06 Eylül 2010, Pazartesi 08:23:18

THY'DEN PAKİSTAN ÇAĞRISI

Türk Hava Yolları (THY) Pakistan müdürlüğü, tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Pakistan'da verdiği iftar yemeğinde sel felaketinden etkilenen ailelere yardım çağrısı yaptı.
Karaçi'deki Sheraton Otel'de sektör temsilcileri ve basınına verilen iki ayrı iftar yemeğinde Pakistan'a acil yardım çağrısı yapıldı. THY Pakistan Müdürü Utku Yazan, iki ülkenin derin tarihi birliktelikleri olduğunu ve Türkiye'deki herkesin yardım için seferber olduğunu söyledi. Yazan, Türkiye'den bu zamana kadar THY'nin kargo uçakları ile tonlarca yardım malzemesi geldiğini ve Türk sivil toplum kuruluşlarının felaket bölgesinde çok aktif çalıştıklarını kaydetti. 30 yıldır Pakistan'da servis veren THY'nin de çeşitli organizasyonlarla Pakistanlı kardeşlerinin yanında olacakları ve aktif çalışmalarda bulunacaklarını anlatan Yazan, ''Ben de sizlerden biriyim ve sizlerle ağlıyor sizlerle gülüyorum'' diyerek, zor günün dostu olduklarını ifade etti.

İftar yemeğinde konuşan ülkenin en büyük acentesinin sahibi Rafiq Bukhari, ''Büyük Türk milletinin değerli fertlerinin, yani kardeşlerimizin bizlere bu şekilde yardımlarını hiçbir zaman unutmayacağız'' diye konuştu. Bukhari, dualarının daima Türk kardeşleriyle olduğunu belirterek, THY'nin son dönemde Pakistan'da yaptığı hayırlı işlerin bütün dünyaya örnek olması gerektiğini dile getirdi. THY Pakistan Müdürlüğü, son dönemde yaptığı çalışmalar ile ülkedeki bazı kurumlar tarafından "Halkla İlişkiler" ödülüne layık görülmüştü.
THY'DEN PAKİSTAN ÇAĞRISI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000