22 Temmuz 2014, Salı 16:47:24

THY'DEN 'NAKİT' AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları (THY) bugün bazı basın organlarında çıkan nakit açığı ve maaşların krediyle ödendiğine ilişkin haberleri Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamayla yalanladı. İşte THY'nin açıklaması...
  • Artık savaş gün yüzüne çıktığına ve taraflar belli olduğuna göre varsa açık,maliyenin Ali Sabancıyı, KOC'u, yeni cumhurbaşkanı adayı mimarı Aydın Doğan'ı, Zamanı, Tarafı bir ziyaretine bakar.
  • Thy zaten sürekli batma noktasına gelip devlet müdahalesiyle kurtarılan bir şirket. 3 defa da böyle oldu bu durum havacılık tarihinde. Sorun şu ki o kadar para kazanan şirket nasıl batıyor?? Yüksek yönetim parayı çar çur mu ediyor?? Bi araştırılmalı. Thy batarsa işimiz özel şirketlere kalırsa yandık gitti. Havayolumuza sagip çıkalım.
  • Büyüme desen büyüme yok.. Kar desen kar yok.. AKP, siyaset desen boğazına kadar batmış bir THY veya akp havayolları
  • Thy nin nakit parası bitmiş, hesapsiz büyüme yapmış, partizanlar hala google diyor, airport haberde devamli bu çeyrek, şu çeyrek zarar açıkladı diye çıktı, altına kim kar ediyor ki bu koşullarda diye partizanlar, troller yorum yazdı, Emirates, Qatar kar açıkladi, onlarida airport haber verdi.. Büyüme ise büyüme,bu adamlar ucak alarak kendilerine göre plan ile büyüdü, sen etek boyu ile, içki Servisi ile, Asya bank ile, kafana göre gazete Servisi ile yok milletvekili ile uuğraşmayı sectim, sosyal ağlarda geliyo destekleyenleri pilot açığı olmasına rağmen işten çıkardın, kabin ekibini, çalışanların hesaplarını akp karşıtı mi diye psikopat gibi gizli gizli takip ettirdin, tüm bunlarla sen gündeme geldin, simdi maaş verecek nakit paran yok, nakit dengesini kontrol etmek için kafası çalışanbir muhasebe

Taraf gazetesinde bugün yayımlanan Türk Hava Yolları'nın zorda olduğu, nakit açığının 2.4 milyar dolara çıktığı ve personel maaşlarını krediyle ödediğine ilişkin haber sonra THY kanadından açıklama geldi.

Türk Hava Yolları (THY), yapılan haberlerin art niyetli ve kurumu yıpratmaya yönelik olduğunu ve nakit açığı olmadığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamayla iddialara yanıt verdi.

İŞTE THY'NİN KAP AÇIKLAMASI

Bazı basın kuruluşlarında Ortaklığımız hakkında haksız, gereçeğe uygun olmayan ve açıkça Ortaklığımızın yıpratılmasına yönelik art niyetli haberler yer almaktadır.

Yayınlanan haberlerde yazılan olaylar ve yapılan yorumlar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Türk Hava Yolları'nda hat açılışları da dahil olmak üzere tüm stratejik kararlar sadece Şirket menfaatleri gözetilerek alınmaktadır. Ortaklığımızda nakit açığı ya da işletme sermayesi ihtiyacı olmadığı gibi tamamı uluslararası piyasalardan edinilmiş, düşük faizli ve uzun vadeli uçak finansmanına yönelik borçlanma dışında herhangi bir finansal borç da bulunmamaktadır.  Türk Hava Yolları'nın 2014 yılı faaliyetleri ve mali durumu bütçesine paralel bir şekilde devam etmekte olup, 2014 yılında da son on yılda olduğu gibi hedeflediği karlılığa ulaşması beklenmektedir. 

Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi verilmesi, haber ya da yorum yapılması yahut bunların yayılması piyasa dolandırıcılığı suçunu teşkil etmektedir. Bu çerçevede her türlü kurum ve kuruluş tarafından Ortaklığımız hakkında doğru haber ve yayın yapılması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve Ortaklığımızca onaylanmamış bilgi, haber, yorum ve değerlendirmelerden sakınılması gerekmekte olup aksine hareket edenler hakkında hukuki ve cezai sorumluluğun söz konusu olacağı bilinmelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

THY'DEN 'NAKİT' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

sonun başlangıcı ~ 4 yıl önce
Artık savaş gün yüzüne çıktığına ve taraflar belli olduğuna göre varsa açık,maliyenin Ali Sabancıyı, KOC'u, yeni cumhurbaşkanı adayı mimarı Aydın Doğan'ı, Zamanı, Tarafı bir ziyaretine bakar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Thy zaten sürekli batma noktasına gelip devlet müdahalesiyle kurtarılan bir şirket. 3 defa da böyle oldu bu durum havacılık tarihinde. Sorun şu ki o kadar para kazanan şirket nasıl batıyor?? Yüksek yönetim parayı çar çur mu ediyor?? Bi araştırılmalı. Thy batarsa işimiz özel şirketlere kalırsa yandık gitti. Havayolumuza sagip çıkalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Büyüme desen büyüme yok.. Kar desen kar yok.. AKP, siyaset desen boğazına kadar batmış bir THY veya akp havayolları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Thy nin nakit parası bitmiş, hesapsiz büyüme yapmış, partizanlar hala google diyor, airport haberde devamli bu çeyrek, şu çeyrek zarar açıkladı diye çıktı, altına kim kar ediyor ki bu koşullarda diye partizanlar, troller yorum yazdı, Emirates, Qatar kar açıkladi, onlarida airport haber verdi.. Büyüme ise büyüme,bu adamlar ucak alarak kendilerine göre plan ile büyüdü, sen etek boyu ile, içki Servisi ile, Asya bank ile, kafana göre gazete Servisi ile yok milletvekili ile uuğraşmayı sectim, sosyal ağlarda geliyo destekleyenleri pilot açığı olmasına rağmen işten çıkardın, kabin ekibini, çalışanların hesaplarını akp karşıtı mi diye psikopat gibi gizli gizli takip ettirdin, tüm bunlarla sen gündeme geldin, simdi maaş verecek nakit paran yok, nakit dengesini kontrol etmek için kafası çalışanbir muhasebe

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 4 yıl önce
Google translate kullanıp Ing den Turkçeye çevirip direk copy paste mi yaptın?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000