16 Mart 2017, Perşembe 17:03:10

THY'den 'Somali' çağrısına cevap

Türk Hava Yolları (THY), Somali'ye yardım için Twitter üzerinden #TurkishAirlinesHelpSomalia etiketiyle başlatılan kampanyaya resmi hesabından atılan "Somali. Sevgi ve yardım için yapılacak yolculuğun çağrısını aldık." mesajıyla cevap verdi.
  • Seninle gurur duyuyorum TÜRK HAVAYOLLARI.. Yolumuz hep açık olsun..
  • Bu kadar negatif yorumlar görüyorum ki utanin kendinizden! Maksat burda su bulamadiklari icin ölen insanlara yardim etmek. Türk hava yollari bu ucusla para kazanabilmek yerine, ucagi 60 ton yemekle doldurup hem hayir isi islemis oluyor hemde binlerce insani ölüme terk etmemis oluyor. Ne fark eder he gazzeye ha somiye gitmis bu yardim, insan herdyerde insandir!
  • Reklam kokan hareketler bunlar.
  • Gazze vardı bir ara.Modası geçti zaar.İsrail'le yeniden dost oldular ya.

Kıtlık ve salgın hastalık riski ile karşı karşıya kalan Somali'ye yardım için dünyadan milyonlarca kişi, dün geceden itibaren #TurkishAirlinesHelpSomalia etiketiyle mesajlarını paylaştı.

Sosyal medyada yoğun ilgi gören kampanya ile Somali'deki insanlara yardım edilmesi ve THY'nin kampanyaya destek olması talep edildi.

ABD'li film yıldızı Ben Stiller başta olmak üzere yabancı bazı oyuncular, komedyenler, karikatüristler ile dünyaca bilinen bazı internet fenomenleri etiketle Somali'ye yardım için THY'nin uçak tahsis etmesi çağrısında bulundu.

THY'nin resmi hesabından cevap
THY de bu çağrılar üzerine Twitter'daki resmi hesabı "@TK_TR" üzerinden bir mesaj yayımladı.

Mesajda, "Somali. Sevgi ve yardım için yapılacak yolculuğun çağrısını aldık." ifadeleri kullanıldı. THY'nin resmi Twitter hesabı "@TurkishAirlines"ta da "We ❤Somalia. We got the call for this meaningful flight." mesajı yazıldı.

Kampanyaya ilişkin THY'nin mesajları, yerli ve yabancı birçok hesap tarafından paylaşıldı ve yorum yapıldı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de Twitter'daki hesabından daha önce "@TK_TR" üzerinden yayımlanan söz konusu iletiyi, "Biz zaten ve her zaman Afrika'yı da Afrikalıyı da seviyoruz. Çalışıyoruz..." mesajını da ekleyerek, yeniden paylaştı.

THY, Somali'nin başkenti Mogadişu'ya haftada 5 gün karşılıklı uçuyor.

THY'den 'Somali' çağrısına cevap

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

FlightAttendant ~ 1 yıl önce
Seninle gurur duyuyorum TÜRK HAVAYOLLARI.. Yolumuz hep açık olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bbbb ~ 1 yıl önce
Bu kadar negatif yorumlar görüyorum ki utanin kendinizden! Maksat burda su bulamadiklari icin ölen insanlara yardim etmek. Türk hava yollari bu ucusla para kazanabilmek yerine, ucagi 60 ton yemekle doldurup hem hayir isi islemis oluyor hemde binlerce insani ölüme terk etmemis oluyor. Ne fark eder he gazzeye ha somiye gitmis bu yardim, insan herdyerde insandir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
He he ~ 1 yıl önce
Reklam kokan hareketler bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yardım Modası ~ 1 yıl önce
Gazze vardı bir ara.Modası geçti zaar.İsrail'le yeniden dost oldular ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000