02 Eylül 2011, Cuma 12:30:13

THY'DEN KAZA AÇIKLAMASI

THY, Mumbai'de pistten çıkan uçakla ilgili açıklama yaptı...
  • THY'nin imajını burada yazılan yorumlardan ziyade medyaya düşen kazalar zedeler. Bu tip haberlerle tüm medyada (bizde yönetim malı, taraftar gazeteler hariç - Onlar yönetim ve yandaşları ile ilgili haberleri sümen altı yapar ya da önemsiz bir sayfada küçüçük yazılarla geçiştirir) yer aldığınızda imaj sıfıra iner. Ondan sonra dünyanın en ünlü ünlüsünü de (bir sürü para verip) reklamına çıkarsan fayda etmez. Bir havayolu için en önemli imaj kriteri 1. olarak emniyettir (ne kadar kazası var, ne kadar yolcusu ölmüş, vs.). Bu nottada imajınız kötü ise gerisi boş kalır. Bu konuda THY'nin sicili pek parlak demek mümkün değil (yandaş değilseniz:-).
  • İngilizce önemli ama bu konu ile ne alakasaı var? Kule talimatını kokpit ekibi anlamamışmı? Olay o yüzdenmi olmuş? ne olmuş? size soruyom kaza kırım uzmanları!!!!!!! olayı oturduğu yerden çözen güzel insanlar size diyom......
  • lısansla ılglı konusan arkadasım
  • Öncelikle milli havayolumuza geçmiş olsun ve Allah beterlerinden halkımızı korusun.Kimse böyle durumları duymaktan zevk almıyor,ama her olumsuz durumda THY nı karalamak önce milli havayolumuza zarar ve onun rakiplerine "ki özellikle yurtdışından bahsediyorum" yarar getirir.Yalnız eğitim konusunda yazılan eleştirilere hak vermek gerek,kokpitte ingilizceleri elementary seviyeyi aşamayan ve kendilerini ülkemizde tanrı yerine koymaya çalışan dolayısıylada herşeyi kendilerinin en iyi bildiklerini sanan ve şirketin pohpohlamasıyla kendilerini şirketin elitleri sanan kokpit personeline çekidüzen vermesi şart!İstisnalar var tabii ama ne yazıkki kaideyi bozmuyor...Güzide Havayolumuza güvenli uçuşlar diliyorum.
THY’nin olayla ilgili açıklaması şu şekilde;

2 Eylül 2011 tarihinde İstanbul-Mumbai (Hindistan) seferini yapan A 340 tipi uçağımız Mumbai meydanına iniş yaptıktan sonra aşırı yağış nedeniyle kayganlaşan pistten çıkmıştır.

Uçakta bulunan 93 yolcu ve 11 mürettebat hızla tahliye edilmiş ve terminale alınmıştır. Yolcularımız, kokpit ve kabin ekiplerimiz herhangi bir sağlık sorunu yaşamamıştır. Olayın meydana geliş şekliyle ilgili olarak yerel sivil havacılık otoriteleriyle işbirliği halinde gerekli inceleme ve araştırma yapılmaktadır.

TK 721 Mumbai-İstanbul seferiyle seyahat edecek yolcularımızı almak üzere yeni bir uçak tahsis edilerek Mumbai'ye gönderilmiştir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

THY'DEN KAZA AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 7 yıl önce
THY'nin imajını burada yazılan yorumlardan ziyade medyaya düşen kazalar zedeler. Bu tip haberlerle tüm medyada (bizde yönetim malı, taraftar gazeteler hariç - Onlar yönetim ve yandaşları ile ilgili haberleri sümen altı yapar ya da önemsiz bir sayfada küçüçük yazılarla geçiştirir) yer aldığınızda imaj sıfıra iner. Ondan sonra dünyanın en ünlü ünlüsünü de (bir sürü para verip) reklamına çıkarsan fayda etmez. Bir havayolu için en önemli imaj kriteri 1. olarak emniyettir (ne kadar kazası var, ne kadar yolcusu ölmüş, vs.). Bu nottada imajınız kötü ise gerisi boş kalır. Bu konuda THY'nin sicili pek parlak demek mümkün değil (yandaş değilseniz:-).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İngilizce önemli ama bu konu ile ne alakasaı var? Kule talimatını kokpit ekibi anlamamışmı? Olay o yüzdenmi olmuş? ne olmuş? size soruyom kaza kırım uzmanları!!!!!!! olayı oturduğu yerden çözen güzel insanlar size diyom......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
lısansla ılglı konusan arkadasım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Öncelikle milli havayolumuza geçmiş olsun ve Allah beterlerinden halkımızı korusun.Kimse böyle durumları duymaktan zevk almıyor,ama her olumsuz durumda THY nı karalamak önce milli havayolumuza zarar ve onun rakiplerine "ki özellikle yurtdışından bahsediyorum" yarar getirir.Yalnız eğitim konusunda yazılan eleştirilere hak vermek gerek,kokpitte ingilizceleri elementary seviyeyi aşamayan ve kendilerini ülkemizde tanrı yerine koymaya çalışan dolayısıylada herşeyi kendilerinin en iyi bildiklerini sanan ve şirketin pohpohlamasıyla kendilerini şirketin elitleri sanan kokpit personeline çekidüzen vermesi şart!İstisnalar var tabii ama ne yazıkki kaideyi bozmuyor...Güzide Havayolumuza güvenli uçuşlar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000