26 Eylül 2017, Salı 16:16:24

THY'den Sabiha Gökçen'deki arıza ile ilgili açıklama

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda meydana gelen PolNet arızası nedeniyle binden fazla yolcu mağdur olmuştu.
  • Dün sorundan etkilendim, yaklasik 2 saat sürdü kontrolden gecmemiz. Pegasus ve THY iyi yönettiler sorunu. Ayni seyleri havaalani yönetimi icin söyleyemeyecegim. Sistemsel sorun her zaman yasanabilir, önemli olan bu tip durumlara karsin aldiginiz önlemler, yani isletilecek acil durum senaryolaridir. 1000 kisilik sira var, bir tane sirayi düzenleyecek görevli yok ortada, uyduruk bir serit, kaotik bir ortam, tam bir kepazelik kisacasi.
  • Bir dünya eleştirecek şey olsada THY böyle durumlarda herzaman dünya standartlarında hareket eder. Yolcu ön planda tutulur.
  • 320 yolcu 100 dolar otel 3200 dolar masraf şirkete. Biletler hariç. Fakat 320 kişiye reklam. Böyle de bakmak lazım. Böyle durumlarda müşterileri diğer havayolu müşterilerinden ne kadar ayrıcalıklı hissettirirsek o kadar iyi çünkü belki bir reklamı görmezler, unuturlar ama böyle bir tecrübeyi unutmazlar ve anlatırlar. Reklam bütçelerine kıyasla da aslında fena bir maliyeti yok.
  • Sabiha gökçendeki thy memur ve sefleri ,thynin en iyi en bilgili,en tecrubeli ekibi
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda meydana gelen PolNet arızası nedeniyle binden fazla yolcu mağdur olmuştu.

Türk Hava Yolları da olayla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada 320 yolcunun mağdur olduğu belirtildi.

İşte THY'den yapılan açıklama:

Sabah saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yaşanan pasaport sistemi(PolNet) arızası nedeniyle yaklaşık 320 yolcumuz seferlerine yetişememiştir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki  yoğunluk nedeniyle dışhat seferlerimize 30 ila 45 dakika arası rötarlar girilmiş fakat gece istasyonda notam olması(pist çalışmasından dolayı gece belirli bir saatte iniş ve kalkışa kapatılması) nedeniyle uçakları daha fazla bekletememiştir.

Mağdur olan gerek lokal gerekse transit 320 yolcu için tarafımızca ücretsiz bilet işlemleri yapılmıştır.

İsteyen yolcularımız için Atatürk Havalimanı istasyondan kalkışlı seferler için bilet değişiklikleri yapılmış ve tarafımızca organize edilen otobüslerle yolcularımız Atatürk Havalimanı’na getirilerek seyahatleri sağlanmıştır.

Bilet değişikliği yapılan ve uzun bekleme süresi olan yolcularımız için de otel hizmeti  verilmiştir.
THY'den Sabiha Gökçen'deki arıza ile ilgili açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

SAW Yönetim ~ 10 ay önce
Dün sorundan etkilendim, yaklasik 2 saat sürdü kontrolden gecmemiz. Pegasus ve THY iyi yönettiler sorunu. Ayni seyleri havaalani yönetimi icin söyleyemeyecegim. Sistemsel sorun her zaman yasanabilir, önemli olan bu tip durumlara karsin aldiginiz önlemler, yani isletilecek acil durum senaryolaridir. 1000 kisilik sira var, bir tane sirayi düzenleyecek görevli yok ortada, uyduruk bir serit, kaotik bir ortam, tam bir kepazelik kisacasi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY FARKI ~ 10 ay önce
Bir dünya eleştirecek şey olsada THY böyle durumlarda herzaman dünya standartlarında hareket eder. Yolcu ön planda tutulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Can ~ 10 ay önce
:D
Batuhan ~ 10 ay önce
320 yolcu 100 dolar otel 3200 dolar masraf şirkete. Biletler hariç. Fakat 320 kişiye reklam. Böyle de bakmak lazım. Böyle durumlarda müşterileri diğer havayolu müşterilerinden ne kadar ayrıcalıklı hissettirirsek o kadar iyi çünkü belki bir reklamı görmezler, unuturlar ama böyle bir tecrübeyi unutmazlar ve anlatırlar. Reklam bütçelerine kıyasla da aslında fena bir maliyeti yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrik ederim ~ 10 ay önce
Cok guzel bir noktaya deginmissin ayrica cokta guzel bir hesap yapmissin .
kadir ~ 10 ay önce
320*100=32 000 ( yazıyla otuzikibin )
Ekip ~ 10 ay önce
Sabiha gökçendeki thy memur ve sefleri ,thynin en iyi en bilgili,en tecrubeli ekibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000