09 Kasım 2017, Perşembe 09:04:22

THY'den tarihi kâr

Türk Hava Yolları’nın 2017 Yılı 3. Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı.
  • ÖNCELİKLE SA KOLAY GELSİN SAYIN THY YETKİLİLERİ BEN ADIYAMANDAN YAZIYORUM.GÖNÜL İSTERKİ ADIYAMANDAN BİR ÇOK NOKTAYA UÇALIM AMA BU ŞUANDA MÜMKÜN DEĞİL; FAKAT ADIYAMAN - İZMİR / ADIYAMAN - ANTALYA SEFERLERİDE OLSUN. ÇÜNKÜ BURAYA GİDENLER YA AKTARMALI GİDİYOR YA DA BAŞKA ŞEHİRLERE GİDİYOR. LÜTFEN BU TALEPLERİMİZİ DİKKATE ALIN. HAFTADA EN AZ 2-3 SEFER OLSA ÇOK İYİ OLUR.SAYGILARIMLA.....
  • 1,5 yıldır tazminatımızı ödemiyorsun, bu yalancı kar açıklaması sana yaramasın
  • Tanri zeval vermesin ThY büyük bir marka.. 3.havalimaninda acildimi dahada güzel gelişmeler olacak kimse merak etmesin.. not: akpli degilim..
  • Arkadaş yorumları okuyorum şirkette en acınası durumda olan TGS birtane yorum yapan yok biz aza kanaat etmesinimi öğrendik yada korkuyormuyuz inşallah bizim içinde iyi şeyler düşünen yöneticiler vardır diyelim
  • daha dune kadar ucaklari yerde yatiyordu, rekor zararlardan,tasarruftan falan bahsediliyordu bir anda tarihi kar acikliyorlar ! yersen !!!
  • Allah daha çok versin. lütfen şu ortağı olduğunuz Doco ya da bir el atın 2 senedir özel sözleşmeliler zam alamıyor personel maaşları amir maaşlarına fark attı
  • Tgs ye alım var mı?
  • Bu yaz rekabetci fiyatlarla 8 ucus gerceklestirdik, onceki seneler pahalilikdan ucamadik.Umarim bu kalite ve fiyatlarla devam ettiginiz surece sizin musteriniz olacagiz her zaman. Tum thy camiasina tebrikler.
  • Yuh beee yuh! Rekor kar açıklanıyor önce bir durun da gurur duyun tebrik edin arkadaşlarınızı falan. Ne zammış arkadaş ben de alamadım zammı. Din iman para
  • Çalışma ,Azim ,Kararlılık, İşe bağlılık ,Vatan sevgisi , İşe özen ve saygı ,Özveriyle çalışma sonucunda Başarı hepimizin Fakat Kar hepimizin değil. Teknik destek personeli adı altında haksızlık. Buna son verin. Hepimizin emeği var.

Türk Hava Yolları 2017 yılının üçüncü çeyreğinde, 939 milyon ABD Doları Esas Faaliyet Kârı ile tarihinin en yüksek 3. çeyrek kârını açıkladı.

Türk Hava Yolları, yıl başından itibaren uyguladığı mali disiplin ve dinamik talep yönetimi uygulamaları ile 2017 yılının üçüncü çeyreğinde 939 milyon ABD Doları, dokuz aylık döneminde ise 956 milyon ABD Doları Esas Faaliyet Kârı gerçekleştirerek, tarihinin en yüksek kârına ulaştı.

Başarılı geçen üçüncü çeyrekte hem yolcu hem de kargo gelirleri 2016 yılının aynı dönemine göre güçlü artış gösterdi; toplam gelirler yüzde 23 oranında artış ile 3.6 milyar ABD Dolarına ulaştı.  Yılın dokuz aylık döneminde elde edilen toplam gelir ise yüzde 8 oranında artış ile 8.2 milyar ABD Dolarına ulaştı.

Rakamlarda bu dönemde FAVKÖK (Faiz, vergi, amortisman ve kira öncesi kâr) bir önceki yıla göre yüzde 90’a yakın artış göstererek 1.5 milyar ABD Doları seviyesine ulaşırken, aynı şekilde yüzde 41’e ulaşan FAVKÖK marjı ile Türk Hava Yolları’nın havacılık sektöründeki en kârlı havayolları arasındaki konumunu koruduğu görülüyor.

Aycı; “İstanbul’u uluslararası hava taşımacılığının önemli bir merkezi haline getirme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz”

Finansal sonuçları değerlendiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı şunları kaydetti; “2017 yılının üçüncü çeyreğinde elde ettiğimiz kârlılık, Ortaklığımızın güçlü nakit üretme potansiyelini net bir şekilde ortaya koymuştur. Tüm Türk Hava Yolları ailesi olarak dünyanın önde gelen beş yıldızlı havayollarından biri olma hedefimiz doğrultusunda, hizmet kalitemizden asla ödün vermeden büyüme trendine devam edeceğiz. Türkiye’nin en değerli markası ve en büyük hizmet ihracatçısı olan Türk Hava Yolları, yükselişini sürdürme ve İstanbul’u uluslararası hava taşımacılığının önemli bir merkezi haline getirme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek”.

Eylül ayı yüzde 81.5 ile dolulukta birinci

Açıklanan finansal verilere göre bu dönem Türk Hava Yolları yüzde 81.5 ile son beş yılın en yüksek Eylül ayı doluluk oranına ulaştı. Bu yılın ikinci çeyreğinde canlanmaya başlayan turizmin, üçüncü çeyrekte daha da güçlenmesi ile birlikte, taşınan yolcu sayısı 2016 yılının üçüncü çeyreğine göre yüzde 17 oranında bir artış ile 21.3 milyon olarak gerçekleşti. Üçüncü çeyrekte yaşanan bu başarının da katkısıyla Türk Hava Yolları 2017 yılının dokuz aylık döneminde ortalama yüzde 79 doluluk ile 52 milyon yolcuya ulaştı.

Mali disiplinden taviz yok

Bayrak taşıyıcı havayolu, 2017 yılının ilk dokuz aylık döneminde mali disiplinden taviz vermeyerek operasyonel giderlerini yaklaşık yüzde 6 oranında azalttı.  Akaryakıt giderlerinin arttığı 2017 yılının üçüncü çeyreğinde, personel ve ikram giderleri gibi tüm büyük kalemlerde yapılan tasarruflar sayesinde birim giderinde yüzde 4 oranında daha azalma kaydedildi.

“Yılın En iyi Hava Kargo Taşıyıcısı” Turkish Cargo 72 noktaya uçuyor

Dünya hava kargo pazarındaki payını artırmaya devam eden Turkish Cargo, yıl başında dünya genelinde 55 noktaya ulaşırken, bu sayıyı Eylül sonu itibariyle 72 noktaya çıkardı.  Açtığı hatlarla Asya’dan Afrika’ya, Avrupa’dan Latin Amerika’ya uzanan geniş bir koridor oluşturan Turkish Cargo, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 29 artışla 294 bin ton kargo taşıdı. Şirket bu dönemde kargo gelirlerini yüzde 40 seviyelerinde artırarak 343 milyon ABD Dolarına ulaştırdı. Başarılı performansını çok sayıda ödülle taçlandıran Turkish Cargo, son olarak da Asya’da “Yılın En İyi Hava Kargo Taşıyıcısı’’ seçildi.

Türkiye’nin en değerli marka elçilerinden olan Türk Hava Yolları, bu yıl açılan Samara ve Phuket gibi hatlarla birlikte 120 ülkede, 49’u yurtiçi, 251’i yurtdışı olmak üzere toplam 300 noktaya uçuş gerçekleştiriyor.  Dünyanın en genç filoları arasında bulunan Türk Hava Yolları filosu bugün 223’ü dar gövde, 90’ı geniş gövde ve 16’sı kargo uçağı olmak üzere toplam 329 uçaktan oluşuyor.

THY'den tarihi kâr

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (73)

adıyamanlı ~ 1 yıl önce
ÖNCELİKLE SA KOLAY GELSİN SAYIN THY YETKİLİLERİ BEN ADIYAMANDAN YAZIYORUM.GÖNÜL İSTERKİ ADIYAMANDAN BİR ÇOK NOKTAYA UÇALIM AMA BU ŞUANDA MÜMKÜN DEĞİL; FAKAT ADIYAMAN - İZMİR / ADIYAMAN - ANTALYA SEFERLERİDE OLSUN. ÇÜNKÜ BURAYA GİDENLER YA AKTARMALI GİDİYOR YA DA BAŞKA ŞEHİRLERE GİDİYOR. LÜTFEN BU TALEPLERİMİZİ DİKKATE ALIN. HAFTADA EN AZ 2-3 SEFER OLSA ÇOK İYİ OLUR.SAYGILARIMLA.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyy THY ~ 1 yıl önce
1,5 yıldır tazminatımızı ödemiyorsun, bu yalancı kar açıklaması sana yaramasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fransadan Türk.. ~ 1 yıl önce
Tanri zeval vermesin ThY büyük bir marka.. 3.havalimaninda acildimi dahada güzel gelişmeler olacak kimse merak etmesin.. not: akpli degilim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 1 yıl önce
Arkadaş yorumları okuyorum şirkette en acınası durumda olan TGS birtane yorum yapan yok biz aza kanaat etmesinimi öğrendik yada korkuyormuyuz inşallah bizim içinde iyi şeyler düşünen yöneticiler vardır diyelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
palavra ~ 1 yıl önce
daha dune kadar ucaklari yerde yatiyordu, rekor zararlardan,tasarruftan falan bahsediliyordu bir anda tarihi kar acikliyorlar ! yersen !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dococu ~ 1 yıl önce
Allah daha çok versin. lütfen şu ortağı olduğunuz Doco ya da bir el atın 2 senedir özel sözleşmeliler zam alamıyor personel maaşları amir maaşlarına fark attı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ChandlerBing ~ 1 yıl önce
Tgs ye alım var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Toronto dan ~ 1 yıl önce
Bu yaz rekabetci fiyatlarla 8 ucus gerceklestirdik, onceki seneler pahalilikdan ucamadik.Umarim bu kalite ve fiyatlarla devam ettiginiz surece sizin musteriniz olacagiz her zaman. Tum thy camiasina tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzman ~ 1 yıl önce
Yuh beee yuh! Rekor kar açıklanıyor önce bir durun da gurur duyun tebrik edin arkadaşlarınızı falan. Ne zammış arkadaş ben de alamadım zammı. Din iman para

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzmana ~ 1 yıl önce
Tuzun kuru galiba ? Bu insanların maaşları kur karsısında eridi bitti. Borcları duruyor ama. Gece gunduz ucarak bu karlar onların sayesinde geldi.Oturdukları yerden para kazanmıyor onlar. Senin gibi gece evine gidemiyor.Saati yok. Gel 10 gün o mesailerle uc bakalım bu soykediklerine belki yüzün kızarır belkiii
Personel ~ 1 yıl önce
Çalışma ,Azim ,Kararlılık, İşe bağlılık ,Vatan sevgisi , İşe özen ve saygı ,Özveriyle çalışma sonucunda Başarı hepimizin Fakat Kar hepimizin değil. Teknik destek personeli adı altında haksızlık. Buna son verin. Hepimizin emeği var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mecburmusun ~ 1 yıl önce
Şartları bilerek işe girmedin mi? Bilerek başladıysan çalışmana devam et , tabi işine gelmiyorsa çok basit. Ver istifanı git daha iyi bir iş bul. Kendini harap etme.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000