01 Şubat 2016, Pazartesi 09:32:26

THY'den uçuş rekoru

İstanbul’dan kalkarak Şili’nin Santiago kentine uçan THY’ye ait Boeing 777 tipi uçak, 16 saat 15 dakikalık uçuş süresiyle rekor kırdı.
  • Pilotu niye tebrik edeyim, ucak ucuyor diyor bazi zeka ozurluler. Messi yi izlerken gol olunca topu mu tebrik ediyorsunuz!? E kaleye giden top sonucta, Messi degil ya. Yerli ucagimiz olsa fena mi olur!? tabiki hayir harika olur. Ama haber o degil ki. Emegi gecen insanlara da saygimiz olsun. Bu ucagi hazir hale getiren tekniginden baslayarak, load master i na varana kadar tebrik ederim.Hic kolay bir is degil. Istanbulu doven toplar da macar teknolojisi vardi ama Istanbulun fatihi 2. Mehmet olmustur.
  • Şili'ye domates satmaya gittiler. Biliyorsunuz Rusya artık almıyor, yapılan masrafa değer doğrusu.
  • Bu ekran görüntüsünden, konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bir cahil olarak soruyorum; 29 dk. lık yakıtı mı kalmış? Doğru ise risklimidir?
  • Sanki uçağı sırtında taşıdı pilot

İstanbul’dan kalkarak Şili’nin Santiago kentine uçan THY’ye ait Boeing 777 tipi uçak, 16 saat 15 dakikalık uçuş süresiyle rekor kırdı.

THY Kaptan pilotu Hasret Çakmak’ın yönetimindeki Boeing 777 tipi uçak, THY’nin uçuş rekorunu kırdı. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkan uçak 16 saat 15 dakikalık uçuşun sonunda Santiago’ya ulaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Güney Amerika’ya giden ekibi taşıyan Boeing 777 tipi uçak, bu uçuş için 145 ton yakıt aldı. Uçak indiğinde yakıt tanklarında sadece 16.3 ton yakıt kalmıştı.

İşte o ekip:THY'den uçuş rekoru

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Pilota tebrik ~ 2 yıl önce
Pilotu niye tebrik edeyim, ucak ucuyor diyor bazi zeka ozurluler. Messi yi izlerken gol olunca topu mu tebrik ediyorsunuz!? E kaleye giden top sonucta, Messi degil ya. Yerli ucagimiz olsa fena mi olur!? tabiki hayir harika olur. Ama haber o degil ki. Emegi gecen insanlara da saygimiz olsun. Bu ucagi hazir hale getiren tekniginden baslayarak, load master i na varana kadar tebrik ederim.Hic kolay bir is degil. Istanbulu doven toplar da macar teknolojisi vardi ama Istanbulun fatihi 2. Mehmet olmustur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kenan ~ 2 yıl önce
Şili'ye domates satmaya gittiler. Biliyorsunuz Rusya artık almıyor, yapılan masrafa değer doğrusu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TRADER jOE'S ~ 2 yıl önce
DOMATESI DE BOEING 777 ILE GOTURUR SATARSIN ARTIK. SILI SENIN DOMATESINI NE YAPSIN :)
agöker ~ 2 yıl önce
Bu ekran görüntüsünden, konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bir cahil olarak soruyorum; 29 dk. lık yakıtı mı kalmış? Doğru ise risklimidir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
odp ~ 2 yıl önce
cahil olduğun doğru tespit
Cobretti ~ 2 yıl önce
29dk takside geçen süre,flight time take off ile landing arası süre,block kapı kapatıp ilk hareketten,iniş sonrası park edişe kadar ki süre
uçak ~ 2 yıl önce
bir ilkokul mezunu olarak, sanki en azından 2 saatlik yakıt varmış gibi geldi bana. ilk okul matematik hesabı ile.
Pehh ~ 2 yıl önce
Sanki uçağı sırtında taşıdı pilot

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 2 yıl önce
Sirtinda tasisaydi da Allahin hamali iste derdin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000