22 Nisan 2016, Cuma 09:06:49

THY'den KAP açıklaması

Türk Hava Yolları, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP), açıklama yayınladı.
  • Jeopolitik yalaniyla basarisizlik ortulmeye calisiliyor. Morgan Stanley raporu thy yi uyariyor. Anlasilan ders alan yok.
  • x x xccdvfrgfwergewqty6u765ı35 ı 5hjn

Türk Hava Yolları, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP), açıklama yayınladı. 

THY'nin borsadaki sert düşüşe ilişkin açıklamasında şöyle denildi:

Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olumsuz fiyat hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun "Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına ilişkin Tebliği" çerçevesinde kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır.

Ortaklığımız, operasyonel performansının şeffaf bir şekilde izlenebilmesi amacıyla trafik sonuçlarını aylık olarak açıklamaktadır. En son 14.04.2016 tarihinde açıkladığımız ilk çeyrek trafik sonuçlarımıza göre %19,1 kapasite artışına karşın olumsuz jeopolitik gelişmelere bağlı olarak gerileyen direkt yolcu potansiyeli nedeniyle %10,3 yolcu sayısı artışı ve yolcu doluluk oranında 2,9 puan düşüş gerçekleşmiştir. 

Aracı kurumların yayınlamakta olduğu analist raporları tamamen ilgili kurumların kendi iç sektörel araştırmaları  ile kendi tahmin ve hesaplamalarına dayanan bağımsız görüşlerini ifade etmekte olup Ortaklığımız yönetiminin görüşlerini yansıtmamaktadır. Ortaklığımız 2016 yılı için 12.01.2016 tarihinde açıklamış olduğu %20-22 seviyesindeki EBITDAR marjı hedefini korumaktadır.

Ayrıca, 4 Nisan 2016 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu yetkilendirilmesi alınan "Hisse Geri Alım Programı"  üç yıl süreyle geçerli olup Yönetim Kurulumuz Ortaklığın yatırım planı,  nakit durumu ve piyasa koşullarını göz önüne alarak programı başlatmaya veya sonlandırmaya yetkilidir.  Program dahilinde pay alım işlemlerine başlama kararı verilmesi halinde kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. 
 

THY'den KAP açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar

Burkay ~ 2 yıl önce
Jeopolitik yalaniyla basarisizlik ortulmeye calisiliyor. Morgan Stanley raporu thy yi uyariyor. Anlasilan ders alan yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
qs ~ 2 yıl önce
x x xccdvfrgfwergewqty6u765ı35 ı 5hjn

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000