15 Mart 2009, Pazar 09:14:53

THY'den KARA KUTU açıklaması

Türk Havayolları Asmterdam'da düşen Tekirdağ uçağı ile ilgili ilk kez konuştu. İşte Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin'in Kara Kutu ile ilgili açıklamaları.
  • PEKİ ;KAZA SEBEBİ BAKIM HATASI AGIRLIKLI ÇIKARSA "DİKKAT EDERİZ ABİ"Mİ DİYECEKSİNİZ,BİR DEVE DAHA MI KURBAN EDEREK GEÇİŞTİRECEKSİNİZ,"BU İŞİ DAHA İYİ YAPANLAR GELSİN"DEYİP İSTİFA MI EDECEKSİNİZ..?
  • Schiphol'un 2. veya 5. büyük olmasının bu konu ile hiçbir ilgisi yok. Burada ben Schiphol'un çok büyük bir havaalanı olduğunu ima ediyor ve böyle bir hatanın olamayacağını belirtmek istedim. Yorum yazarken konuyu ve yazılan cevabı okusaydınız anlardınız ne demek istediğimi...
  • Hayret. Ayda 3 kere İş gereği Amsterdam´a uçuyorsunuz ve halen Schiphol Havalimanının Avrupa´daki kaçıncı büyük Hava Limanı olduğunu öğrenememişsiniz. Ve bilmemenize rağmen Avrupanın 2. Büyük Hava Limanı olarak yazıyorsunuz. Hava Limanları alanlara göre değil, bir sene içinde kaç yolcu (pax) gelip gittiğine göre ölçülüyor. Sıralama: 1. London Heathrow 68.068.304 Milyon Yolcu 2. Paris Charles de Gaulle 59.922.177 Milyon Yolcu 3. Frankfurt (Main) 54.161.856 Milyon Yolcu 4. Madrid-Barajas 52.122.702 Milyon Yolcu 5. Amsterdam Schiphol 47.797.994 Milyon Yolcu Saygılarımla. Iyi geceler.
  • ARKADASLAR THY YE GENEL MUDUR BULMAK SIZEMI KALDI FARUKTAN SU ANDAKI GOREVINDEN BASKA BIRSEY OLMAZ BUNDAN SONRA OLSA OLSA P MUDURU OLUR FARUK CEVRESINDEKILERI TEMIZLEMEDEN ONUNU DEGIL UCAGI BULAMAZ

THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, Amsterdam'da düşen yolcu uçağının kara kutusunun kaybolduğu ya da değiştirildiği gibi söylentilere hiç kimsenin inanmaması gerektiğini belirterek, ''Kara kutuyla ilgili belge ve bilgi karartmak mümkün değildir'' dedi.

Karlıtekin, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 43. Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'nda (ITB) yaptığı açıklamada SHGM Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın'ın, uçağın düşüş sebebinin araştırıldığı süreçte başından bu yana yer aldığını, kara kutunun var olduğunu ve çözümlerin yapıldığını ifade ederek, ''Herhangi bir sorun yok. Bu konuda sadece sabırlı olunması gerekiyor. Düz bir trafik kazasının araştırılması bile belirli bir süre alır. İnsanlar beklemeli. Düşüş sebebinin ortaya çıkmasını herkesten önce biz istiyoruz'' şeklinde konuştu.

Bu konuda taraf olduklarını ve bu nedenle sonuç alınmadan şimdilik bir açıklama yapmalarının doğru olmayacağını kaydeden Karlıtekin, kazayı şimdiden herhangi bir nedene bağlamanın, böyle kısa yoldan sonuç üretmenin, bu sonuçları üretenleri mahcup edeceğini söyledi.

Kaza sebebini araştıran uzmanların bulunduğuna ve bu uzmanları herhangi bir şekilde yönlendirmenin söz konusu olamayacağına işaret eden Karlıtekin, ''Onlar tüm bu bulguları bir çerçeve içinde değerlendirecekler. Ondan sonra diyecekler ki, 'senin şu kusurun var, senin bu kusurun var'. Belki de kuleye, bize, uçağın üreticisine, komponent üreticisine diyecek ki, 'Hepinizin şuralarda sorunlarınız var. Bunlar bir araya geldiği için kaza oldu'' diye konuştu.

THY'den KARA KUTU açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 9 yıl önce
PEKİ ;KAZA SEBEBİ BAKIM HATASI AGIRLIKLI ÇIKARSA "DİKKAT EDERİZ ABİ"Mİ DİYECEKSİNİZ,BİR DEVE DAHA MI KURBAN EDEREK GEÇİŞTİRECEKSİNİZ,"BU İŞİ DAHA İYİ YAPANLAR GELSİN"DEYİP İSTİFA MI EDECEKSİNİZ..?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Schiphol'un 2. veya 5. büyük olmasının bu konu ile hiçbir ilgisi yok. Burada ben Schiphol'un çok büyük bir havaalanı olduğunu ima ediyor ve böyle bir hatanın olamayacağını belirtmek istedim. Yorum yazarken konuyu ve yazılan cevabı okusaydınız anlardınız ne demek istediğimi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hayret. Ayda 3 kere İş gereği Amsterdam´a uçuyorsunuz ve halen Schiphol Havalimanının Avrupa´daki kaçıncı büyük Hava Limanı olduğunu öğrenememişsiniz. Ve bilmemenize rağmen Avrupanın 2. Büyük Hava Limanı olarak yazıyorsunuz. Hava Limanları alanlara göre değil, bir sene içinde kaç yolcu (pax) gelip gittiğine göre ölçülüyor. Sıralama: 1. London Heathrow 68.068.304 Milyon Yolcu 2. Paris Charles de Gaulle 59.922.177 Milyon Yolcu 3. Frankfurt (Main) 54.161.856 Milyon Yolcu 4. Madrid-Barajas 52.122.702 Milyon Yolcu 5. Amsterdam Schiphol 47.797.994 Milyon Yolcu Saygılarımla. Iyi geceler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ARKADASLAR THY YE GENEL MUDUR BULMAK SIZEMI KALDI FARUKTAN SU ANDAKI GOREVINDEN BASKA BIRSEY OLMAZ BUNDAN SONRA OLSA OLSA P MUDURU OLUR FARUK CEVRESINDEKILERI TEMIZLEMEDEN ONUNU DEGIL UCAGI BULAMAZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000