31 Ağustos 2012, Cuma 14:29:15

THY'DEN ŞOK EDECEK KARAR

Türk Hava Yolları, Boeing ve Airbus ile uzun süredir geniş gövdeli uçak siparişi için sürdürdüğü görüşmeleri kesin olarak durdurdu.
  • bunlar ne 747 nede a380 alamazlar
  • Thy avrupanin iki defa en iyi hava yolu seçildi en cok kar eden sayılı firmalardan biri yolcusayisini hersene yukselten hava yolu tabiki buyumek ayakta kala bilmesi icin modellerini yukseltmek zorunda ben yolcu olurak yeni konforlu ucakta uçmayı isterim herkes kafasına gore konuşmasın
  • U.S olsun Delta olsun B777-300er kullanmazlar. Genelde B767 ya da A330 kullaniyorlar ellerindeki B747-400 leride yavas yavas cikariyorlar. Cunku tasarruf cok onemli diger yorum u arkadasinda dedigi gibi. Uzun menzillerde daha kucuk olan B777-200lr leri kullaniyor havayollari ya da yine A330. Airbus 380 fazla buyuk ve spesifik bir ucak. Dunyada gercekten guvenlik konusunda kendini kanitlamis yolcu sayisi cok olan havayollari kullaniyor. Turkiyede ona uygun havalimani lazim bakim icin hangar egitim icin simulator vs vs uzarda uzar bu liste. Bir hava yolunda illaki dunyanin en buyuk ucaklari bulunmak zorunda degil. Thy 70 'lerde DC10-10 alarak bu hatayi buyuk kazayla odedi. O yillarda ucagin kapisina gelecek merdivencdahi zor buluyorlardi hangar sorunu vs vardi. Simdide cok farkli degil durum cunku Thy halen bu denli buyuk jumbo jet operasyonu yapacak kadar yeterli degil. Helede bu kadar havaciligi cekirdekten yetismis insanlari isten cikarip yandas politikasi izleyen bir sirkette olmaz.
  • bitmedi sirf kriz kapida ve olay budur.nede heveslisiniz batirmaya ya))

Türk Hava Yolları’nın, Eylül ayında düzenlenecek İstanbul Air Show’da geniş gövdeli uçak siparişini açıklayacağı şeklindeki beklenti yönetim kurulu kararıyla kesin olarak sona erdi.

Dün toplanan Türk Hava Yolları yönetim kurulu, daha önce geniş gövdeli uçak siparişinden vazgeçildiği şeklindeki açıklamaları destekleyen nitelikte karar aldı. Airbus ve Boeing gibi uçak üretici firmalarla A380 ve B747 gibi büyük gövdeli uçak sipariş etmek için görüşmelerden sonuç alamayan THY, dün toplanan yönetim kurulu toplantısında A330 ve B777 de dahil olmak üzere geniş gövdeli bütün modellerde uçak siparişinden kesin olarak vazgeçti.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu,  bir süre önce yaptığı açıklamada “Ekonomik daralmanın havacılık sektörüne de yansıyacağı kaydediliyor. Bu yüzden büyük gövdeli uçak alımından vazgeçtik” ifadelerini kullanmıştı.

THY’nin geniş gövdeli uçak siparişi öncesinde ABD’li uçak üreticisi Boeing, yeni modeli 747-8 için Türkiye’de tanıtım atağına kalkmış, gazete ilanlarıyla yeni modelini Türkiye pazarına tanıtmıştı.

AirportHaber.com /Özel
 

THY'DEN ŞOK EDECEK KARAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

7utyut ~ 5 yıl önce
bunlar ne 747 nede a380 alamazlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 6 yıl önce
Thy avrupanin iki defa en iyi hava yolu seçildi en cok kar eden sayılı firmalardan biri yolcusayisini hersene yukselten hava yolu tabiki buyumek ayakta kala bilmesi icin modellerini yukseltmek zorunda ben yolcu olurak yeni konforlu ucakta uçmayı isterim herkes kafasına gore konuşmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dunyadaki buyuk hava yollarina bakarsaniz ~ 6 yıl önce
U.S olsun Delta olsun B777-300er kullanmazlar. Genelde B767 ya da A330 kullaniyorlar ellerindeki B747-400 leride yavas yavas cikariyorlar. Cunku tasarruf cok onemli diger yorum u arkadasinda dedigi gibi. Uzun menzillerde daha kucuk olan B777-200lr leri kullaniyor havayollari ya da yine A330. Airbus 380 fazla buyuk ve spesifik bir ucak. Dunyada gercekten guvenlik konusunda kendini kanitlamis yolcu sayisi cok olan havayollari kullaniyor. Turkiyede ona uygun havalimani lazim bakim icin hangar egitim icin simulator vs vs uzarda uzar bu liste. Bir hava yolunda illaki dunyanin en buyuk ucaklari bulunmak zorunda degil. Thy 70 'lerde DC10-10 alarak bu hatayi buyuk kazayla odedi. O yillarda ucagin kapisina gelecek merdivencdahi zor buluyorlardi hangar sorunu vs vardi. Simdide cok farkli degil durum cunku Thy halen bu denli buyuk jumbo jet operasyonu yapacak kadar yeterli degil. Helede bu kadar havaciligi cekirdekten yetismis insanlari isten cikarip yandas politikasi izleyen bir sirkette olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bazilarina ~ 6 yıl önce
bitmedi sirf kriz kapida ve olay budur.nede heveslisiniz batirmaya ya))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000