07 Haziran 2012, Perşembe 14:15:20

THY'DEN ŞOK KARAR!

Türk Hava Yolları yönetimi, eyleme katıldığı için işten çıkarılan çalışanların işe iadeleri talebinin yönetim tarafından kabul edilmediğini açıkladı. İşte onlarca çalışanı yıkacak haberin ayrıntıları...
  • Yine THY ekibine ;buradan sözel, saldırıp , yönetime yag çekmeye çalışmışlar :) ya arkadaşlar burda adınız gözükmediği sürece yönetim yağlama yapanın siz oldugunuzu nasıl bilsin :) elinize bir şey geçmez parmaklarınıza yazık.
  • Edilgen'lik ve Varsıllık, Hala başına gelenleri anlamaktan aciz bazı arkadaşlara sesleniyorum, Bu yetkisiz ve etkisiz Hava iş sendikasına THY her yıl 10 milyon lira para veriyordu!! (10 trşlyon Eski para) peki siz bu tezgahı anlamayıp eline her hıyar gördüğünüzün peşinden bir avuç tuz ile koşarsanız başınıza bunlar geleceğini anlayamadınızmı? Kandırdılar sizi ve gül gibi işinizden oldunuz. Tekrar soruyorum? Bu eylemden dolayı Atilla ayçin neden işinden olmadı? Atilla ayçin'in Hava iş sendikası Yetkili bile değil.
  • satrançtaki gibi her atılan adımın çoook önceden düşünüldüğünü bu yaşanan olayda görüyoruz. Nerdeyse 4-5 hamle ötesi düşünülerek planlanmış ve uygulanmış bir şah mat hikayesi. SONUÇ: grev yasağı geldi,yönetim kazandı, ve çalışanlar mesai limitlerinin arttırılmasına karşı çıkmak isterken paragöz ilan edilip haklıyken haksız duruma düşürüldü..İşten çıkarılması planlanan emekliliği gelmiş insanlar işten çıkarıldı..Maaşların açıklanmasından sonra halk zannediyo ki thy çalışanları para için bu eylemi yaptı..Kimse bilmiyo ki zam derdinde diiller, çalışanlarını insanlıktan çıkartıp asosyal yorgun bir robot yapmak istiyorlar..ÇOK YAZIK!
  • Günlerdir yorumları okuyorum herkes birbirine düşman olmuş sanki yok yolcu mağdur yok THY zarar yapmış yok hostes maaşları yok kaptanlar böyle kabın memuru söyle yapmayın Allah askına belki bir hata belki yanlış ama sonuc içler acısı bu insanların cocuğu çoluğu kredi kart borçları ev borçları var bir kabın memuru olarak yazıyorum lütfen budence yazılardan kaçının empati kurun kendinizi onların yerine koyun nasıl is bulup tekrar hayatta başlayacak ben çok üzülüyorum işsizliğin ne demek olduğunu çok iyi bilirim umarım hemen is bulurlar

İşte THY'den yapılan o açıklama:

Türk Hava Yolları A.O. 4 Haziran 2012 Pazartesi günü Hava-İş Sendikası yetkililerini Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin sürdürülmesi, mutabakatla çözüme ulaşılması için toplantıya davet etmiştir. Hava-İş Sendikası yetkilileri ile 5 Haziran 2012 Salı günü yapılan görüşmede, Sendika yetkilileri işten çıkartılanların tekrar işe alınmalarını talep etmiştir. Bu talebin Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu’nda değerlendirileceği cevabı verilmiştir.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu, 7 Haziran 2012 tarihinde (bugün) yaptığı toplantıda,
- Sendika’nın yaptığı çağrının ve işe gelmeyen personelin eyleminin yasadışı, bu nedenle Türk Hava Yolları tarafından yapılan işten çıkarmaların ise hukuka uygun olduğu,

- Sendika’nın yasadışı eylem çağrısına uymanın hukuki yaptırımları hakkında tüm çalışanların bilgilendirildiği, 15 bini aşkın çalışanın çok az bir kısmının uyarıları dikkate almayarak yasadışı eyleme katıldığı, bunun sonucunda oluşan maddi zararın boyutları dikkate alınarak,

iş akti feshedilen personelin tekrar işe alınma talebinin kabul edilmemesine karar vermiştir.

Alınan bu karar ve Türk Hava Yolları A.O.’nun Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini sürdürme niyeti Sendika yetkililerine iletilmiştir.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

THY'DEN ŞOK KARAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (76)

her devrin adamları ~ 6 yıl önce
Yine THY ekibine ;buradan sözel, saldırıp , yönetime yag çekmeye çalışmışlar :) ya arkadaşlar burda adınız gözükmediği sürece yönetim yağlama yapanın siz oldugunuzu nasıl bilsin :) elinize bir şey geçmez parmaklarınıza yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emin bıyık ~ 6 yıl önce
Edilgen'lik ve Varsıllık, Hala başına gelenleri anlamaktan aciz bazı arkadaşlara sesleniyorum, Bu yetkisiz ve etkisiz Hava iş sendikasına THY her yıl 10 milyon lira para veriyordu!! (10 trşlyon Eski para) peki siz bu tezgahı anlamayıp eline her hıyar gördüğünüzün peşinden bir avuç tuz ile koşarsanız başınıza bunlar geleceğini anlayamadınızmı? Kandırdılar sizi ve gül gibi işinizden oldunuz. Tekrar soruyorum? Bu eylemden dolayı Atilla ayçin neden işinden olmadı? Atilla ayçin'in Hava iş sendikası Yetkili bile değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ŞAH MAT! ~ 6 yıl önce
satrançtaki gibi her atılan adımın çoook önceden düşünüldüğünü bu yaşanan olayda görüyoruz. Nerdeyse 4-5 hamle ötesi düşünülerek planlanmış ve uygulanmış bir şah mat hikayesi. SONUÇ: grev yasağı geldi,yönetim kazandı, ve çalışanlar mesai limitlerinin arttırılmasına karşı çıkmak isterken paragöz ilan edilip haklıyken haksız duruma düşürüldü..İşten çıkarılması planlanan emekliliği gelmiş insanlar işten çıkarıldı..Maaşların açıklanmasından sonra halk zannediyo ki thy çalışanları para için bu eylemi yaptı..Kimse bilmiyo ki zam derdinde diiller, çalışanlarını insanlıktan çıkartıp asosyal yorgun bir robot yapmak istiyorlar..ÇOK YAZIK!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haklı yada haksız ~ 6 yıl önce
Günlerdir yorumları okuyorum herkes birbirine düşman olmuş sanki yok yolcu mağdur yok THY zarar yapmış yok hostes maaşları yok kaptanlar böyle kabın memuru söyle yapmayın Allah askına belki bir hata belki yanlış ama sonuc içler acısı bu insanların cocuğu çoluğu kredi kart borçları ev borçları var bir kabın memuru olarak yazıyorum lütfen budence yazılardan kaçının empati kurun kendinizi onların yerine koyun nasıl is bulup tekrar hayatta başlayacak ben çok üzülüyorum işsizliğin ne demek olduğunu çok iyi bilirim umarım hemen is bulurlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000