17 Ekim 2008, Cuma 16:50:06

THY'den Hava-İş'e teklif...

Türk Hava Yolları tarihinde bir ilk yaşanıyor... Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili çok önemli bir adım atan THY, sendikaya teklif sundu.
  • Herşeyin bir nedeni vardır.Yer hizmetleri özelleşiyor sakın ondan olmasın.
  • arkadaşım hangi üniversite hocası 1500 ytl alıyor önce onu bir araştır sonra bi düşün bakalım neden altın gümüşten daha çok para ediyor:)
  • Bu THY'nin ortalama zeka seviyesinin altındaki, onun bunun torpillisi, lise mezunu, niteliksiz personeli 2000 YTL civarı maaş alsın, üniversitede hocalık yapan insanlar 1500 YTL maaşla Türkiye'nin geleceğini oluşturmaya çalışsın. Adaletini sevdiğimin ülkesi... Sırf nankör personeli yüksek yerden torpilli oldukları için bu kadar yüksek maaş teklif ediliyor ya, yazıklar olsun THY'ye... ...
  • yat,iç,para ye.biride kardeşim çalıştıınıs kadar yiyin deyince,puh kaka.gelin özel şirketlerede çalışma görün,biraz kazandıınızı hakedinde,ondan sonra THY yi beenmeyin

Türk Hava Yolları Yönetimi, bir önceki toplu sözleşme döneminde yaşanan sancıları tekrar yaşamamak için gerekli çalışmaları şimdiden başlattı. THY, Hava-İş ile yapılacak görüşmelerin zora girmemesi için sendikaya teklif sundu.

İşte THY tarafından yapılan o teklife ilişkin yazılı açıklama...

THY A.O. Yönetim Kurulu aldığı kararla, 75. yılında bir ilke imza atarak toplu sözleşme görüşmelerinin bir an önce tamamlanması ve çalışanların yeni ücretlerini gecikmeksizin alabilmesi için yetkili Sendika olan Türkiye Sivil Havacılık Sendikası’na teklifini sundu.

THY A.O. tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na 8 Eylül tarihinde gönderilen bir yazıyla yetkili olan sendikanın tespit edilmesi istenmiştir. Bakanlıktan 6 Ekim tarihinde gelen cevap yazısında Türkiye Sivil Havacılık Sendikası’nın yetkili olduğu bildirilmiştir. Bunun üzerine THY Yönetim Kurulu süreci başlatmıştır.
 
Türk Hava Yolları’nın Hava-İş yönetimine 17 Ekim 2008 tarihinde gönderdiği Toplu İş Sözleşmesi teklifi 2009 - 2011 dönemini kapsamakta olup, halen yürürlükte olan 21. Dönem Toplu İş Sözleşmesi esas alınmıştır. Genel olarak şekli değişiklikler ve mevzuata uyum amacını taşıyan düzenlemeler yapılmıştır.

THY çalışanlarına 2009 yılında brüt maaşı 2.000 YTL’ye kadar olanlar için % 6, diğer personel için % 4 oranında , ikinci ve üçüncü yıl için brüt ücreti 2.000 YTL’ ye kadar olanlara %5 diğer personele %3 oranında ücret artışı önermiştir. THY AO’da 12 maaş 4 ikramiye ödenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

 

THY'den Hava-İş'e teklif...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Meraksız ~ 10 yıl önce
Herşeyin bir nedeni vardır.Yer hizmetleri özelleşiyor sakın ondan olmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oyledir ~ 10 yıl önce
arkadaşım hangi üniversite hocası 1500 ytl alıyor önce onu bir araştır sonra bi düşün bakalım neden altın gümüşten daha çok para ediyor:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 10 yıl önce
Bu THY'nin ortalama zeka seviyesinin altındaki, onun bunun torpillisi, lise mezunu, niteliksiz personeli 2000 YTL civarı maaş alsın, üniversitede hocalık yapan insanlar 1500 YTL maaşla Türkiye'nin geleceğini oluşturmaya çalışsın. Adaletini sevdiğimin ülkesi... Sırf nankör personeli yüksek yerden torpilli oldukları için bu kadar yüksek maaş teklif ediliyor ya, yazıklar olsun THY'ye... ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nastaraniyna ~ 10 yıl önce
yat,iç,para ye.biride kardeşim çalıştıınıs kadar yiyin deyince,puh kaka.gelin özel şirketlerede çalışma görün,biraz kazandıınızı hakedinde,ondan sonra THY yi beenmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000