12 Eylül 2015, Cumartesi 14:58:36

THY'den 'iptal' duyurusu

Türk Hava Yolları, bugün İstanbul'da etkili olan olumsuz hava koşulları nedeni ile birçok seferini iptal etti.
  • demek bugun bu ucuslarda yolcu sayisi az ..
  • Tabii ki hava yolu şirketinin çıkarlarını korumasını anlarım ama, kanunlar da yolcuların çıkarlarını korumak için var. Sen şirketin çıkarını korumak için karlı olmayan seferleri iptal ediyorlar diyorsun. Yasalar da diyor ki böyle bir surumda şirket her bir yolcuya en az 400 avro tazminat ödeyecek ve daha bir çok da içecek, konaklama, yemek, ulaşım vb, hakkı sqğlamak zorunda. İşin ilginç tarafı şu, shgm kendi koyduğu kuralları uygulamadığı, denetlemediği için şirketler bunları yapmıyor ve yanlarına kar kalıyor. Yoksa mevzuat uygulansa inan bana her uçak gerekirse tek yolcu ile bile uçar. Aksi şirkete daha pahalıya gelir çünkü. Olayın ikinci boyutu ise daha vahim, şirketin çıkarı, insanların yaşam hakkından hiç ama hiç bir zaman önde değildir. diyelim ki 150 uçakla tahditlemiş, bunu keyif için yapmıyorlar değil mi? Bu sayının üzerinde emniyetli uçuş sağlanamayacağı için yapıyorlar, Şirket kendi karını düşünüp 160-170 uçağı buraya getirince ne oluyor sence ?
  • Arkadasim diyelimki hava hadisesinin oldugu zaman dilimindeki ucuslarin sadece birkacinda az yolcu var digerleri overbook. Sen simdi bu overbook ucaklari iptal edip yuzlerce yolcuyu otelde agirlayip turizme sirketin kasasindan destek mi olursun? Boyle yaparsan sirket seni ikinci gun kapinin onune koyar. Onun yerine yerine gun icerisinde iptali uygun, kar getirmeyecek az yolculu seferlere bakarsin o sekilde rahatlatirsin trafigi. Bilmiyorsan soyliyeyim ahl de her daim gecikme var zaten. 10 dk taxi yapip kalktigimiz zaman trafik yok diyoruz artik. O yuzden dedigin matematik gecmiste kaldi. Ha bisey daha soyliyim. Yolcu yok diye iptal edilen sefer hic olmuyo mu? Oluyor tabi. Iki seferi birlestirebiliyorlar veya direk iptal oluyor. Ama onlari boyle insanlara duyurmazlar cunku o operasyonun normal parcasi. Her sirket yapar. O harika yabanci pilotlarin uctugu mukemmel yabanci sirketlerde de var.
  • Sağol yorumcu kardeşim hakkımızı teslim etmişsin :) şimdi gün atıp tutma günü değil, dün yaşanan iptallerin olduğu saatte ahl'ye iniş kalkış yapan uçak sayılarını açıklasınlar hemen, ben merakla bekliyorum. Ahl'nin kapasitesi saatlik 58. Bakalım kaç uçak iniş kalkış yapmış ? İkincisi de diyelim ki sabah meteorolojik bir hadise oldu ve kapasite 200 den 150 ye düşürüldü. O saat diliminde 50 uçağı iptal edersin, günün geri kalanına sarkan bir trafik olmaz değil mi? Bildiğin matematik işte, 150 uçak iniş kalkış yapabilecekse 150 uçağa müsaade edersin 50 yi iptal ( erteleme değil dikkat edersen) edersen günün geri kalanında da talep / kapasite dengede kalır. ben bu 50 iptali gün içerisine yayarım dersen onun adı uyanıklık olur, işte talimat da diyorki o şirkete ceza kes, yolcularına da tazminat ödensin. Ayrıca 150 uçaklık kapasitenin olduğu bir saat diliminde Gerektiği kadar iptal yapılmaz ve 180 -190 uçak meydanı kullanmaya kalkarsa hem gecikme hem yolcular mağdur olur,hem emniyetsizlik

Türk Hava Yolları, bugün İstanbul'da etkili olan olumsuz hava koşulları nedeni ile birçok seferini iptal etti.

THY'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Değerli yolcularımız,

İST(AHLve SAW)da meydana gelen METEOROLOJİK HADİSENİN neden olduğu KAPASİTE KISITLAMASI nedeni ile bazı uçuşlarımızda iptal ve tehirler yaşanmaktadır.

Yolcularımızın seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu www.thy.com adresinden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizden öğrenmelerini rica ederiz.

THY'den 'iptal' duyurusu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

ztk ~ 3 yıl önce
demek bugun bu ucuslarda yolcu sayisi az ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tek akıllı ~ 3 yıl önce
Tabii ki hava yolu şirketinin çıkarlarını korumasını anlarım ama, kanunlar da yolcuların çıkarlarını korumak için var. Sen şirketin çıkarını korumak için karlı olmayan seferleri iptal ediyorlar diyorsun. Yasalar da diyor ki böyle bir surumda şirket her bir yolcuya en az 400 avro tazminat ödeyecek ve daha bir çok da içecek, konaklama, yemek, ulaşım vb, hakkı sqğlamak zorunda. İşin ilginç tarafı şu, shgm kendi koyduğu kuralları uygulamadığı, denetlemediği için şirketler bunları yapmıyor ve yanlarına kar kalıyor. Yoksa mevzuat uygulansa inan bana her uçak gerekirse tek yolcu ile bile uçar. Aksi şirkete daha pahalıya gelir çünkü. Olayın ikinci boyutu ise daha vahim, şirketin çıkarı, insanların yaşam hakkından hiç ama hiç bir zaman önde değildir. diyelim ki 150 uçakla tahditlemiş, bunu keyif için yapmıyorlar değil mi? Bu sayının üzerinde emniyetli uçuş sağlanamayacağı için yapıyorlar, Şirket kendi karını düşünüp 160-170 uçağı buraya getirince ne oluyor sence ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cok akillisiniz ~ 3 yıl önce
Arkadasim diyelimki hava hadisesinin oldugu zaman dilimindeki ucuslarin sadece birkacinda az yolcu var digerleri overbook. Sen simdi bu overbook ucaklari iptal edip yuzlerce yolcuyu otelde agirlayip turizme sirketin kasasindan destek mi olursun? Boyle yaparsan sirket seni ikinci gun kapinin onune koyar. Onun yerine yerine gun icerisinde iptali uygun, kar getirmeyecek az yolculu seferlere bakarsin o sekilde rahatlatirsin trafigi. Bilmiyorsan soyliyeyim ahl de her daim gecikme var zaten. 10 dk taxi yapip kalktigimiz zaman trafik yok diyoruz artik. O yuzden dedigin matematik gecmiste kaldi. Ha bisey daha soyliyim. Yolcu yok diye iptal edilen sefer hic olmuyo mu? Oluyor tabi. Iki seferi birlestirebiliyorlar veya direk iptal oluyor. Ama onlari boyle insanlara duyurmazlar cunku o operasyonun normal parcasi. Her sirket yapar. O harika yabanci pilotlarin uctugu mukemmel yabanci sirketlerde de var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıllıyız ~ 3 yıl önce
Sağol yorumcu kardeşim hakkımızı teslim etmişsin :) şimdi gün atıp tutma günü değil, dün yaşanan iptallerin olduğu saatte ahl'ye iniş kalkış yapan uçak sayılarını açıklasınlar hemen, ben merakla bekliyorum. Ahl'nin kapasitesi saatlik 58. Bakalım kaç uçak iniş kalkış yapmış ? İkincisi de diyelim ki sabah meteorolojik bir hadise oldu ve kapasite 200 den 150 ye düşürüldü. O saat diliminde 50 uçağı iptal edersin, günün geri kalanına sarkan bir trafik olmaz değil mi? Bildiğin matematik işte, 150 uçak iniş kalkış yapabilecekse 150 uçağa müsaade edersin 50 yi iptal ( erteleme değil dikkat edersen) edersen günün geri kalanında da talep / kapasite dengede kalır. ben bu 50 iptali gün içerisine yayarım dersen onun adı uyanıklık olur, işte talimat da diyorki o şirkete ceza kes, yolcularına da tazminat ödensin. Ayrıca 150 uçaklık kapasitenin olduğu bir saat diliminde Gerektiği kadar iptal yapılmaz ve 180 -190 uçak meydanı kullanmaya kalkarsa hem gecikme hem yolcular mağdur olur,hem emniyetsizlik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğrular ~ 3 yıl önce
İşte senin yorumunda kardeş. Ne anlar bu egoistler matematikten, mantıktan. Dün ahl'de yaşananlar rezalettir ve tarih bu rezaleti hiç bir zaman unutmayacak.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000