24 Haziran 2016, Cuma 11:29:22

THY'den KAP'a uçak açıklaması

Türk Hava Yolları (THY), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama ile bir adet büyük gövdeli uçak kiraladığını duyurdu.
  • henüz 1 yaşına bile gelmemiş bir uçak, bence mantıklı bir hamle oldu bu. Bazen fabrika siparişlerini beklemek büyüme hızını yavaşlatabiliyor.
  • thy artik yeni modeller almaya baslamali suan yeni a330 777aliyorlar bir bildikleri vardir ama son cikan a350 alabilirler hicbir sorunu cikmadi 787sorunlari oldugu icin uzak duruyor olabilirler 777-300ER benimde ilgimi cekiyor ama thy geldiginden beri ariza yapiyor bana gore artik eger rekabet etmek istiyorlarsa a380alinsin hem onlar zengin olur hemde havalimanlari .
  • thy nin gururu 777
  • Eğer bu da Kenya'dan gelen uçaklardansa, sıkışık koltuklar, servise yetişemeyen ekip, olmayan burun ve yer kamerası, sırt ve boyun ağrısı, bilgi ekranı eksik ve hatalı uçuş bilgisayarı (Yer sürati bir yerde başka, başka yerde başka gösteriyor, mesela dış sıcaklık yok, head wind, tail wind yok) demektir. Her ay 2 kere Hindistan'a gittiğim bu uçaklar nedeniyle THY'den soğudum.

Türk Hava Yolları (THY), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama ile bir adet büyük gövdeli uçak kiraladığını duyurdu.

KAP'a yapılan açıklamada, TSAVO Aircraft Financing firmasından 1 adet Boeing B777-30ER tipi uçağın 4 yıllığına kiralandığı belirtildi.

THY'den yapılan açıklama şöyle;

Ortaklığımız 2016 yılı filo planımız dahilinde halihazırda yer alan 1 adet B777-300ER uçağının TSAVO Aircraft Financing LLC firmasından 4 yıllığına kiralanması gerçekleştirilmiştir.

THY'den KAP'a uçak açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

yeni bir kuş ~ 2 yıl önce
henüz 1 yaşına bile gelmemiş bir uçak, bence mantıklı bir hamle oldu bu. Bazen fabrika siparişlerini beklemek büyüme hızını yavaşlatabiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY FİLO ~ 2 yıl önce
thy artik yeni modeller almaya baslamali suan yeni a330 777aliyorlar bir bildikleri vardir ama son cikan a350 alabilirler hicbir sorunu cikmadi 787sorunlari oldugu icin uzak duruyor olabilirler 777-300ER benimde ilgimi cekiyor ama thy geldiginden beri ariza yapiyor bana gore artik eger rekabet etmek istiyorlarsa a380alinsin hem onlar zengin olur hemde havalimanlari .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 2 yıl önce
THY FİLO: Bilip bilmeden konuşmaktasınız. THY filosunda halen (bu son kiralanan dışında) 30 adet b777-300er uçmakta. Bunlardan bazıları zaman zaman, hatta üst üste bile arızalanabilir; her havayolunun her marka/model uçağında buna benzer durumlar olabilir. a380 alınsın buyuruyorsunuz: sizin dediğiniz gibi olsun, bakalım!... 10 tane alsalar, paşa gönlünüze yetecek midir, acaba? Bu a380'leri Türkiye'deki hangi havalimanına indirebilecekler, hangi havalimanındaki hangi körük sistemine bağlayıp 600 yolcu civarı taşıyabilecek bu a380'leri kısa zamanda boşaltıp doldurabilecekler? Hangi parkurlarda bu a380'leri %80-85 dolulukla uçurabilecekler??? Kafadan sallaması kolay, THY sanki uçak değil, otobüs alıyor!... İyi ki varsınız; siz ve sizin gibiler olmasa dünyadan haberimiz olamayacak!... Cık, cık, cık!... :(((((((
uzakdogu yolcusu ~ 2 yıl önce
thy nin gururu 777

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürücü ~ 2 yıl önce
Eğer bu da Kenya'dan gelen uçaklardansa, sıkışık koltuklar, servise yetişemeyen ekip, olmayan burun ve yer kamerası, sırt ve boyun ağrısı, bilgi ekranı eksik ve hatalı uçuş bilgisayarı (Yer sürati bir yerde başka, başka yerde başka gösteriyor, mesela dış sıcaklık yok, head wind, tail wind yok) demektir. Her ay 2 kere Hindistan'a gittiğim bu uçaklar nedeniyle THY'den soğudum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hancii ~ 2 yıl önce
Su anda Bombay'e giden 400 kapasiteli 777'lerin diger 777'lerden eksigi yok fazlasi var. Gayet de yeni ve konforlu ucaklar. Ben de bir kac kez bu ucaklarla seyahat etmistim, sen o hindistan seyahatlerinde hep uyuduysan demek ki...
mafaky ~ 2 yıl önce
Evet, bu uçak TC-LKC tescillidir ve daha önce Kenya havayolları için uçuyordu. 28J372Y koltukludur. Kardeşleri TC-LKA ve LKB de bir süre önce kiralandı ve hemen sadece BOM ve DEL hatlarında kullanıldı/kullanılıyor. Bakalım bu 3. uçak ağırlıklı olarak hangi hatta kullanılacak?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000