21 Kasım 2014, Cuma 09:55:04

THY'DEN HOSTESLERE KOKPİT YASAĞI!

Türk Hava Yolları’nda kabin ekiplerine kokpit yasağı geldi. İşte ayrıntılar…
  • Aslında teknik açıdan Autopilot'u biraz daha geliştirseler, emin olun kokpitte kaptan'a gerek kalmıcak, hepiniz rahatlıcaksınız :) ilerleyen yıllarda o olacak. Autoflight - Autoland - Autopark - Autotakeoff - teknoloji gelişiyor. geleceğin mesleği kaptan'lık değil. Artık kokpite her 100 bin TL yi basan giremeyecek. Şu zamanda baktın oğlan okumuyor, kafa almıyor, ver uçuş okuluna gitsin ne olcak :) halı saha açar gibi uçuş okulları açtılar. boşa yani. Dolayısıyla bırakın kaptan'ı kokpite teknisyen'den başkası giremeyecek :)
  • 12 saat mesai yap, çalış çalış çalış,yok muhabbet, yok espri,çalış çalış çalış,otele git uyu , eve git uyu,aybaşı maaşı alıyorsun ya yeter, 30 yıl çalış sonra kafayı ye, Harika meslek bu uçuculuk işi, hele bu zamanda, bu idarecilerle...
  • bazı hostes arkadaşlara yazık oldu...kısmetlerini kapattılar !
  • Bir de eşine dostuna özel davranma yasağı getirilse iyi olacak.

Türk Hava Yolları, uçuş emniyetini gerekçe göstererek kabin ekiplerinin kokpitte uzun süre kalmalarına yasak getirdi. Kokpite giriş usullerinde yapılan yeni düzenleme gereğince, anormal, acil durum ve brifing dışında kokpitte kalış süreleri en fazla 5 dakika olarak sınırlandı.

Operasyonun sağlıklı ve emniyetli yürütülmesi için ayrıca, kabin ekiplerinin kendileri için ayrılan oturma yerlerinde iniş ve kalkış sırasında bağlanmaları, alıştırma uçuşları dahil kokpitte bağlanmamaları konusunda ekipler uyarıldı.

THY’den kokpit ve kabin ekiplerine yönelik yapılan ortak duyurunun gerekçesine ilişkin ise bir bilgi verilmedi.

©AirportHaber
 

THY'DEN HOSTESLERE KOKPİT YASAĞI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (79)

Auto pilot ~ 3 yıl önce
Aslında teknik açıdan Autopilot'u biraz daha geliştirseler, emin olun kokpitte kaptan'a gerek kalmıcak, hepiniz rahatlıcaksınız :) ilerleyen yıllarda o olacak. Autoflight - Autoland - Autopark - Autotakeoff - teknoloji gelişiyor. geleceğin mesleği kaptan'lık değil. Artık kokpite her 100 bin TL yi basan giremeyecek. Şu zamanda baktın oğlan okumuyor, kafa almıyor, ver uçuş okuluna gitsin ne olcak :) halı saha açar gibi uçuş okulları açtılar. boşa yani. Dolayısıyla bırakın kaptan'ı kokpite teknisyen'den başkası giremeyecek :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
12 saat mesai yap, çalış çalış çalış,yok muhabbet, yok espri,çalış çalış çalış,otele git uyu , eve git uyu,aybaşı maaşı alıyorsun ya yeter, 30 yıl çalış sonra kafayı ye, Harika meslek bu uçuculuk işi, hele bu zamanda, bu idarecilerle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 3 yıl önce
bazı hostes arkadaşlara yazık oldu...kısmetlerini kapattılar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bir de eşine dostuna özel davranma yasağı getirilse iyi olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000