22 Ocak 2015, Perşembe 08:30:44

THY'DEN İZİNSİZ ÇEKİME SUÇ DUYURUSU

THY, insansız hava aracıyla çektiği görüntüleri YouTube'da paylaşan Aspet Manukyan hakkında suç duyurusunda bulundu. Manukyan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak
  • Bu goruntuler isiginda her vatandasin savciliga suc duyurusunda bulunmaya hakki vardir, neticede kamu guvenligini ilgilendiren bir durum!
  • adam aslında iyilik yapmış. korkunç bir güvenlik açığını ortaya koymuş eleman. devletin ödüllendirmesi lazım
  • Dispatch/pilot: millet meydan trafigini izinsiz kateder helikoptere 20 radial onden yol takibi yap der adam kafasinagore yaklasir nedir.tabiiki kural ve guvenlik disi course kat etme konusmalari monutor et devam sanki herkes bukadar safe ucuyor yapmayin arkadaslar once biz kendimize cekiduzen verelim sonra akitin cezalari gelsin thy sen mukemmelmisin? Ltba sid uygulamasinda adam yol kacirir safakoyu tavaf eder falan komik :)
  • Ibretlik paylaşim olsun arkadaş..

Atatürk Havalimanı üzerinde, fotoğraf ve video çekme özelliğine sahip, uzaktan kumandalı insansız hava aracı (Drone) uçuran, daha sonra bu görüntüleri YouTube'de paylaşan havacılık meraklısı Aspet Manukyan adlı genç hakkında Türk Hava Yolları (THY) suç duyurusunda bulundu. Aspet Manukyan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

10 BİN TL PARA CEZASI VAR

THY suç duyurusunu, 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu'nun 93. maddesi uyarınca yaptı. Bu maddeye göre, uçuş güvenliğini riske atma ve fotoğraf çekme yasağı olan yerlerde çekim yapmanın cezası 6 aydan 2 yıla kadar hapis olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) de bu tür güvenlik sorunu yaratan durumlarda 10 bin TL'ye kadar para cezası kesebiliyor.

GÜVENLİK ZAAFİYETİ YARATTI

SHGM ve DHMİ'nin incelemelerinin sürdüğü bildirildi. Manukyan'ın 12 dakikalık görüntüyü YouTube'da yayımlaması, günde 1300'e yakın uçağın inip kalktığı havalimanındaki büyük güvenlik zafiyetini ortaya koymuştu. (Sabah)

THY'DEN İZİNSİZ ÇEKİME SUÇ DUYURUSU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu goruntuler isiginda her vatandasin savciliga suc duyurusunda bulunmaya hakki vardir, neticede kamu guvenligini ilgilendiren bir durum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
adam aslında iyilik yapmış. korkunç bir güvenlik açığını ortaya koymuş eleman. devletin ödüllendirmesi lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Dispatch/pilot: millet meydan trafigini izinsiz kateder helikoptere 20 radial onden yol takibi yap der adam kafasinagore yaklasir nedir.tabiiki kural ve guvenlik disi course kat etme konusmalari monutor et devam sanki herkes bukadar safe ucuyor yapmayin arkadaslar once biz kendimize cekiduzen verelim sonra akitin cezalari gelsin thy sen mukemmelmisin? Ltba sid uygulamasinda adam yol kacirir safakoyu tavaf eder falan komik :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ibretlik paylaşim olsun arkadaş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000