02 Ekim 2008, Perşembe 15:09:28

THY'den hızlı adımlar

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, THY’nin gelecek dönemdeki filo yapısı ve sipariş planlarıyla ilgili bilgiler verdi. Kotil, 10 yıl içinde 200 dar gövdeli uçağın İstanbul'da olmasını hedeflediklerini söyledi.
  • dogabel bu yonetıcıler senın yanında yetersız kalıyor baksana butun makalalerın altında yorumların yorumlara karsı gene yaptıgın yorumlar mevcut bu hukumetın bıle senın ılerı !!!! goruslulugune ıhtıyacı var sen kendını buralarda heba etme ya yazılarınla gazeteye ılkelerınle!!! cankaya ya....
  • arkadaş :meseleye çok dar bir açıdan bakıyorsun ve kendini düşünüyorsun,başkalarının işini yapmaya kalkıyorsun..hükümet: sivil havacılığı geliştirdim diye boşuna öğünmüyor,rakamlar ortada:eskiden kaç kişi uçağa biniyordu şimdi durum nasıl.sen kendi önünü görüyorsun.ülkeyi yönetenler her kesin önünü görmek zorunda..sayğılar...
  • İnsanları öyle bir kıyıyorsunuz ki uzmanlaşmış bir tek eleman bırakmıyorsunuz.Uçaklara bakacak tecrübeli elemanınız kalmıyor.Ondan sonrada araba sıfırlar gibi uçak sıfırlıyorsunuz.Çalışanlardan esirgediğiniz paraları yurt dışına kaptırıyorsunuz.kapının önüne koyduğunuz yetişmiş elemanı özel şirketler kapıyor ve enaz 20 sene faydalanıyor.Ben yetiştirdim al sen ye.Tabii bu elemanların yetişmesi harcanan emek para sizin cebinizden çıkmıyor.
  • imam olur çok doğru tesbit

THY Genel Müdürü Temel Kotil, uzur süredir beklenen sipariş uçak açıklamasını bu ay içinde yapacak. Ancak bu açıklamanın öncesinde demeç veren Kotil, siparişin boyutu ve içeriği hakkında detaylı bilginin daha sonra verileceğini belirterek, “Gelecek 10 yılda dar gövdeli uçak filomuzu iki katına çıkartmayı hedefliyoruz. İstanbul’da 200 tane dar gövdeli uçağımız olduğunda iyi bir oyuncu olabileceğiz.” dedi. 

THY’nin yıl sonuna kadar 8 uçağını devralacağını ifade eden Kotil, yılın dördüncü çeyreğinde bir adet A340, bir adet A319, üç adet A320 ve üç adet de 737-800 teslim alınacağını açıkladı.

Kotil 2009 yılı başında da filo büyütme çalışmalarının süreceğini söyledi. Kotil şöyle devam etti:

“Şubat'ta iki adet A330 daha filoya eklenecek. Ayrıca gelecek yıl leasing yoluyla dört adet A330 ve 777 almayı planlıyoruz. Siparişler arasında yöresel uçaklar yok. Şu an için yöresel jetler sipariş etmiyoruz. Biz hacimle ilgileniyoruz. Amacımız 2013’te yolcu sayısını iki katına çıkartarak, 40 milyona ulaşmak ve toplam kârını da 10 milyar dolara çıkartmak.”

THY filosunda şu anda 737’ler ve A320 serisinin dışında sekiz adet A340-300, beş adet A330-200, 3 tanesi kargoya dönüştürülmüş 6 adet de A310-300 tipi uçak bulunuyor.

THY'den hızlı adımlar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Rumuz ~ 10 yıl önce
dogabel bu yonetıcıler senın yanında yetersız kalıyor baksana butun makalalerın altında yorumların yorumlara karsı gene yaptıgın yorumlar mevcut bu hukumetın bıle senın ılerı !!!! goruslulugune ıhtıyacı var sen kendını buralarda heba etme ya yazılarınla gazeteye ılkelerınle!!! cankaya ya....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dağobel; ~ 10 yıl önce
arkadaş :meseleye çok dar bir açıdan bakıyorsun ve kendini düşünüyorsun,başkalarının işini yapmaya kalkıyorsun..hükümet: sivil havacılığı geliştirdim diye boşuna öğünmüyor,rakamlar ortada:eskiden kaç kişi uçağa biniyordu şimdi durum nasıl.sen kendi önünü görüyorsun.ülkeyi yönetenler her kesin önünü görmek zorunda..sayğılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir çalışan ~ 10 yıl önce
İnsanları öyle bir kıyıyorsunuz ki uzmanlaşmış bir tek eleman bırakmıyorsunuz.Uçaklara bakacak tecrübeli elemanınız kalmıyor.Ondan sonrada araba sıfırlar gibi uçak sıfırlıyorsunuz.Çalışanlardan esirgediğiniz paraları yurt dışına kaptırıyorsunuz.kapının önüne koyduğunuz yetişmiş elemanı özel şirketler kapıyor ve enaz 20 sene faydalanıyor.Ben yetiştirdim al sen ye.Tabii bu elemanların yetişmesi harcanan emek para sizin cebinizden çıkmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gr ~ 10 yıl önce
imam olur çok doğru tesbit

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000