21 Ocak 2013, Pazartesi 09:52:29

THY'DEN SERVET GİBİ MAAŞ!

2012 yılında 33 yeni hat açan ve 9 milyar dolarlık ciroya ulaşan Türk Hava Yolları, yüksek performans gösterdikleri gerekçesiyle başkanlık ve üzeri yönetim kadrosuna iki maaş prim verdi. Sözkonusu yöneticilerin aldıkları maaşlar dudak uçuklattı.
  • müdürlerin 30000 tl maaş aldığı kurumda yönetiçiler e verilen az bile
  • Tam olarak KM maaşı 2015 için nedir detaylı bilgi verirseniz sevinirim
  • Temel Kotil in net ekine geçen miktar 12 bin TL ..bunun aksini ispat edecek bir delikanlı çıkamaz.. he birde bu konumda ve bu derece kalifiye bir insan olarak ve en onemlisi bir havayoku CEO su olarak dunyanin en az maaş ile çalışan adamı... 12 değil 60 alsa dahi bu aynı.. kıyaslama yapar iseniz CEO olarak bu konumda 60 bin TL dunyanin en dusun CEO maasidir..aksini ispat etmek mumkun degil..herkez birşey salliyor..
  • Demek temel godik ve ekibi gece gunduz demeden calisiyormus haketmisler o zaman millet sesinizi kesip oturun yoksa kapinin onune koyarlar biliyosunuz buna cok alisiklar:)

Türk Hava Yolları’ndan yönetim kadrosuna ikramiye kıyağı geldi. Avrupa’nın en iyi havayolu ödülünü iki kez üst üste alan Türk Hava Yolları, bunun yanına bu yıl bir de dünyanın en çok ülkesine sefer yapan havayolu ünvanını ekleyince üst düzey yönetim kadrosu, yönetim kurulu kararıyla ödüllendirildi.

2012 yılında 33 yeni hat açan ve 9 milyar dolarlık ciro ve 79 yıllık tarihin en yüksek karlılık rakamlarına ulaşan Türk Hava Yolları, bu performansta üstün gayretleri olduğu gerekçesiyle başkanlık ve üzerine kademedeki yöneticileri ödüllendirdi.

8 Ocak’ta genel müdür, genel müdür yardımcıları ve başkanlara ikişer maaş ikramiye yattı. Yılda 4 maaş ikramiye alan sözkonusu yöneticiler, bu yıl 6 maaş ikramiyeye ulaştı. Böylelikle geçen yılki maaşlara göre 20 bin TL maaş alan THY Genel Müdürü Temel Kotil, bu ay iki maaş ikramiye ile birlikte 60 bin TL alırken, 19 bin TL maaş alan genel müdür yardımcısı Ocak ayında 57 bin TL, başkanlık konumundakiler ise 51 bin TL maaş aldı. THY yöneticileri bu çıplak maaşlarına ek olarak yılda 4 de ikramiye alıyor. Ayrıca, yurtiçi ve yurtdışı görevlere çıkan yöneticiler için harcırahlar da eklendiğinde rakamlar çok daha yukarı çıkıyor. Yüzde 49'u devlete ait olan Türk Hava Yolları'nda maaşlar, özellikle üst kademeler için devlet memurları standartlarının çok üzerinde yer alıyor. Türkiye'de en yüksek devlet memuru maaşını alan Başbakanlık Müsteşarı'nın maaşı 10 bin 672 lira.  Bu şartlarda THY Genel Müdürü Temel Kotil, Ocak ayında Başbakanlık Müsteşarı maaşının tam 6 kat fazlasını aldı.

ÇALIŞANLARA YOK!

Üst düzey yöneticilere yapılan bu ödüllendirmenin yankıları da hemen hissedildi.  Yıl boyu gece gündüz demeden çalışan bazı çalışanlar, “ Performans artışında bizlerin de katkısı var. Sadece başkanlar ve üzeri yöneticilere ikramiye verilmesine anlam veremedik” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY'DEN SERVET GİBİ MAAŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (84)

temel temell ~ 1 yıl önce
müdürlerin 30000 tl maaş aldığı kurumda yönetiçiler e verilen az bile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pırpır ~ 3 yıl önce
Tam olarak KM maaşı 2015 için nedir detaylı bilgi verirseniz sevinirim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğruaçı ~ 5 yıl önce
Temel Kotil in net ekine geçen miktar 12 bin TL ..bunun aksini ispat edecek bir delikanlı çıkamaz.. he birde bu konumda ve bu derece kalifiye bir insan olarak ve en onemlisi bir havayoku CEO su olarak dunyanin en az maaş ile çalışan adamı... 12 değil 60 alsa dahi bu aynı.. kıyaslama yapar iseniz CEO olarak bu konumda 60 bin TL dunyanin en dusun CEO maasidir..aksini ispat etmek mumkun degil..herkez birşey salliyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 5 yıl önce
Demek temel godik ve ekibi gece gunduz demeden calisiyormus haketmisler o zaman millet sesinizi kesip oturun yoksa kapinin onune koyarlar biliyosunuz buna cok alisiklar:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000