28 Mart 2015, Cumartesi 09:20:34

THY'DEN PİLOT AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları, psikolojisi bozuk pilotun uçak düşürmesi üzerine yolcularına açıklama yaptı
  • NERDEN ÇIKTI BU AÇIKLAMA, KAZAYI ALMANLAR YAPIYOR, AÇIKLAMAYI TK YAPIYOR, BENCE HİÇ HOŞ DEĞİL, GEREKLİDE DEĞİL. HİÇ Bİ OTORİTE BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPAMAZ, İSTERSENİZ DIŞARIYA BAKIN, HİÇ BİR HAVA YOLU BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMIŞMI.
  • HORMONLU PİLOT HORMONLU MÜDÜR: çok güzel tesbitler, tebrik ederim. Önce kokpitte kabin ekibi şartını kaldır, sonra insanlar ölünce geri getir. Umarım insanlar ölmeden de doğru uygulama yapmaya başlarsınız. Ha siz Aden Sana'yı hemen açın zaten, nasılsa bizim teröristimizdir, isyancımızdır, isyancı takviyesi yapalım biraz. Allah akıl ihsan etsin, bak soçi, nepal, ikazlar üst üste geliyor, kendinize gelin, hep böyle ucuz, hafif atlatılmaz.
  • arkadaş kendince hosteslerle dalga geçmiş. Sen de gerçek sanıp o kişiden daha komik duruma düşmüşsün
  • Tk kaptanlarını iyi bi kontrolden geçirin 200 kiloluk adam gördüm bu adam nasıl hiç birşeyi yok nasıl levye yi çekiyo nasıl pencereden çıkacak anlamış degilim.Lütfen sayın yöneticiler tk pilotlarına iyi bi bakın boy kilo ölçümü acil getirin

Türk Hava Yolları, psikolojisi bozuk pilotun uçak düşürmesi üzerine yolcularına açıklama yaptı

Fransa’da 150 kişinin ölümüyle sonuçlanan Germanwings faciasında, ikinci pilotun uçağı kasten düşürdüğünün ortaya çıkması gözleri THY’de görev yapan yabancı pilotların sağlık testlerine çevirdi.

4095 kokpit personeli bulunan THY’de, 705 yabancı pilot, 3 bin 390 Türk pilot görev yapıyor. THY yetkilileri ise aday pilotların çok kapsamlı sağlık testlerinden geçirildiği, her pilotun da yılda bir kez rutin muayeneye girdiği bilgisini veriyor:

“Tüm pilot alımlarımız öncesi her aday detaylı sağlık testlerinden geçirilir. Psikolojik testler ve kapsamlı sağlık muayenesinde çeşitli uluslararası kuruluşlarının gözetimindedir. Pilotlarımız ayrıca yılda bir kez de sağlık testine sokulur. Yıllık rutin testler ilk girişteki kadar kapsamlı olmasa da medikal ağırlıklıdır. Herhangi bir pilot veya pilot adayının, kullandığı ilaçlar yapılan tetkikler de ortaya çıkmaktadır. Ağır psikolojik, psikiyatrik sorun olduğu tespit edilen adaylar uçuşa elverişli raporu alamaz.”

Kural geri geldi

THY yetkilileri ayrıca kokpitte 2 kişi kuralının uygulandığını da belirterek “Bir süredir zorunlu ihtiyaç halinde birkaç dakikalığına bu şartı kaldırmıştık. Ancak Fransa’da yaşanan facianın ardından kokpitte 2 kişi zorunluluğunu yeniden hayata geçiriyoruz. Şayet pilotlardan birinin tuvalet ihtiyacı olursa o anlarda uçuş kabin amiri birkaç dakika bile olsa kabinde 2.kişi olarak bulunacak” ifadelerini kullandı.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Başkan Yardımcısı Gökten Gürel ise çok sıkı testlerden geçtiklerini, yolcuların müsterih olmasını dile getirdi: THY’deki pilotlar nörolojik ve psikolojik testlerden geçirilir. Zaten yan yana uçtuğunuz pilotları az, çok tanırsınız. Psikolojik testlerden sadece yabancı pilotlar değil hepimiz geçtik. Bu analizlerde birlikte çalışma ruhu gibi detaylı testler de yapılıyor. THY’de kokpitte 2 kişi kuralından taviz vermiyoruz..”

THY'DEN PİLOT AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (78)

GEREKSİZ ~ 3 yıl önce
NERDEN ÇIKTI BU AÇIKLAMA, KAZAYI ALMANLAR YAPIYOR, AÇIKLAMAYI TK YAPIYOR, BENCE HİÇ HOŞ DEĞİL, GEREKLİDE DEĞİL. HİÇ Bİ OTORİTE BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPAMAZ, İSTERSENİZ DIŞARIYA BAKIN, HİÇ BİR HAVA YOLU BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMIŞMI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan Mr. Spock ~ 3 yıl önce
HORMONLU PİLOT HORMONLU MÜDÜR: çok güzel tesbitler, tebrik ederim. Önce kokpitte kabin ekibi şartını kaldır, sonra insanlar ölünce geri getir. Umarım insanlar ölmeden de doğru uygulama yapmaya başlarsınız. Ha siz Aden Sana'yı hemen açın zaten, nasılsa bizim teröristimizdir, isyancımızdır, isyancı takviyesi yapalım biraz. Allah akıl ihsan etsin, bak soçi, nepal, ikazlar üst üste geliyor, kendinize gelin, hep böyle ucuz, hafif atlatılmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
11:10a ~ 3 yıl önce
arkadaş kendince hosteslerle dalga geçmiş. Sen de gerçek sanıp o kişiden daha komik duruma düşmüşsün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ka ~ 3 yıl önce
Tk kaptanlarını iyi bi kontrolden geçirin 200 kiloluk adam gördüm bu adam nasıl hiç birşeyi yok nasıl levye yi çekiyo nasıl pencereden çıkacak anlamış degilim.Lütfen sayın yöneticiler tk pilotlarına iyi bi bakın boy kilo ölçümü acil getirin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000