23 Temmuz 2013, Salı 19:12:09

THY’DEN GREVLE İLGİLİ FLAŞ KARAR

Türk Hava Yolları’nda çok cılız bir şekilde devam eden grevle ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. Hava İş Sendikası, THY’yi mahkeme kararlarını uygulamamakla suçlamıştı. THY, Hava-İş Sendikası’nın bu iddiaları karşısında ne tür bir karar aldı? İşte ayrıntılar…
  • Şeriatın kestiği parmak acımaz part time arkadaşlar üzgünüm
  • benim anlamadığım grev sonsuza kadar devam mı edecek? neden sendikadan ya da yönetimden bir adım gelmiyor? bunca part time personel ve greve gönülsüz devam eden çalışanları kimse düşünmüyor mu? sendika başkanı hala nasıl direnin diyebiliyor? grevin başarısız olduğu bu kadar açıkken, 3 aya yakın süredir gözle görülür bir aksama yokken hala nasıl diretebilir? grevden dönen yüzlerce kişi varken hala bu inatlaşma niyedir? şu aşamada yapılması gereken sendikanın daha fazla diretmeden tis'i imzalamasıdır. bununla beraber huzuru iyice bozulan grevdeki meslektaşlarım sendikayı baskı altına almalı ve görüşmeler için zorlamalıdır. bununla beraber grevdeki arkadaşlar işe dönerse grev fiilen bitmiş olacaktır. bu ihtimal de düşünülmeli. zira ben artık kimsenin grev felan istediğini düşünmüyorum. artık tek istediğimiz tüm çalışanların işine dönmesi ve huzur ortamının tekrar sağlanması. her gün acaba ne olacak diye düşünmek istemiyor. sendika artık çalışanlarını daha fazla mağdur etme!
  • Herkesin gozuaydin olsun oncelikle. Grevle ilgimiz olmadan girdik bu ise hani anneyiz cocuk buyutuoruz kimimiz ev gecindirio fln ya anlayana.ama tepki cektik yetmedi ucuslarimiz kesildi o da yetmedi bi ay programimiz bos cikti ve hocbirsey bilmiyoruz. Sevgili grevdeki arkadaslarim simdi sormak istiyorum grev boyle botecekmi cunku bizimle ayni egitim surecinde olup bzden bi hafta once sozlesme imzalyan bizim gbi iki aylik olan herkese bu ay 110 saat ucus dokulmus fulle gecmisler noldu simdi ne deisti bana biri aciklasin ya simdii olan bzim ekmegimize moralimize cocuklarimizin rizkina oldu ama yine kmsenin hedefi gerceklesmedi cunku ekip bu sekilde yine yetecek yine yetecek bizimyerimize onlar 110saat full ucacak yine sefer aksamayacak bizde boyle dunyadan habersz moral bozukluguyla beklicez .dicek biai bulamiorm Allah buyuk .ama bilinki bizim ucuslarimizn dirmasi kmseye bi yarar saglamadi olan bize oldu herkesi vicdaniyla basbasa birakiyorum artik.
  • Bir gün gelecek çok yakın tis imzalanacak full time,part time hep birlikte çalışmaya devam edecek, huzura erdiğinizi,hakkınızı aldığınızı,iyiki sendikalı olmuşum diyeceksiniz, hayatınızı daha iyi koşullarda yaşamak sizin ve ailenizinde hakkı olduğunu düşüneceksiniz buraya kadar her şey normal,bir gün görevden geleceksiniz veya siz görevdeyken hakkınızda bir karar alınacak çalıştığınız seneye,performansınıza bakılmadan tüm kanuni haklarınızın verilerek iş akdinizin fes edildiğini öğreneceksiniz;hiç bir iş yeri veya işveren bir kişiyi işe alırken kamu veya özel sektör dahil iş sözleşmesini imzalarken sene bazında işçiyi çalıştıracağı süreyi taahhüt etmez.ilk etapta sıcağı,sıcağına bir şey anlamayacaksınız,daha sonra boşluğa düşeceksiniz aldığınız evde rahat oturamayacaksınız,aldığınız arabaya rahat binemiyeceksiniz, kiminiz emekliliğime-de az kalmıştı,kiminiz ise nereden iş bulacağım diyeceksiniz. yaz biter,kış gelir ve hazan. kıssadan hisse herkes kendine uyanı alıp, almamakta özgürdür.

Türk Hava Yolları’nda 15 Mayıs 2013’te başlayan grev etkisiz bir şekilde devam ederken tarafların hukuk mücadelesi de devam ediyor. Hava İş Sendikası’nın greve gidenlerin yerine işçi alınıp çalıştırıyor iddiasıyla açmış olduğu davada mahkeme tedbir kararı alarak bu işçilerin çalıştırılmasının durdurulmasını istemişti.

THY mahkemenin bu kararına uyarak uçucu personel alınarak çalıştırılmaya başlanan kişilerin uçuşlarını kesme kararı aldı. Böylelikle THY mahkemenin kararını uygulamaya koymuş oldu.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Airporthaber’e yaptığı açıklamada bu kararın Türk Hava Yolları uçuşlarını etkileyecek bir karar olmadığını söyledi. Topçu, “Sıkıntı yaratacak bir durum söz konusu değil. Mahkeme kararını uygulayacağız” dedi.

   ©AirportHaber.com ÖZEL   

THY’DEN GREVLE İLGİLİ FLAŞ KARAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (110)

. ~ 5 yıl önce
Şeriatın kestiği parmak acımaz part time arkadaşlar üzgünüm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grev bitsin ~ 5 yıl önce
benim anlamadığım grev sonsuza kadar devam mı edecek? neden sendikadan ya da yönetimden bir adım gelmiyor? bunca part time personel ve greve gönülsüz devam eden çalışanları kimse düşünmüyor mu? sendika başkanı hala nasıl direnin diyebiliyor? grevin başarısız olduğu bu kadar açıkken, 3 aya yakın süredir gözle görülür bir aksama yokken hala nasıl diretebilir? grevden dönen yüzlerce kişi varken hala bu inatlaşma niyedir? şu aşamada yapılması gereken sendikanın daha fazla diretmeden tis'i imzalamasıdır. bununla beraber huzuru iyice bozulan grevdeki meslektaşlarım sendikayı baskı altına almalı ve görüşmeler için zorlamalıdır. bununla beraber grevdeki arkadaşlar işe dönerse grev fiilen bitmiş olacaktır. bu ihtimal de düşünülmeli. zira ben artık kimsenin grev felan istediğini düşünmüyorum. artık tek istediğimiz tüm çalışanların işine dönmesi ve huzur ortamının tekrar sağlanması. her gün acaba ne olacak diye düşünmek istemiyor. sendika artık çalışanlarını daha fazla mağdur etme!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Flas flas flas ~ 5 yıl önce
Herkesin gozuaydin olsun oncelikle. Grevle ilgimiz olmadan girdik bu ise hani anneyiz cocuk buyutuoruz kimimiz ev gecindirio fln ya anlayana.ama tepki cektik yetmedi ucuslarimiz kesildi o da yetmedi bi ay programimiz bos cikti ve hocbirsey bilmiyoruz. Sevgili grevdeki arkadaslarim simdi sormak istiyorum grev boyle botecekmi cunku bizimle ayni egitim surecinde olup bzden bi hafta once sozlesme imzalyan bizim gbi iki aylik olan herkese bu ay 110 saat ucus dokulmus fulle gecmisler noldu simdi ne deisti bana biri aciklasin ya simdii olan bzim ekmegimize moralimize cocuklarimizin rizkina oldu ama yine kmsenin hedefi gerceklesmedi cunku ekip bu sekilde yine yetecek yine yetecek bizimyerimize onlar 110saat full ucacak yine sefer aksamayacak bizde boyle dunyadan habersz moral bozukluguyla beklicez .dicek biai bulamiorm Allah buyuk .ama bilinki bizim ucuslarimizn dirmasi kmseye bi yarar saglamadi olan bize oldu herkesi vicdaniyla basbasa birakiyorum artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yaş altmış ~ 5 yıl önce
Bir gün gelecek çok yakın tis imzalanacak full time,part time hep birlikte çalışmaya devam edecek, huzura erdiğinizi,hakkınızı aldığınızı,iyiki sendikalı olmuşum diyeceksiniz, hayatınızı daha iyi koşullarda yaşamak sizin ve ailenizinde hakkı olduğunu düşüneceksiniz buraya kadar her şey normal,bir gün görevden geleceksiniz veya siz görevdeyken hakkınızda bir karar alınacak çalıştığınız seneye,performansınıza bakılmadan tüm kanuni haklarınızın verilerek iş akdinizin fes edildiğini öğreneceksiniz;hiç bir iş yeri veya işveren bir kişiyi işe alırken kamu veya özel sektör dahil iş sözleşmesini imzalarken sene bazında işçiyi çalıştıracağı süreyi taahhüt etmez.ilk etapta sıcağı,sıcağına bir şey anlamayacaksınız,daha sonra boşluğa düşeceksiniz aldığınız evde rahat oturamayacaksınız,aldığınız arabaya rahat binemiyeceksiniz, kiminiz emekliliğime-de az kalmıştı,kiminiz ise nereden iş bulacağım diyeceksiniz. yaz biter,kış gelir ve hazan. kıssadan hisse herkes kendine uyanı alıp, almamakta özgürdür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000