17 Temmuz 2012, Salı 19:29:43

THY'DEN PERSONELE DOPİNG GİBİ DESTEK

Türk Hava Yolları yönetimi personeli sevindirecek önemli bir karar aldı. Karar mesaj yolu ile personele tebliğ edildi. İşte ayrıntılar.
  • İş e başladiğimizda zaten yarım maaş almıştık.daha sonra da maaşlarımızı alma tarihin 14 den 8 ine alınırken de bi yarım maaşımız gitti.Eee bu durum da o zaman biz bi avans almış olmuyoruz aksine gećmişe dönük bizde ödenmeyen tam bir maaşımızı almış oluyoruz.Uzun lafın kisasi ortada gercekte bi avans denilen olay yok!!!
  • Sadaka....Ramazan'da vermek sevaptir dımı:) HAKKIMIZI bile tam anlamıyla ödememem için veriyorlar sadaka:) daa affettirmeyecek bunlar aldıkları günahları...avansmis...!
  • THY YÖNETİMİ İŞÇİLERİN HAKKINI GASP EDEREK SADECE YÜZDE 3 ÜNÜ VERMİŞTİR...HAKKIMIZI EN AZ YÜZDE 10 DUR...ARKADAŞLAR UYUMAYIN...SİZE JEST YAPMADILAR HAKKINIZDAN ÇALARAK SİZE MAAŞINIZI VERDİLER...MADEM 2 SENEDEN BERİ AVRUPANIN EN İYİ ŞİRKETİ BU ŞİRKETİN ÇALIŞANLARI ENFLASYON ARTIŞ ORANI KADAR ZAMMI HAK EDİYORLAR...SADAKA DEĞİL HAKKIMIZ OLAN MAAŞIMIZI İSTİYORUZ...
  • ben bu AVANSI almak istemiyorum..tis imzalanınca paramı faiziyle topluca herkesle almak istiyorum..bu seçenek neden bize bırakılmamış..kırpık kırpık para ödemesi bölük pörçük avanslar neden veriliyor..bir gece yattım sabah aklıma geldi hadi köprüler bedava olsun tarzı ve diğerleri beni artık rahatsız ediyor..mutsuzum..

Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması ve ardından gelen bir dolu olumsuzluklar Türk Hava Yolları personelini üzmüştü. Özellikle 305 kişinin işten çıkarılması moralleri alt üst etmişti.

Türk Hava Yolları yönetimi personelin mağdur olmaması için Ramazan ayına girmeden önemli bir karar aldı. Toplu İş Sözleşmesi görüşmesinin sonuçlanması ve sonuçlanmasının da uzun süre alacağını göz önüne alan yönetim personele bir maaş avans vermeyi kararlaştırdı.

Bir şekilde TİS'in sonuçlanacağını bilen THY yönetimi, daha sonra ödenen paranın tahsil edilmesi koşulu ile bütün personele bir maaş ek ücret ödenmesi için görüş birliğine vardı. Ramazan ayı öncesinde verilecek olan bu avansların personelin yüzünü güldürmesi bekleniyor.

Öte yandan Hava-İş Sendikası başkanı Atilay Ayçin ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Ayçin'in özellikle Almanya'da THY'ye iş verilmemesi konusunda kulis yaptığı iddia edildi. Ayçin'in THY iş verilmemesi konusunda yaptığı lobi faaliyetlerinde argüman olarak THY'nin 305 kişinin işine son vermesini gösterdiği belirtildi.

THY çevrelerinin Atilay Ayçin'in TİS'i sonuçlandırmak için çaba sarfetmediği, 305 kişi ile uğraştığı 17 bin kişiyi görmezden geldiği belirtilirken, Ayçin'in "305 kişi mahkemeye gitti. Kazanan gelir işine başlar. Kazanamayan için yapılacak şey yok" diye düşünmediği kaydediliyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY'DEN PERSONELE DOPİNG GİBİ DESTEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (67)

O ~ 6 yıl önce
İş e başladiğimizda zaten yarım maaş almıştık.daha sonra da maaşlarımızı alma tarihin 14 den 8 ine alınırken de bi yarım maaşımız gitti.Eee bu durum da o zaman biz bi avans almış olmuyoruz aksine gećmişe dönük bizde ödenmeyen tam bir maaşımızı almış oluyoruz.Uzun lafın kisasi ortada gercekte bi avans denilen olay yok!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uyanıklar ~ 6 yıl önce
Sadaka....Ramazan'da vermek sevaptir dımı:) HAKKIMIZI bile tam anlamıyla ödememem için veriyorlar sadaka:) daa affettirmeyecek bunlar aldıkları günahları...avansmis...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAKKIMIZ ORAN YÜZDE 10 U İSTİYORUZ... ~ 6 yıl önce
THY YÖNETİMİ İŞÇİLERİN HAKKINI GASP EDEREK SADECE YÜZDE 3 ÜNÜ VERMİŞTİR...HAKKIMIZI EN AZ YÜZDE 10 DUR...ARKADAŞLAR UYUMAYIN...SİZE JEST YAPMADILAR HAKKINIZDAN ÇALARAK SİZE MAAŞINIZI VERDİLER...MADEM 2 SENEDEN BERİ AVRUPANIN EN İYİ ŞİRKETİ BU ŞİRKETİN ÇALIŞANLARI ENFLASYON ARTIŞ ORANI KADAR ZAMMI HAK EDİYORLAR...SADAKA DEĞİL HAKKIMIZ OLAN MAAŞIMIZI İSTİYORUZ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rumuz ~ 6 yıl önce
ben bu AVANSI almak istemiyorum..tis imzalanınca paramı faiziyle topluca herkesle almak istiyorum..bu seçenek neden bize bırakılmamış..kırpık kırpık para ödemesi bölük pörçük avanslar neden veriliyor..bir gece yattım sabah aklıma geldi hadi köprüler bedava olsun tarzı ve diğerleri beni artık rahatsız ediyor..mutsuzum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000