatlik adamlar var THY yolunu bekliyor.. hersey 4/4'luk sadece yas olayindan kaciriyoruz.. Buda senelerdir gereken sartlari yerine getirecegiz diye ugrasiyorduk.. Simdide gerekmiyor.. Cok sacma agbi..

Türk Hava Yolları gelecek hedefleri doğrultusunda yeni pilotlar yetiştirecek.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları beklentilerin de ötesinde bir performans sergileyerek geride bıraktığı 2017 yılının ardından yeni hedefleri için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Türk Hava Yolları, dünyanın en iyi havayolu şirketleri arasındaki yükselişine katkı sağlayacak pilotlarını yetiştirmek üzere yeni istihdam duyurusu yayınladı.

Bayrak taşıyıcı, 2017 yılındaki yükseliş ile birlikte şirketin farklı departmanlarında oluşan iş gücü ihtiyacını karşılayacak istihdam duyurularını web sitesindeki* kariyer bölümünde yayınlıyor. Şirket, yayınladığı “Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı” ilanı ile de Türkiye’nin bayrağını dünyanın 120 ülkesine taşıma hayali olanlara Türk Hava Yolları’nın kokpit ekibine katılma çağrısında bulundu. 

Türk Hava Yolları’nın tüm masrafları karşıladığı eğitim programına dil belgesi şartı aranmaksızın** başvuru yapılabilecek. Üniversitelerin örgün veya açık öğretim bölümlerinden lisans derecesinde mezun adaylar, işe alım sürecini başarıyla tamamladıkları takdirde maaş desteği de alacakları eğitime başlayacaklar. 18 ile 24 ay arasında süren eğitimleri de başarıyla geçen adaylar ise bayrak taşıyıcının 331 uçaklık ve daima gelişen uçak filosunda ikinci pilot olarak göreve devam edecekler. 

Türk Hava Yolları bünyesinde görevli 4374 pilot dünyanın en çok ülkesine uçan havayolunun 120 ülkedeki operasyonlarında görev alıyor.

**Dil belgesinin eksikliği başvuru için bir engel teşkil etmemektedir. İlan şartlarında gerekli olduğu belirtilen dil belgelerini teslim edebilmeleri için adaylara başvuru süreci sonrasında ek süre tanınacaktır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ...

THY'den yeni pilot ilanı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (155)

Ec ~ 5 ay önce
Başlangıç Fo maaşı ne kadar acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 6 ay önce
Merhaba, dişteki kaplama pilot olmaya engel midir ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kameni ~ 6 ay önce
Değildir
TKLI ~ 7 ay önce
" maaş desteği de alacakları eğitime başlayacaklar". burdaki maaş desteği ne kadar bir bilgisi olan var mı? Nihayetinde mevcut işi bırakıp oraya gideceğim. Ailemizi geçindirmeye devam edebilecek miyim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tip egitimi baslayana kadar yaklasik 2 yil ~ 7 ay önce
2 asgari ucretin brutunden net maas hesaplanip veriliyor
Yani? ~ 6 ay önce
2.029,50 X 2 = 4bin küsür brüt, bunun netini mi alacağız? çok sıkıntı. küçümsemiyorum ama şuan standardım daha yüksek olduğu için ciddi bedel ödemem gerekecek sanırım. Hayırlısı
Mate.. ~ 7 ay önce
Biz hazir bekliyoruz, halen bizi almiyorlar.. Yetistirecegine piyasada 3-4000 bin saatlik adamlar var THY yolunu bekliyor.. hersey 4/4'luk sadece yas olayindan kaciriyoruz.. Buda senelerdir gereken sartlari yerine getirecegiz diye ugrasiyorduk.. Simdide gerekmiyor.. Cok sacma agbi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000