17 Haziran 2012, Pazar 11:33:30

THY'DEN 'HOUSTON' HAMLESİ

Milli Havayolu Türk Hava Yolları Houston'a haftada 4 kez olmak üzere sefer başlatıyor...
  • İSİM_RUMUZSUZ yazan kişiye cvp Açıklayıcı yorumunuz için teşşekür ederim.. Evet dulles lokasyon açısından gerçekten iyi lakin Virginia yerleşim olarak dağınık olmasına rağmen ekonomik açıdan güçlü ve avrupa bağlantılı yolcusu yüksek bir eyalet.. THY bilet ücretlerini yükseltemediğinden dolayı kar marjıda amerika uçuşlarında düşük kalıyor..Çünkü bizim kurdan dolayı maliyetimiz yüksek olduğundan zorunlu olarak bunu ücrete yansıtmamız gerekirken yolcu kaybından dolayı bunu gerçekleştiremiyoruz..Bu sebepten dolayı diğer şirketlerle rekabet sağlıyabilmemiz açısındanda karmızı minumum düzeyde tutuyoruz.. HOUSTON da yolcu açısından dolu bir hat olucaktır.. Bulunduğu konum açısından da çevre sehirlerden gelen yolcu sayısı açısından doluluk oranı yüksek olma ihtimali yüksek.. Lakin yukarda da belirttiğim sebeplerden dolayı yine kar oranı düşük olucaktır.. Fiyatlandırmayı yukarda tutarsak sadece az bağlantılı uçuş konforunu sunabiliyoruz ki bu da arz edilen yolcu kapasitesinin altında kalır.
  • THY Houston hattı diye yazan yolcu'!! Siz yolcu olarak los-angeles hattının bu kadar kar getirdiğini ayda 1 görüp karar vericek kadar akıllısınız ya.. Ben 3 aylık satılan koltuğu tamamını ve açıldığı günden beri satılan koltuk sayısını gözümün önünde görüp anlamıcak kadar cahil bir insanım.. Lütfen asıl siz bilmediğiniz işlere burnunuzu sokmayın .. uçmaya devam edin yeter!!
  • Thynin hali hazirda Dulles ucusu vardirki Dulles Virginia eyaleti sinirlari icindedir. Ikinci husus Virginia eyaletinde oyle uluslararasi ucusu gerektirecek buyuk bir sehir, yerlesim yoktur. Dulles hem dc ye yoneliktir, hem de northern va, maryland, wv, ve guney pennsylvania ya hukmeder. Benim elimin altinda harrisburg havaalani dururken tr ucuslarimda hep dullesi tercih etmisimdir. Houston olayina gelince, o bolgedeki en gelismis yerlesimlerden biridir. Ozellikle yabanci yolcu acisindan thyyi zamanla ihya eder. Ama fiyatlandirma politikasini cok iyi yapmalidir thy. Dc ucusu ilk basladiginda ilk zamanlar fiyatlandirmada cok bocaladi thy, hat yeni olu sezonda rakiplerinden 500-600 dolar fazla ucretle ucurmaya kalkti, sonucta benimde sahit oldugum 50-60 kisilik yolcu ile ucuslar oldu bolca. Fiyatlari zamanla indirdi fakat yaz sezonuna kadar ucus arzulanan randimani vermedi. Demek istedigim thy deneme yanilma yontemi ile cok para kaybetti, fakat su anda sanirim dulles iyi vaziyette.
  • Bilmem nerede oturmakla,sağa sola ahkam kesmekle ,bölge gerçeklerini ve demografik yapıyı,coğrafi geçişleri bilmeyen,vatandaşlar yorumumuma böyle abuk sabuk cevap yazabilir ancak.Gel ve burada gözlerinden gör.Veya girebiliyorsan Kars'ın,Erzurum'un ve Ağrı'nın yolcu skalasına/istatistiğine,buraya gelmene de gerek yok.Bak ve gözlerin faltaşı gibi açılsın.Bu cevap sana değil,merak eden herkese yazılmıştır.Yorumu da okuyup havaya girme,bu mesaj bana yazıldı diye....

Bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları, önümüzdeki yıl 1 Nisan'dan itibaren Houston'a sefer başlatıyor.

THY 1 Nisan 2013 yılında başlatacağı İstanbul-Houston seferlerini haftada 4 kez gerçekleştirecek. THY'nin seferlerini Boeing 777-300ER tipi uçaklarıyla yapacağı ifade edildi.

 

THY'DEN 'HOUSTON' HAMLESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

poco_loco ~ 6 yıl önce
İSİM_RUMUZSUZ yazan kişiye cvp Açıklayıcı yorumunuz için teşşekür ederim.. Evet dulles lokasyon açısından gerçekten iyi lakin Virginia yerleşim olarak dağınık olmasına rağmen ekonomik açıdan güçlü ve avrupa bağlantılı yolcusu yüksek bir eyalet.. THY bilet ücretlerini yükseltemediğinden dolayı kar marjıda amerika uçuşlarında düşük kalıyor..Çünkü bizim kurdan dolayı maliyetimiz yüksek olduğundan zorunlu olarak bunu ücrete yansıtmamız gerekirken yolcu kaybından dolayı bunu gerçekleştiremiyoruz..Bu sebepten dolayı diğer şirketlerle rekabet sağlıyabilmemiz açısındanda karmızı minumum düzeyde tutuyoruz.. HOUSTON da yolcu açısından dolu bir hat olucaktır.. Bulunduğu konum açısından da çevre sehirlerden gelen yolcu sayısı açısından doluluk oranı yüksek olma ihtimali yüksek.. Lakin yukarda da belirttiğim sebeplerden dolayı yine kar oranı düşük olucaktır.. Fiyatlandırmayı yukarda tutarsak sadece az bağlantılı uçuş konforunu sunabiliyoruz ki bu da arz edilen yolcu kapasitesinin altında kalır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
poco_loco ~ 6 yıl önce
THY Houston hattı diye yazan yolcu'!! Siz yolcu olarak los-angeles hattının bu kadar kar getirdiğini ayda 1 görüp karar vericek kadar akıllısınız ya.. Ben 3 aylık satılan koltuğu tamamını ve açıldığı günden beri satılan koltuk sayısını gözümün önünde görüp anlamıcak kadar cahil bir insanım.. Lütfen asıl siz bilmediğiniz işlere burnunuzu sokmayın .. uçmaya devam edin yeter!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Thynin hali hazirda Dulles ucusu vardirki Dulles Virginia eyaleti sinirlari icindedir. Ikinci husus Virginia eyaletinde oyle uluslararasi ucusu gerektirecek buyuk bir sehir, yerlesim yoktur. Dulles hem dc ye yoneliktir, hem de northern va, maryland, wv, ve guney pennsylvania ya hukmeder. Benim elimin altinda harrisburg havaalani dururken tr ucuslarimda hep dullesi tercih etmisimdir. Houston olayina gelince, o bolgedeki en gelismis yerlesimlerden biridir. Ozellikle yabanci yolcu acisindan thyyi zamanla ihya eder. Ama fiyatlandirma politikasini cok iyi yapmalidir thy. Dc ucusu ilk basladiginda ilk zamanlar fiyatlandirmada cok bocaladi thy, hat yeni olu sezonda rakiplerinden 500-600 dolar fazla ucretle ucurmaya kalkti, sonucta benimde sahit oldugum 50-60 kisilik yolcu ile ucuslar oldu bolca. Fiyatlari zamanla indirdi fakat yaz sezonuna kadar ucus arzulanan randimani vermedi. Demek istedigim thy deneme yanilma yontemi ile cok para kaybetti, fakat su anda sanirim dulles iyi vaziyette.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IĞDIRLI 18 Haziran 2012, Pazartesi 01:12:54 cevap ~ 6 yıl önce
Bilmem nerede oturmakla,sağa sola ahkam kesmekle ,bölge gerçeklerini ve demografik yapıyı,coğrafi geçişleri bilmeyen,vatandaşlar yorumumuma böyle abuk sabuk cevap yazabilir ancak.Gel ve burada gözlerinden gör.Veya girebiliyorsan Kars'ın,Erzurum'un ve Ağrı'nın yolcu skalasına/istatistiğine,buraya gelmene de gerek yok.Bak ve gözlerin faltaşı gibi açılsın.Bu cevap sana değil,merak eden herkese yazılmıştır.Yorumu da okuyup havaya girme,bu mesaj bana yazıldı diye....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000