22 Eylül 2008, Pazartesi 17:40:52

THY'den skandal açıklaması

AirportHaber'in ortaya çıkardığı skandalla ilgili olarak THY beklenen açıklamayı gönderdi. THY Yönetim Kurulu, pilotu cezalandırdı.
  • THY bünyesine uzun zamandan beri o kadar deneyimsiz personel ataniyorki. Bunlarin THY vermis oldugu hatali davranis ve zarar kaptanimizin yapmis oldugu (hata) devede kulak kalir. Birde bu hatalari yapanlar her atamalarda bir üst düzey göreve getirimektedir.
  • THY internet sitesinde yurt dışı ucuş fiyatları devamlı degişiyor. Dansöze döndürdüler.Bu kadarınada pes artık diyorum.Pilotlarımıza laf yok. hepsi işini çok çok iyi yapıyorlar.Tabii orayada islami usuldekiler alınırsa sonra ne olur bilemem.
  • Oncelik ile pilot arkadaslara gecmis olsun diyelim. Ama kurallar isledigi surece kimsenin kizmasina gerek yok. Ancak sundan emin olunki yurtdisinda o mega sirketlerde bile cok daha vahim ihlaller oluyor...ama yakanlanmadigin surecede hic bir problem yok. Sizin tek hataniz tedbir almamaniz...resim cekilirken mutlaka her turlu tedbir aldiginizdan eminim ama ya sonrasinda....? Buralarda is cok ve her zaman oldugu gibi turk pilotlar herzaman aranir durumda...!!!
  • Bilirsiniz Thy dışarıdan direk entry Kaptan almaz.Kendisi yetiştirir.Nasıl mı? Görüyorsunuz.Koca Emirates direk entry Kaptan alır.Daha birçok dünya markası şirket direk alır.Derin ve detaylı araştırmalardan , sınavlardan sonra.Özel sektörde işine yarıyacak kaptanı alır.Sizce neden THY Kaptan almaz hiç düşündünüz mü? Kimse tüzük falan demesin. BU ARADA ÇOK DEĞERLİ THY KAPTANLARIMIZI TENZİH EDERİM.

Bugün bir internet sitesinde yer alan ve Türk Hava Yolları’nın alt markası olan AnadoluJet’in Ankara-Erzurum seferinde kokpite bir kişinin alınarak koltuğa oturtulmasının konu edildiği haberle ilgili olarak Ortaklığımız Yönetimi derhal soruşturma başlatmıştır.

Haberde konu edilen uçuşun kokpit ekibi Genel Müdürlüğe çağrılarak bilgi alınmış ve savunmaları istenmiştir. Yapılan değerlendirme sonucu uçağın “Kaptan Pilotu”nun, uçuş emniyetini tehlikeye düşürecek bir durum oluşmamasına rağmen sorumluluklarının gereğini yerine getirmediği ve gerekli iş disiplinine uymadığı gerekçesiyle kaptanlığının alınmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Hava Yolları A.O.

Basın Müşavirliği

THY'den skandal açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Cok Yazik ~ 10 yıl önce
THY bünyesine uzun zamandan beri o kadar deneyimsiz personel ataniyorki. Bunlarin THY vermis oldugu hatali davranis ve zarar kaptanimizin yapmis oldugu (hata) devede kulak kalir. Birde bu hatalari yapanlar her atamalarda bir üst düzey göreve getirimektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nilgün ~ 10 yıl önce
THY internet sitesinde yurt dışı ucuş fiyatları devamlı degişiyor. Dansöze döndürdüler.Bu kadarınada pes artık diyorum.Pilotlarımıza laf yok. hepsi işini çok çok iyi yapıyorlar.Tabii orayada islami usuldekiler alınırsa sonra ne olur bilemem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YABANCI ~ 10 yıl önce
Oncelik ile pilot arkadaslara gecmis olsun diyelim. Ama kurallar isledigi surece kimsenin kizmasina gerek yok. Ancak sundan emin olunki yurtdisinda o mega sirketlerde bile cok daha vahim ihlaller oluyor...ama yakanlanmadigin surecede hic bir problem yok. Sizin tek hataniz tedbir almamaniz...resim cekilirken mutlaka her turlu tedbir aldiginizdan eminim ama ya sonrasinda....? Buralarda is cok ve her zaman oldugu gibi turk pilotlar herzaman aranir durumda...!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY 105 ~ 10 yıl önce
Bilirsiniz Thy dışarıdan direk entry Kaptan almaz.Kendisi yetiştirir.Nasıl mı? Görüyorsunuz.Koca Emirates direk entry Kaptan alır.Daha birçok dünya markası şirket direk alır.Derin ve detaylı araştırmalardan , sınavlardan sonra.Özel sektörde işine yarıyacak kaptanı alır.Sizce neden THY Kaptan almaz hiç düşündünüz mü? Kimse tüzük falan demesin. BU ARADA ÇOK DEĞERLİ THY KAPTANLARIMIZI TENZİH EDERİM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000