22 Şubat 2018, Perşembe 17:28:56

THY'den o iddiaya cevap: "İş barışını ve huzur ortamını bozuyorlar

Türk Hava Yolları (THY) Personel Yönetimi Başkanlığı'ndan çalışanlara yönelik yapılan duyuruda Hava Sen'in iddialarına yanıt verdi.
  • Havaiş ile Thy yöneticilerinin nasıl bir menfaat bağı vardırki sadece Havasene geçtiler diye çalışanların iş akdi fes edilmiştir,acaba sendika ile yöneticiler olarak aranızda vazgeçemediğiniz bir çıkar bağımı var . Çalışma barışını bozan kanımca sizin sendikal birtakım tercihlere yöneticiler olarak dizlerin müdahil olmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi inşallah yapılan bu haksız iş akdinin feshi ve sendika işveren arasındaki bu anlamlı bağın sırrını inşallah çözecektir
  • Sayın THY yöneticileri iş ve çalışma barışını bu kadar çok düşündüğünüzü bilmiyordum bu barışı en çok taşeronluk sistemi tehdit etmekte. Çalışma barışı ve huzuru hepimize lazım .Bu soruna da bir çözüm bekliyoruz .....
  • Yeni bir sendika kurmuşlar kim kurmuş pilotlar ne yapacaklarmışişçinin hakkını savunacaklarmış buna çok güldüm iş kolunuza grev yasağı geldi bunu protesto etmek için yasal bir basın açıklaması yapılacağı duyuruldu o zaman aynı iş kolunda olan Teknik aş yer kabin hepsi bu basın açıklamasına katıldı ama tek bir tane pilot yoktu ve 305 arkadaş işten atıldı dış hatlar gelişte oturma eylemi başlattılar Yine bir tane pilot yanlarında yoktu selam bile vermiyordunuz daha sonra tis zamanı geldi işveren baskı üstüne baskıyapıyor hatta kazanılmış hakları bile geri almaya çalışıyor sendika yönetimi de direniyor 305 in işe geri alınması ve kazanılmış hakların üstüne kazanılacak hakları istiyor verilmemesi durumunda Greve çıkılacağını söylüyor ve grev kararı alınıyor kim greve çıktı yine kabin sadece bir hanım efendi pilot kardeşim çıktı ve grev kırıldı niye yüksek maaşlı pilotlar yoktu şimdi kalkmış sendika kurmuş işçiyi savunacaklarmış emeklisi gelen bir pilotla.
  • Havaİş le mutlu yarınlara...Biz hostesler havaişten memnunuz gidin kaptanlar siz kaptan kabininden çıkmayın..Tüm hostesler hava işi destekliyor fitne atmayın..Tatiller çeşitli imkanlar ev imkanı daha ne olsun..

Türk Hava Yolları (THY) Personel Yönetimi Başkanlığı'ndan çalışanlara yönelik yapılan duyuruda Hava Sen'in iddialarına yanıt verdi.

Hava Sen, uçucu personelin aynı odalarda konaklayacağı iddiasını ortaya atmıştı. THY Personel Yönetimi Başkanlığı'ndan az önce çalışanlara gönderilen duyuruda personel ayrı odalarda konaklamasının devam ettiği, bir değişikliğin söz konusu olmadığı belirtildi.

Öte yandan açıklamada iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilirken, iş barışının ve çalışma ortamının huzurunu olumsuz etkilemek için yapıldığı belirtildi.

İşte THY'nin açıklaması;

"Değerli Personelimiz,

Son günlerde bazı iletişim mecralarında, uçuş personelimizin yatı görevlerinde aynı odada konaklayacaklarına dair gerçeği yansıtmayan iddialar ortaya atılmaktadır.

Uçuşu çalışanlarımızın odada tek konaklamasıyla ilgili uygulamamız aynen devam etmekte olup, iş barışını ve çalışma ortamının huzurunu olumsuz etkileyen bu iddialara itibar edilmemesini önemle rica ederiz"

THY'den o iddiaya cevap: "İş barışını ve huzur ortamını bozuyorlar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (127)

Kemal atadever ~ 2 ay önce
Havaiş ile Thy yöneticilerinin nasıl bir menfaat bağı vardırki sadece Havasene geçtiler diye çalışanların iş akdi fes edilmiştir,acaba sendika ile yöneticiler olarak aranızda vazgeçemediğiniz bir çıkar bağımı var . Çalışma barışını bozan kanımca sizin sendikal birtakım tercihlere yöneticiler olarak dizlerin müdahil olmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi inşallah yapılan bu haksız iş akdinin feshi ve sendika işveren arasındaki bu anlamlı bağın sırrını inşallah çözecektir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taşeron ~ 3 ay önce
Sayın THY yöneticileri iş ve çalışma barışını bu kadar çok düşündüğünüzü bilmiyordum bu barışı en çok taşeronluk sistemi tehdit etmekte. Çalışma barışı ve huzuru hepimize lazım .Bu soruna da bir çözüm bekliyoruz .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emekçinin yoldaşı ~ 4 ay önce
Yeni bir sendika kurmuşlar kim kurmuş pilotlar ne yapacaklarmışişçinin hakkını savunacaklarmış buna çok güldüm iş kolunuza grev yasağı geldi bunu protesto etmek için yasal bir basın açıklaması yapılacağı duyuruldu o zaman aynı iş kolunda olan Teknik aş yer kabin hepsi bu basın açıklamasına katıldı ama tek bir tane pilot yoktu ve 305 arkadaş işten atıldı dış hatlar gelişte oturma eylemi başlattılar Yine bir tane pilot yanlarında yoktu selam bile vermiyordunuz daha sonra tis zamanı geldi işveren baskı üstüne baskıyapıyor hatta kazanılmış hakları bile geri almaya çalışıyor sendika yönetimi de direniyor 305 in işe geri alınması ve kazanılmış hakların üstüne kazanılacak hakları istiyor verilmemesi durumunda Greve çıkılacağını söylüyor ve grev kararı alınıyor kim greve çıktı yine kabin sadece bir hanım efendi pilot kardeşim çıktı ve grev kırıldı niye yüksek maaşlı pilotlar yoktu şimdi kalkmış sendika kurmuş işçiyi savunacaklarmış emeklisi gelen bir pilotla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kemal Atasever ~ 2 ay önce
Emekçinin yoldaşı sen kimin kavuğunu sallıyorsun ,yoksa savunduğun yerden maaşamı bağladılar , Bu kurduğunuz dözeni inşallah Sayın cumhurbaşkanımız Allahın yeryüzündeki kılıcı Recep Tayyip Erdoğan beyefendi inşallah çözecektir.
Hostesler ~ 4 ay önce
Havaİş le mutlu yarınlara...Biz hostesler havaişten memnunuz gidin kaptanlar siz kaptan kabininden çıkmayın..Tüm hostesler hava işi destekliyor fitne atmayın..Tatiller çeşitli imkanlar ev imkanı daha ne olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siz hostesler kaptan kabini ~ 4 ay önce
Şehirlerarası otobüste mi çalısıyorsun hayırdır .Kabin memuru ve kokpit diyoruz biz aramızda onlara
hostesler. ~ 4 ay önce
hostes abla sen yenisin galiba yada hostesler adına yazdın :)) iyi de ablacım kaptan kabini nedir ya koptum :)))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000