27 Ağustos 2012, Pazartesi 14:57:56

THY'DEN İSRAİL HASSASİYETİ

Türk Hava Yolları, İsrail’e giriş çıkış yapmış yolculara Suudi Arabistan’a uçuş izni verilmemesi konusunda uyarı yayınladı.
  • BİZİM BAŞBAKAN DA EN BÜYÜK YAHUDİ ÖDÜLÜ ALMIŞTI ACABA O GİDEBİLİR Mİ????
  • israile girecekseniz vizenizi ayrı bir kagıda alabiliyosunuz, pasaporta stamp basmadan
  • WARNING: - VISITORS HOLDING PASSPORTS CONTAINING ANY ISRAELI VISA OR STAMP COULD BE REFUSED ENTRY.
  • bu THY nin bir uygulaması değil ki. lübnana da giremezsiniz pasaportta israil damgası varsa. bazı ülkelerin pasaport vize kuralları bunu gerektiriyor hepsi bu. herhangi bir havayolu firmasıyla da yolcu suudi arabistana gitmek istese aynı şey geçerli olacak. THY nin bir kuralıymış gibi göstermek hoş olmamış.

Türk Hava Yolları’nın Suudi Arabistan yolcularına ilişkin uyarısı kafaları karıştırdı. Bir süre önce Suudi Arabistan’a gidecek yolculara yönelik İsrail uyarısı yapan THY, yer hizmetleri şirketi TGS personelini dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Daha önce İsrail’e giriş çıkış yaptığına dair pasaportunda stampa bulunan yolcuların Suudi Arabistan uçuşlarına alınmamasını isteyen THY’nin bu isteğini, TGS bütün çalışanlarına duyurdu.

TGS’den yapılan duyuruda, şu ifadelere yer verildi: “ Suudi Arabistan’a seyahat edecek yolcuların pasaportlarında İsrail’e giriş çıkış yaptığını gösteren stampa olması durumunda seyahatleri temin edilememektedir. Suudi Arabistan’a seyahat edecek yolcuların pasaportlarının kontrol edilerek İsrail’e giriş çıkış yaptığına dair stampa bulunması durumunda yolcunun seyahatine izin verilmemesi gerekmektedir.”

THY’nin Suudi Arabistan’a yapılacak seyahatler konusunda yaptığı bu uyarı üzerine Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğu ve Suudi Arabistan Havayolları ile irtibata geçen Airporthaber'e, sözkonusu uygulamaya ilişkin kendilerinde bir bilgi bulunmadığını kaydettiler.

THY’nin uyarıda belirtilen uygulamayı neden yaptığı konusunda ise bir bilgi edinilemedi.

THY'DEN İSRAİL HASSASİYETİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

ACABA?? ~ 6 yıl önce
BİZİM BAŞBAKAN DA EN BÜYÜK YAHUDİ ÖDÜLÜ ALMIŞTI ACABA O GİDEBİLİR Mİ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ghjk ~ 6 yıl önce
israile girecekseniz vizenizi ayrı bir kagıda alabiliyosunuz, pasaporta stamp basmadan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
buyur ~ 6 yıl önce
WARNING: - VISITORS HOLDING PASSPORTS CONTAINING ANY ISRAELI VISA OR STAMP COULD BE REFUSED ENTRY.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TIMATICC ~ 6 yıl önce
bu THY nin bir uygulaması değil ki. lübnana da giremezsiniz pasaportta israil damgası varsa. bazı ülkelerin pasaport vize kuralları bunu gerektiriyor hepsi bu. herhangi bir havayolu firmasıyla da yolcu suudi arabistana gitmek istese aynı şey geçerli olacak. THY nin bir kuralıymış gibi göstermek hoş olmamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000