10 Nisan 2013, Çarşamba 17:50:35

THY'DEN KAP'A GREV AÇIKLAMASI

Hava İş Sendikası'nın bugün grev kararını THY binasına asmasının ardından Türk Hava Yolları, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bir açıklama gönderdi.
  • Personel rumuzlu şahsiyet,biraz daha bu ortamda provoke edici ithamlarda bulunup,kişilikleri ve kurumları aşağılayıcı yazılarını devam ettirisen seni savcılığa vereceğimi Nurdan bildiriyorum..çozum sureci gibi önemli bir zamanda yaptığın bu bölücü davranışla inan hesapta veremezsin..seni akil ve adam olmaya davet ediyorum..haddini aşma,sabrımızı deneme..sakın ama sakın klavye artisliği yapma,kul olmaya devam et..İŞVERENİN KULU..
  • hamdi efendi çok fazla kibir yaptın büyüklendin.insanları sirk maymunu gibi oynattın televizyona çıkıp bir sürü yalan söyledin insanlara iftira attın herkesi çok ama çok üzdün bu saatten sonra 305i alsan ne olur almasan ne olur 305 kişinin vebali senin üstünde olsun zamanı gelince onlara verecek bir cevabın olur umarım.
  • Bugüne kadar mücadele hep kabin ekibi ve teknik üzerinden yürütüldü. Bunun bedelini 305 olarak ödedik. Daha fazla ödemek istemiyoruz. Biz enayi değiliz. Başta kokpit ve genel müdürlük çalışanları da taşın altına elini koysun. Maaş farklarını almaya gelince ok ama iş mücadeleye gelince başka olmuyor. Kabin ve teknikden bu kadar, kimse kusura bakmasın... Birazcık da siz bedel ödeyin...
  • Arkadasim her firsatta yonetici degilim diyorsun yusuf arkadasin dedigi gibi adini yazarsan bu yalakalikla kesin yonetici mudur olursun!!!

THY'DEN KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

16 Ocak 2013 tarihi itibariyle başlamış bulunan 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri neticesinde uzlaşmaya varılamamış olup, Hava-İş Sendikası yönetimince 6356 sayılı Kanun uyarınca grev kararı alındığı 10 Nisan 2013 tarihinde Ortaklığımıza tebliğ edilmiştir.

Grev kararının tebliğ edilmesi, grevin fiilen uygulanacağı anlamına gelmeyecek olup, Ortaklığımız Yönetim Kurulu, Toplu İş Sözleşmesi süreci kapsamında müzakerelerin devam etmesi yönündeki teklifini Sendikaya iletmiştir. 

Anılan Kanun gereğince Hava-İş Sendikası 6 işgünü öncesinden Ortaklığımıza bildirmek kaydıyla, bu sürenin dolmasını müteakip fiilen grev uygulamasına gidebilecektir.

THY'DEN KAP'A GREV AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (72)

PERSONELE!!! ~ 5 yıl önce
Personel rumuzlu şahsiyet,biraz daha bu ortamda provoke edici ithamlarda bulunup,kişilikleri ve kurumları aşağılayıcı yazılarını devam ettirisen seni savcılığa vereceğimi Nurdan bildiriyorum..çozum sureci gibi önemli bir zamanda yaptığın bu bölücü davranışla inan hesapta veremezsin..seni akil ve adam olmaya davet ediyorum..haddini aşma,sabrımızı deneme..sakın ama sakın klavye artisliği yapma,kul olmaya devam et..İŞVERENİN KULU..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir zat ~ 5 yıl önce
hamdi efendi çok fazla kibir yaptın büyüklendin.insanları sirk maymunu gibi oynattın televizyona çıkıp bir sürü yalan söyledin insanlara iftira attın herkesi çok ama çok üzdün bu saatten sonra 305i alsan ne olur almasan ne olur 305 kişinin vebali senin üstünde olsun zamanı gelince onlara verecek bir cevabın olur umarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Piyon değiliz... ~ 5 yıl önce
Bugüne kadar mücadele hep kabin ekibi ve teknik üzerinden yürütüldü. Bunun bedelini 305 olarak ödedik. Daha fazla ödemek istemiyoruz. Biz enayi değiliz. Başta kokpit ve genel müdürlük çalışanları da taşın altına elini koysun. Maaş farklarını almaya gelince ok ama iş mücadeleye gelince başka olmuyor. Kabin ve teknikden bu kadar, kimse kusura bakmasın... Birazcık da siz bedel ödeyin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FERİT ~ 5 yıl önce
KABİN VE TEKNİĞİN MÜCADELESİ BAŞARILI OLUYOR. BU GÖRÜŞMEDE 305 KİŞİYİ İŞE ALMAZLARSA HAMDİ VE TEMEL MAKAMLARI İLE ÖDERLER.
Personel'e ~ 5 yıl önce
Arkadasim her firsatta yonetici degilim diyorsun yusuf arkadasin dedigi gibi adini yazarsan bu yalakalikla kesin yonetici mudur olursun!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000