26 Mayıs 2009, Salı 15:05:53

THY'den iki yeni adım...

THY A.O. Kırgızistan Hava Yolları ile ortak girişim şirketi kurulmasına ilişkin niyet mektubu imzalayacak...
  • TEKNİK A.Ş GİBİ PARÇALA VE SAT HER KISMIN SONUNA A.Ş. EKLE AYRI ŞİRKET YAP VE KOLAYCA SAT
  • Bu anlaşma nasıl bir anlaşma şu an için ben geçerliliğini göremiyorumçünkü THY kimle bu anlaşmayı yapmış ulaştırma bakanı nın onayı varmı???
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Arkadaşlar buraya yorumlar yazıyorlar. Acaba bunlar bir işe yarıyor mu??? Yoksa atasözümüz olan " .T ÜRÜR KERVAN YÜRÜR" gibi mi oluyor.

THY A.O. Kırgızistan Hava Yolları ile ortak girişim şirketi kurulmasına ilişkin niyet mektubu imzalayacak. Öte yandan THY, sivil havacılığa nitelikli personel yetiştirmek üzere şirket kurma kararı aldı. THY, hava trafik kontrolü, hava yolu şirketlerinde mali, teknik ve operasyon denetimi gibi sivil havacılığı ilgilendiren tüm alanlarda personel yetiştirecek.

THY’den İMKB’ye yapılan açıklamada, THY Yönetim Kurulu tarafından, Kırgızistan Havayolu’nun bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olması amacıyla Kırgızistan hükümeti ile THY arasında bir ortak girişim şirketi kurulmasına ilişkin fizibilite çalışmaları yapmak üzere Genel Müdürlüğün yetkilendirilmesine ve Kırgızistan hükümeti ile THY arasında ortak girişim şirketi kurma hedefini ortaya koyan niyet mektubunun imzalanmasına karar verildiği duyuruldu.

THY nitelikli eleman yetiştirecek

THY'den İMKB'ye yapılan açıklamada, THY Yönetim Kurulu tarafından, sivil havacılığı ilgilendiren tüm alanlarda (hava trafik kontrolü, hava yolu şirketlerinde mali, teknik ve operasyon denetimi gibi) nitelikli eleman yetiştirecek ve esas faaliyeti itibariyle eğitim hizmetleri ile iştigal edecek, çoğunluk sermayedarı THY olan bir anonim şirket kurulmasına, şirketin kurulması ve faaliyete geçmesine yönelik iş planı, sermayenin teşekkülüne ilişkin fizibilite, esas mukavele dahil tüm hazırlıkları yaparak nihai onay için yönetim kuruluna sunmak üzere genel müdürlüğün yetkilendirilmesine karar verildiği duyuruldu.

milliyet

THY'den iki yeni adım...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
TEKNİK A.Ş GİBİ PARÇALA VE SAT HER KISMIN SONUNA A.Ş. EKLE AYRI ŞİRKET YAP VE KOLAYCA SAT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu anlaşma nasıl bir anlaşma şu an için ben geçerliliğini göremiyorumçünkü THY kimle bu anlaşmayı yapmış ulaştırma bakanı nın onayı varmı???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar buraya yorumlar yazıyorlar. Acaba bunlar bir işe yarıyor mu??? Yoksa atasözümüz olan " .T ÜRÜR KERVAN YÜRÜR" gibi mi oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000