22 Mart 2017, Çarşamba 14:57:24

THY'den Somali hamlesi

Türk Hava Yolları, (THY) geçen hafta sosyal medya fenomeni Jerome Jarre tarafından başlatılan ve kısa sürede Hollywood ve Amerikan spor dünyasının ünlü isimlerinin desteğini kazanan kampanya kapsamında Somali'ye 2 milyon dolar değerinde 60 ton insani yardım götürecek.
  • Cehalet diz boyu, yazık ! insanları yemler gibi gıda yardımı yapmak mı çare? Bunu yaparken aynı zamanda eğitim gerekmiyor mu? Bu insanlar sürekli çocuk yapıyorlar. Bu insanlara sadece yemek vermek onların sadece daha çok çocuk yapmasına ve dolayısıyla daha çok çocuk ölümüne yol açmaz mı? Bu insanları bu gün kurtarıp yarın daha çok ölün demektir. Hollywood lu artistler orada eğitmen göndersinler, reklam yapmasınlar. Etiyopya ya yıllar önce yapılan yardımlardan sonra nufur 50 milyondan 100 milyona çıktı şimdi daha çok çocuk ölüyor. Bu insanlara gıda,eğitim ve prezervatif 3lüsü şart.
  • Adamlar 2 milyon $ para toplamış Thy'ye ''Biz topladık, sen de gotururmusun yardımı oraya, senden başka giden yok oraya'' diyor. Kimse Thy den 2 milyon $ lik yardım yap Somali'ye demiyor. Okuma yazma oranı yerlerde. Lanet olsun!!
  • Bu insani yardımı Somali ye götürecek olan THY yede bu yaptıkları hayır hasenat yeter bravo bu yardım kampanyasını başlatanlara dili dini kimse sebep olanlar illaki yaptıklaŕı insanlık derside onlara yeter
  • Neden sadece THY? Başka havayolları yok mu?

Türk Hava Yolları, (THY) geçen hafta sosyal medya fenomeni Jerome Jarre tarafından başlatılan ve kısa sürede Hollywood ve Amerikan spor dünyasının ünlü isimlerinin desteğini kazanan kampanya kapsamında Somali'ye 2 milyon dolar değerinde 60 ton insani yardım götürecek.

Kıtlıkla mücadele eden Somali halkına destek amacıyla sosyal medya fenomeni Jerome Jarre tarafından paylaşılan video kısa sürede milyonlara ulaştı.

Hollywood'un ünlü aktörlerinden Ben Stiller'in, geçen hafta sosyal medya hesabı Twitter'dan, "Eğer iki dakika ve yirmi saniyeniz varsa bunu izleyin" mesajıyla yayınladığı Somali'de yaşanan insani krizle ilgili paylaşımda Mogadişu'ya tarifeli seferler düzenleyen THY'den bölgeye gönderilecek yardımlar için bir uçak tahsis edilmesi çağrısında bulundu.

#TurkishAirlinesHelpSomalia (THY Somali'ye yardım et) etiketiyle başlatılan kampanyaya dünyanın her yerinden kullanıcılar destek verdi.

Türk Hava Yollarının resmi sosyal medya hesabından bu çağrıya cuma günü yanıt verilerek, Somali'ye gönderilecek insani yardım malzemeleri için bir uçak tahsis edileceği duyuruldu.

THY'den olumlu yanıt alınmasının ardından crowdfunding (kitle fonlama) sitesi GoFundMe üzerinden Somali'ye gidecek yardımlar için kampanya başlatıldı. Kampanyaya ilk 24 saatte 1,4 milyon dolar bağış yapılırken, toplam hedef olan 2 milyon dolara bugün ulaşıldı. Kampanyaya 75 bin kişi bağış yaptı.

Yardım kampanyasını düzenleyen Ben Stiller ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından bağış kampanyasıyla ilgili bağlantıyı paylaşarak, "Ben Stiller ve arkadaşları, Somali halkı için çok güzel ve ince bir çalışma yapıyor. Biz yardım etmeye hazırız." mesajı gönderdi.

Kalın'ın mesajı, Stiller tarafından takipçileriyle paylaşıldı.

THY'den Somali hamlesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Cehalet ~ 1 yıl önce
Cehalet diz boyu, yazık ! insanları yemler gibi gıda yardımı yapmak mı çare? Bunu yaparken aynı zamanda eğitim gerekmiyor mu? Bu insanlar sürekli çocuk yapıyorlar. Bu insanlara sadece yemek vermek onların sadece daha çok çocuk yapmasına ve dolayısıyla daha çok çocuk ölümüne yol açmaz mı? Bu insanları bu gün kurtarıp yarın daha çok ölün demektir. Hollywood lu artistler orada eğitmen göndersinler, reklam yapmasınlar. Etiyopya ya yıllar önce yapılan yardımlardan sonra nufur 50 milyondan 100 milyona çıktı şimdi daha çok çocuk ölüyor. Bu insanlara gıda,eğitim ve prezervatif 3lüsü şart.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okuma yazma orani ~ 1 yıl önce
Adamlar 2 milyon $ para toplamış Thy'ye ''Biz topladık, sen de gotururmusun yardımı oraya, senden başka giden yok oraya'' diyor. Kimse Thy den 2 milyon $ lik yardım yap Somali'ye demiyor. Okuma yazma oranı yerlerde. Lanet olsun!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
..... ~ 1 yıl önce
Bu insani yardımı Somali ye götürecek olan THY yede bu yaptıkları hayır hasenat yeter bravo bu yardım kampanyasını başlatanlara dili dini kimse sebep olanlar illaki yaptıklaŕı insanlık derside onlara yeter

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden ~ 1 yıl önce
Neden sadece THY? Başka havayolları yok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok ~ 1 yıl önce
Yok yok yok yoook yeter

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000