30 Nisan 2013, Salı 16:24:44

THY'DEN RUJ AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları, tartışma yaratan kabin memurlarına kırmızı ruj yasağına ilişkin açıklama yaptı.
  • evet bende bu türbanlı full makyajlı dar kotlu yüksek topuklu mutaassıp hanımlardan bol bol görmek istiyorum uçakta hostes olarak lütfennn özgürlükkk
  • Yangın durumunda duman başlığının rahat takılması ve ikram esnasında hijyen sağlanması açısından hosteslerde başörtü kullanılması uygun olur. Ayni amaçla stewardlarda da namaz takkesi olabilir. yalnız benim anlayamadığım bir konu var bu Florya civarinda başörtülü hanımefendilerde dar kot, yüksek topuk ve makyajın tillahını var . Ayıp oluyor ama . Uçuşta yok yerde var.
  • Normaldir bu yasaklar. Kurumsal terbiyesi olmayan, daha önce sadece fuar hostesliği yapmış ya da onu bile yapamamış insanları alıp o kadar maaşla kabine doldurursan olacağı budur, kimseye ne kural anlatabilirsin ne ilke; "yassağ" dan başka birşey anlamazlar. Kökleşmiş şirketlerle yolculuk yapın aradaki farkı çok rahat görürsünüz.
  • Kirmizi rujdan tahrik olanlari psikologa davet ediyorum..size inat erkek olmama ragmen evde kirmizi rujla geziyorum !!! Yani globally fossssss !!!!

 

İşte THY'nin açıklaması:

Türk Hava Yolları; yerel kültüründen aldığı konukseverlik ve sıcaklığı, yenilikçi yaklaşımlarla birleştiren bir havayoludur. Son yıllarda uluslararası alanda elde edilen başarının ve müşteri memnuniyetinin arkasında bu yenilikçi anlayışın önemli payı vardır.

Bugün global bir marka haline gelen Türk Hava Yolları uzun süredir marka çalışmaları ve kurumsal kimliği üzerinde çalışmaktadır. Bu amaçla ilgili birimlerimiz uluslararası alanda tanınmış firmalardan danışmanlık almakta ve süreçlerini yenilemektedir.  Yapılan uluslararası araştırmalar artan hizmet kalitesi yanında, yükselen marka algısının özüne çağdaş Türk misafirperverliği kavramını oturtan Türk Hava Yolları, uçakların iç dizaynı, yeni ikram konsepti, yeni ofis tasarımları gibi birçok alanda aynı strateji ile hareket etmektedir.

"Genel kabul görmüş uygulamalara göre hizmet sektöründe çalışan personelin sade, bakımlı ve pastel tonlarda makyaj yapması tercih edilmektedir. Ortaklığımızın mevcut üniformasında yer almayan kırmızı, koyu pembe vb. renkte oje ve ruj da görsel bütünlüğü bozmaktadır. Kabin ekiplerinin yolcuya servis esnasında en çok gözönünde olan ellerinin ve yüzlerinin görünümü ayrı bir önem taşıdığı gibi doğal bir görüntünün iletişimde daha ılımlı ve ulaşılabilir bir etki yarattığı da tecrübe edilmiştir.

Bu uygulamalar yönetim tasarrufu değil tersine uçuş emniyeti ve müşteri memnuniyeti kapsamında marka algısının güçlendirilmesi ve görsel bütünlüğün sağlanması için ilgili birimlerin yaptıkları çalışmaların sonucunda alınan kararlardır. Kamuoyunun bildiği uluslararası diğer havayolu şirketlerinde de benzer uygulamalar yaygındır. Ayrıca kabin memurlarının uçuş emniyetiyle ilgili durumlar da düşünülerek taktığı aksesuar, saat vb takıları da kendi emniyetleri için kurallara bağlanmıştır. Kabin memurlarının saçlarının derli toplu ve bakımlı olması ise hem ikram sunumu esnasında hijyeni sağlamakta hem de yangın gibi acil bir durumda kullanması gereken duman başlığını saçların dışarıda kalmayacak şekilde takılıp, hızlı müdahale edebilmesi içindir.

Türk Hava Yolları tarafından yapılan uygulamaların eleştirilmesi yapıcı olması kaydıyla kabul edilebilir. Ancak yapılan uygulamaya ilişkin bazı siyasilerin tamamen önyargılarla ve galiz ifadelerle yaptıkları değerlendirmeler kabul edilemez. Bazı siyasilerin Türk Hava Yolları faaliyetlerini bir muhalefet alanı olarak görüp şirketin iç işlerine karışmaları açık bir sorumsuzluk örneğidir. Bu konuda kanuni haklarımızı saklı tutuyoruz.

Son günlerde gündeme gelen ve içerikten bağımsız olarak "yasak" kavramı ile yansıtılan durumların şirketimizin süreçlerinden habersiz olunmasından kaynaklandığını ümit etmek istiyoruz."

THY'DEN RUJ AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

pgs ~ 5 yıl önce
evet bende bu türbanlı full makyajlı dar kotlu yüksek topuklu mutaassıp hanımlardan bol bol görmek istiyorum uçakta hostes olarak lütfennn özgürlükkk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğru karar ~ 5 yıl önce
Yangın durumunda duman başlığının rahat takılması ve ikram esnasında hijyen sağlanması açısından hosteslerde başörtü kullanılması uygun olur. Ayni amaçla stewardlarda da namaz takkesi olabilir. yalnız benim anlayamadığım bir konu var bu Florya civarinda başörtülü hanımefendilerde dar kot, yüksek topuk ve makyajın tillahını var . Ayıp oluyor ama . Uçuşta yok yerde var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şaşırmayın ~ 5 yıl önce
Normaldir bu yasaklar. Kurumsal terbiyesi olmayan, daha önce sadece fuar hostesliği yapmış ya da onu bile yapamamış insanları alıp o kadar maaşla kabine doldurursan olacağı budur, kimseye ne kural anlatabilirsin ne ilke; "yassağ" dan başka birşey anlamazlar. Kökleşmiş şirketlerle yolculuk yapın aradaki farkı çok rahat görürsünüz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 5 yıl önce
Kirmizi rujdan tahrik olanlari psikologa davet ediyorum..size inat erkek olmama ragmen evde kirmizi rujla geziyorum !!! Yani globally fossssss !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aviator ~ 5 yıl önce
sizi bir psikoloğa görünmeye davet ediyorum. zira öfkenin bu şekilde yansıtılması iyi bir ruh haline işaret değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000