09 Temmuz 2014, Çarşamba 12:56:03

THY'DEN RAMAZAN'A ÖZEL İKRAM

Türk Hava Yolları (THY), Ramazan ayı süresince iftar saatindeki uçuşlarında yolculara içinde hurmanın da olduğu özel yemek menüsü ikramında bulunuyor. İç hat uçuşunda ekonomi sınıfı yolcular için iftar saatinde özel kutular içinde yemek servisi yapılıyor.
  • Tam do&co tarzı
  • Zavallı kabin ekibi ne yapsın? Hergün hergün havada?

Havacılık sektörünün "Oscar"ı kabul edilen "Skytrax Dünya Havacılık" ödüllerinde "En İyi Business İkram Servisi" ödülü de alan THY, Ramazan ayında iftar saatine denk gelen iç hat uçuşlarında ikram konseptinde oruçlu yolcular için bir dizi yenilik yaptı. THY, Ramazan ayı süresince iftar saatindeki iç hat ekonomi sınıfı uçuşlarında yolculara içinde hurmanın da olduğu özel kutular içinde iftar ikramında bulunurken, business class yolcuları için gül ve demirhindi şerbeti servis ediyor.

Bu arada Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu da "Seyahate çıkan kişilerin, imsak ve iftarları bulundukları yere göre yapmaları gerekir. Uçakla seyahat eden oruçlu kişiler de, uçuş esnasında uçağın üzerinde bulunduğu yere göre imsak ve iftar yapmalıdırlar. Ancak çok hızlı uçaklarla kıtalararası yolculuk yapılması durumunda, imsak ile iftar arasında süre, anormal ölçüde kısa veya uzun olabilmektedir. Bu durumda, yolculuk yapacak kişi orucunu kazaya bırakabilir. Ancak oruca başlamış ise, bir takdir yaparak (mesela imsake başladığı yere göre) iftar edebilir" açıklamasını yapmıştı.

THY'DEN RAMAZAN'A ÖZEL İKRAM

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Tam do&co tarzı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Zavallı kabin ekibi ne yapsın? Hergün hergün havada?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000