18 Nisan 2012, Çarşamba 15:17:46

THY'DEN İPTAL AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları'nda olumsuz hava koşullları nedeniyle birçok uçuş iptal edildi...
  • adb-ist 5 tane uçuş iptal oldu oturup beklerken izmire a340 indi çok şaşırdım avrupayadır diye düşündüm a340 yanında 734 vardı tam arasında indirdiler otobüsle ben 734 e yöneliyodum bi baktım herkes 340a gidiyo istanbula 340 ile gitme maceram oldu.
  • lodos deniz tarafından esince Kalkışlar da deniz tarafına inişler de denize doğru yapılmak durmunda. yani aynı anda kalkış ve iniş hatları kesişen iki pist (17 kalkış- 23 iniş) kullanılamıyor. halbuki iki paralel pisti arası 760 metreden fazla olsaydı aynı anda kalkış ve iniş yapılabilirdi. konu sadece rüzgarın şiddetinin fazlalılığı değil diyorum.
  • şunu anlayamadım alanda lodos var... ok.. tüm uçuşlar durmuyormu diğerleri uçuyorda THY mi uçmuyor yani sorum bambaşka.. yoksa bende alanda 10 yıl çalıştım tüm teknik olayları da çok ii bilirim evelallah...tabiki uçuş için risk varsa uçmayacak sonuna kadar hak veriyorum ama bir firma uçup diğeri uçayınca uçarım diyene binince risk almış oluyoruz o zaman...standart olmalı hava musait değil uçuşlar tek merkezden iptal edilmeli öyle değilmi...
  • bir apron çalışanı olarak sana şu kadarını söyliim biz öyle günler gördük ki BRITISH, DELTA, AEROFLOT, AEROSWİT, SWİSS, gibi köklü havayolları push-back alma cesaretini gösteremezken THY uçakları çatır çatır gökyüzüne yükseliyordu hemde 2 dakika slot göstermeden başka şirketler son dakikaya kadar kararsız kalırlar ha uçar ha uçamaz prensibi yüzünden son an'a kadar duyuru yapmazlar THY eğer gerçekten risk görürse günlük güneşlik havada bile uçuşunu kesin bir dille iptal eder bunu da yolcusuna en geç uçuşuna 2 saat kala duyurur.
Olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edilen seferler Türk Hava Yolları internet sitesinde açıklandı.

THY'den yapılan açıklamada:

Olumsuz hava koşulları(güneyli rüzgar) nedeniyle havayolu ulaşımında aksamalar olabilmektedir. 19 Nisan 2012 itibariyle aşağıdaki sefer iptal edilmiştir.
 
Havalimanına gelmeden önce uçuşunuzun güncel statüsünü Çağrı Merkezi’nden (444 0 849) veya web sitemiz üzerinden kalkış-varış uygulaması ile kontrol edebilirsiniz. 
 
Eğer uçuşunuz iptal olmuş ise mağdur olmamanız için lütfen havalimanına gelmeden önce yeni bir uçuşla ilgili Çağrı Merkezi’nden (444 0 849) onay alınız. 
 
Uçuşlarla ilgili güncel statüye mobil cihazınızdan da mobil.thy.com adresini kullanarak erişebilirsiniz. Mobil uygulamalarımızla ilgili detaylı bilgi için mobil uygulamalar sayfamızı ziyaret ediniz.
 
Not: Yaşanan yoğunluk sebebiyle iptal durumları buraya anlık olarak yansıyamayabilir. Lütfen yukarıdaki kanallarden net bilgi almadan uçuşunuzu planlamayınız.Tüm saatler lokal olarak verilmiştir.
THY'DEN İPTAL AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 6 yıl önce
adb-ist 5 tane uçuş iptal oldu oturup beklerken izmire a340 indi çok şaşırdım avrupayadır diye düşündüm a340 yanında 734 vardı tam arasında indirdiler otobüsle ben 734 e yöneliyodum bi baktım herkes 340a gidiyo istanbula 340 ile gitme maceram oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
lodos deniz tarafından esince Kalkışlar da deniz tarafına inişler de denize doğru yapılmak durmunda. yani aynı anda kalkış ve iniş hatları kesişen iki pist (17 kalkış- 23 iniş) kullanılamıyor. halbuki iki paralel pisti arası 760 metreden fazla olsaydı aynı anda kalkış ve iniş yapılabilirdi. konu sadece rüzgarın şiddetinin fazlalılığı değil diyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
şunu anlayamadım alanda lodos var... ok.. tüm uçuşlar durmuyormu diğerleri uçuyorda THY mi uçmuyor yani sorum bambaşka.. yoksa bende alanda 10 yıl çalıştım tüm teknik olayları da çok ii bilirim evelallah...tabiki uçuş için risk varsa uçmayacak sonuna kadar hak veriyorum ama bir firma uçup diğeri uçayınca uçarım diyene binince risk almış oluyoruz o zaman...standart olmalı hava musait değil uçuşlar tek merkezden iptal edilmeli öyle değilmi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bir apron çalışanı olarak sana şu kadarını söyliim biz öyle günler gördük ki BRITISH, DELTA, AEROFLOT, AEROSWİT, SWİSS, gibi köklü havayolları push-back alma cesaretini gösteremezken THY uçakları çatır çatır gökyüzüne yükseliyordu hemde 2 dakika slot göstermeden başka şirketler son dakikaya kadar kararsız kalırlar ha uçar ha uçamaz prensibi yüzünden son an'a kadar duyuru yapmazlar THY eğer gerçekten risk görürse günlük güneşlik havada bile uçuşunu kesin bir dille iptal eder bunu da yolcusuna en geç uçuşuna 2 saat kala duyurur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000