20 Eylül 2016, Salı 22:23:23

THY'den TSK'da görev almak isteyen pilotlarına duyuru

Türk Hava Yolları (THY), bünyesindeki Türk pilotlardan TSK'da görev yapmak isteyenlere yönelik önemli bir açıklama yaptı.
  • adam kagıttan kaplanlar dediğinde hepiniz barım barım bağırmıştınız...kim haklıymış gördünüz mü?
  • Devir değişti TSK artık amerikadan utanmasa yunanistandan bile f-16 pilotu transfer edecek hale geldi.Allah sonumuzu hayır etsin.
  • Bırakın geri dönmeyi ailenizi düşünün TSK artık eski 1974 dekiKıbrıs Harbindeki TSK değil.Çok acı ama vatanseverlik bile suistimal edildi.Mehmetçiğin Suriyedeki durumu ortada hükümet Tsk ya eski itibarını iade edene kadar ben olsam vatan gerçekten ihtiyaç duyana kadar dönmem.B737 CPT EX F_16 ya hak vermemek elde değil.
  • Darbe yapan(ilk KHK ile atılanlar) ekip tarafından kanunsuz olarak emekli edileli 6 yıl olmuş. Aynı ekibin TK'daki arkadaşları tarafından TK'ya alınmayalıda :D Sonra Kaptan olduk, öğretmen olduk, iş bizim için onur meselesi iken, arkadaşlar bir geri çağırma prosedürü çıkarmış evlere şenlik. Geri dönmek istesen de dönemiyorsun. Niye çünkü Harbe Hazır değiliz, süre geçmiş. Bizi emekli ederlerken, balyoz ve ergenekoncu diye insanları fişleyenler, darbecilerin sağ kolları şuan TK'da çoğu F/O (özellikle airbus filosu), yada kaptan. Bence ayıklarken kim nerede kimlerle çalışmış, kimleri askeri mahkemelerden, komutan mütealaları ile kimler kurtarmış bir araştırın. Çok ama çok şaşıracağınız kişiler çıkabilir karşınıza.... Benden söylemesi....

Türk Hava Yolları (THY), bünyesindeki Türk pilotlardan TSK'da görev yapmak isteyenlere yönelik önemli bir açıklama yaptı.

THY Uçuş İşletme Başkanı ve Başpilot Mehmet Kadaifçiler imzalı pilotlara gönderilen yazıda, yeniden TSK'da görev almak isteyen pilotların yapması gerekenler belirtildi.

Gönüllü olarak TSK'da görev almak isteyen THY pilotları'nın "Başvuru Klavuzu"nu dikkatle takip etmeleri önerildi.

TSK'nın sitesinde yayımlanan Başvuru Klavuzu için tıklayın

THY'den TSK'da görev almak isteyen pilotlarına duyuru

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

t-11 ~ 2 yıl önce
adam kagıttan kaplanlar dediğinde hepiniz barım barım bağırmıştınız...kim haklıymış gördünüz mü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serdarokthy ~ 2 yıl önce
Devir değişti TSK artık amerikadan utanmasa yunanistandan bile f-16 pilotu transfer edecek hale geldi.Allah sonumuzu hayır etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serdarokthy ~ 2 yıl önce
Bırakın geri dönmeyi ailenizi düşünün TSK artık eski 1974 dekiKıbrıs Harbindeki TSK değil.Çok acı ama vatanseverlik bile suistimal edildi.Mehmetçiğin Suriyedeki durumu ortada hükümet Tsk ya eski itibarını iade edene kadar ben olsam vatan gerçekten ihtiyaç duyana kadar dönmem.B737 CPT EX F_16 ya hak vermemek elde değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 2 yıl önce
Darbe yapan(ilk KHK ile atılanlar) ekip tarafından kanunsuz olarak emekli edileli 6 yıl olmuş. Aynı ekibin TK'daki arkadaşları tarafından TK'ya alınmayalıda :D Sonra Kaptan olduk, öğretmen olduk, iş bizim için onur meselesi iken, arkadaşlar bir geri çağırma prosedürü çıkarmış evlere şenlik. Geri dönmek istesen de dönemiyorsun. Niye çünkü Harbe Hazır değiliz, süre geçmiş. Bizi emekli ederlerken, balyoz ve ergenekoncu diye insanları fişleyenler, darbecilerin sağ kolları şuan TK'da çoğu F/O (özellikle airbus filosu), yada kaptan. Bence ayıklarken kim nerede kimlerle çalışmış, kimleri askeri mahkemelerden, komutan mütealaları ile kimler kurtarmış bir araştırın. Çok ama çok şaşıracağınız kişiler çıkabilir karşınıza.... Benden söylemesi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000