27 Temmuz 2016, Çarşamba 13:30:56

THY'den 'kamikaze' tedbiri

Türk Hava Yolları, FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sonrasında kokpitte önlem alma yoluna gitti.
  • İLGİNÇ Çaycılık bir meslek küçümseme meslekleri küçümseyerek kimsenin üstünde kendini görme, seni görende sanırki 10 uçak sahibi milyarder, alt tarafı maaşla çalışan bir elemansın.Ha birde sana ne yaştıpda seni bu hale getirdiği için ÇAYCI yada teessüf ediyorum
  • SAVAŞ PİLOTLARI İÇERİSİNDE HAİNLER OLDUĞU GİBİ SİVİL HAVA YOLLARINDA UÇAN YÜZLERCE FETÖ ÇÜ PİLOT OLDUĞU KESİNDİR. BUNLAR SHGM NİN ATPL SINAVLARINDA 14 DERSTEN 1-2 OTURUMDA GEÇİRİLMİŞ VATAN HAİNLERİDİR. NE YAPACAKLARI BELLİ DEĞİLDİR.! ÖZELLİKLE SON 15 YILDA BU SINAVLARI YAPAN VE BAŞINDA OLAN KİŞİLERİN KİME HİZMET ETTİKLERİ BELLİDİR. HAKLARINDA DEFALARCA ŞİKAYET OLDUĞU HALDE YERLERİ DEĞİŞTİRİLMEMİŞTİR. BU HAİNLER ÖZELLİKLE ASKER KÖKENLİ PİLOTLAR , SİLAH SİSTEM OPERATÖRLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE KENDİLERİNDEN OLAN SİVİL UÇUŞ OKULLARINDAN GELEN HERKESİ SINAVLARDAN GEÇİRMİŞLERDİR. ÖYLE KOKPİTE ADAM KOYARAK BU SORUNU ÇÖZEMEZSİNİZ.! BU SINAVLARI YÖNETEN KİŞİLERİN CİDDİ SORGULAMAYA ALINMASI GEREKİR. BU PİLOTLARIN TESPİT EDİLEREK MESLEKTEN MEN EDİLMESİ TEK ÇÖZÜMDÜR.
  • Sayin Temel Kotil bey, ben bir normal vatandas ve Pilot'um,belki sizler bilmiyorsunuz ama bende isim vermek istemem, malesef sizin bilmediginiz bir sorun var THY'da bir ton FETO'cu Pilot Kaptan ve F/O taniyorum su anda calisiyorlar.. Malesef THY bir DARBE temizlemesi yapmasi gerekiyor.. Kolay gelsin ve ALLAH yardimciniz olsun Vatanimiz icin. Saygi ve Selamlar..
  • Zaten yıllardır tüm şirketlerin uyguladığı bşr uygulama yeni birşey değil

Türk Hava Yolları, FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sonrasında kokpitte önlem alma yoluna gitti.

Geçtiğimiz yıl Alman şirket Germanwings pilotunun uçağı kasten düşürmesi sonrasında uçuşlarda pilotların kokpitte yalnız kalmamasıyla ilgili bir talimat yayınlayan THY, darbe girişimi sonrası bu talimatını güncelledi.

FETÖ örgütüne bağlı bir pilotun uçağı kasten düşürme ihtimaline karşılık yeni bir genelge yayınlayan THY, pilotlardan birinin ihtiyaç için kokpitten ayrılması durumunda diğer pilota kabin amiri veya görevlendireceği başka bir kabin ekibi üyesi veya teknisyen, dispeçer ya da load master'ın eşlik etmesi istendi.

İşte THY'nin pilotlara duyurduğu o talimat:

Sayın Kaptanlarımız,

SHGM Genelgesi kapsamında daha önce duyurusu yapılan 2015-11 nolu bültende belirtildiği gibi, ihtiyaç nedeniyle bir uçuş ekibi üyesinin kokpiti terk etmesi halinde kabin amiri veya görevlendireceği başka bir kabin ekibi üyesi veya teknisyen, dispeçer ya da load master uçuş ekip üyesi dönene kadar kokpitte kalacaktır. 


©AirportHaber Özel

THY'den 'kamikaze' tedbiri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

Misafir ~ 2 yıl önce
İLGİNÇ Çaycılık bir meslek küçümseme meslekleri küçümseyerek kimsenin üstünde kendini görme, seni görende sanırki 10 uçak sahibi milyarder, alt tarafı maaşla çalışan bir elemansın.Ha birde sana ne yaştıpda seni bu hale getirdiği için ÇAYCI yada teessüf ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç2 ~ 2 yıl önce
Tatlım ben maaşlı eleman değilim uçakta chime yapınca çayımı suyumu içeceğimi getirdiğiniz yolcuyum. Çaycılığı aşalamadım ki. Siz komplekslisiniz işiniz uzay mekiğinde astronotluk değil sadece bildiğin otobüs muavinin uçak versiyonu. Uçakta teknik olarak otobüsten teknolojik olduğu için ister istemez bazı şeyleri öğretiyorlar size. Yoksa asıl amaç belli yolcuya pilota hizmet. Kokpit size fazla gelir devreler yanar bunu anlattım kompleks yapmayın az.
KARTAL 1 ~ 2 yıl önce
SAVAŞ PİLOTLARI İÇERİSİNDE HAİNLER OLDUĞU GİBİ SİVİL HAVA YOLLARINDA UÇAN YÜZLERCE FETÖ ÇÜ PİLOT OLDUĞU KESİNDİR. BUNLAR SHGM NİN ATPL SINAVLARINDA 14 DERSTEN 1-2 OTURUMDA GEÇİRİLMİŞ VATAN HAİNLERİDİR. NE YAPACAKLARI BELLİ DEĞİLDİR.! ÖZELLİKLE SON 15 YILDA BU SINAVLARI YAPAN VE BAŞINDA OLAN KİŞİLERİN KİME HİZMET ETTİKLERİ BELLİDİR. HAKLARINDA DEFALARCA ŞİKAYET OLDUĞU HALDE YERLERİ DEĞİŞTİRİLMEMİŞTİR. BU HAİNLER ÖZELLİKLE ASKER KÖKENLİ PİLOTLAR , SİLAH SİSTEM OPERATÖRLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE KENDİLERİNDEN OLAN SİVİL UÇUŞ OKULLARINDAN GELEN HERKESİ SINAVLARDAN GEÇİRMİŞLERDİR. ÖYLE KOKPİTE ADAM KOYARAK BU SORUNU ÇÖZEMEZSİNİZ.! BU SINAVLARI YÖNETEN KİŞİLERİN CİDDİ SORGULAMAYA ALINMASI GEREKİR. BU PİLOTLARIN TESPİT EDİLEREK MESLEKTEN MEN EDİLMESİ TEK ÇÖZÜMDÜR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandas ~ 2 yıl önce
Tamamen dogru bu arkadas..
TEMEL KOTIL beye... ~ 2 yıl önce
Sayin Temel Kotil bey, ben bir normal vatandas ve Pilot'um,belki sizler bilmiyorsunuz ama bende isim vermek istemem, malesef sizin bilmediginiz bir sorun var THY'da bir ton FETO'cu Pilot Kaptan ve F/O taniyorum su anda calisiyorlar.. Malesef THY bir DARBE temizlemesi yapmasi gerekiyor.. Kolay gelsin ve ALLAH yardimciniz olsun Vatanimiz icin. Saygi ve Selamlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zaten ~ 2 yıl önce
Zaten yıllardır tüm şirketlerin uyguladığı bşr uygulama yeni birşey değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000